Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ez normális? (el vagyok...

Ez normális? (el vagyok keseredve)

Figyelt kérdés

1 éve lovagolok,heti 2x,de volt egy 2 honapos kimaradásom.Most osztályban lovagolok(max 3an vagyunk) és patanyomfigurákat szoktam lovagolni,meg külső,belső állítás.Egyszer vágtáztam futószáron,azóta nem,pedig nagyon szeretnék,az osztályban márt mindenki tud:(

Az oktatok egyébként nagyon kedves,de szigorú,nagyon jó híre van,korábban versenyzett,nem csak a pénz miatt csinálja.

Szerintetek normális hogy még nem tudok vágtázni?Egyik barátnőm 2 eve lovagol és márt ugrat.



2014. máj. 2. 13:16
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Kezdem azt èrezni,hogy èn az a tipikus nem lovasnak születt vagyok,ès ma mondta,hogy màrt ideje lenne.Azèrt ha jobban belegondolok,van vagy 4 hônap is amit kihagytam
2014. máj. 2. 19:06
 12/14 anonim ***** válasza:
Hát, pedig az első futószáras órákon elő kellene, hogy kerüljön a vágta és addig nem is kellene elengedni a lovast, amíg vágtában nem ül helyesen, hogy ha megurik, megszalad a paci, ne essen pánikba, ne legyen neki ismeretlen a jármód, illetve vágtában is kellene dolgozni osztálylovaglás során is, nem csak ügetésben nyomni az átlóváltás-nagykör-kígyóval szintű feladatokat egy évig (és tovább).
2014. máj. 2. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Van, akinek kevesebb érzéke van hozzá, de attól sem lesz több, ha fél évet üget, főleg, hogy a vágtát könnyebb megtanulni, mint az ügetést.


Viszont az is igaz, hogy míg fél óra futószárazásért kap az oktató mondjuk 2000-ret, egy osztálylovaglásért meg ha hárman vagytok, 9000-ret, tehát neki sokkal egyszerűbb és kevésbé fárasztó a lovast berakni osztályba, majd egy év után esetleg elmélázni, hogy ja, ez a szerencsétlen még nem is vágtázott, kéne csinálni vele valamit.

2014. máj. 2. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Én fél év után vágtáztam terepen.
2014. máj. 7. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!