Kezdőoldal » Állatok » Lovak » 19 éves ló nagyon öreg már?...

19 éves ló nagyon öreg már? Lehet még lovagolni?

Figyelt kérdés
19 éves az a ló amit kinéztem magamnak..

2014. máj. 2. 17:30
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
73%

Meg lehet venni a 19 évest is, ha 3-4 évet még kibír, akkor valamennyire megtanul rajta, oszt utána mehet "olaszországi társasutazásra" a lovacska, és vehet helyette virgoncabbat.

Az a lényeg, hogy a vételár arányos legyen a várhatóan rövid élettartammal.

2014. máj. 2. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Az én lovam már 27 éves. Remek kondiban van, orvos negyed évente látja (vagy ha van valami, akkor hamarabb is). Én is azért vettem meg, hogy megtanuljak saját lóval bánni. Már lassan 10 éve ismerem, ezért is döntöttem nála. Majd'30 éve lovagolok, de egy lovardai ló nem olyan, mint egy saját...életem egyik legjobb döntése volt, hogy mellette döntöttem. Sokan le akartak róla beszélni, de így utólag visszanézve is jó döntés volt. Lassan, de biztosan tudom, hogy le kell majd "nyugdíjazzam", ezért is kezdtem bele a lókeresésbe. Az Ő segítségével szeretném az utódját kiképezni, és ha majd eljön az idő, akkor majd zokogva fogok búcsúzni tőle, miközben a "temetőbe" tart...mikor megvettem, már akkor tudtam, hogy nálam fog majd meghalni is. Sajnos egy másik ló megvétele (és majd az eltartása) nem egy olcsó mulatság, ezért is lett ilyen későn (?) elindítva az utódkeresés (végre összeszedtem a kezdő összeget (új ló ára, karám és istálló bővítés, korszerűsítés stb.)...Én nem érzem öregnek a 19 éves lovat, sőt(!), ahhoz, hogy rájöjj, hogy neked kell e tényleg egy ló, a vele járó mindenféle örömmel, bánattal, gonddal, munkával, pont jó...elég időd lesz arra, hogy kialakuljon benned az, hogy igazából akarod e vagy sem. Ne tervezz vele galopp versenyeket, ne ugrass vele nagy, magas akadályokat, de terepre tökéletes lehet...olyan, akitől megtanulhatsz sok mindent...de jól nézd át, nehogy rejtett betegségei legyenek (pl. karórágó, levegőnyelő, stb). Ha csak a korával járó gondok vannak, az elviselhető...hallás csökkenés, látás romlás, melanóma (színfüggő)...sose felejtsd el, egy ló elélhet akár 30 évig is...és nem tudhatja az ember, hogy biztos akarja e, ha nem próbálta már ki, milyen is az...egy ilyen idős lónak meg jó lehet egy szerető gazdinál megöregedni/elmúlni, mint egy lovardában kiégni...jó gondolkodást, és sok szerencsét kívánok! Oh, és még lehet, hogy akár 10-15 évig is lovagolható ez a paci, vagy tovább (!), de az is lehet, hogy holnap már le kell nyugdíjazni...
2014. máj. 2. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat!:)
2014. máj. 3. 18:15
 14/16 *Noémi/Gugu* ***** válasza:
33%
Dehoggy öreg. még lovagolható !!!
2014. máj. 4. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Ha elmész megnézni, majd számolj be mindenről!

Én az enyémet nyereggel (bár nekem túl kicsi, meg a típusa sem jó, mert galopp munkanyereg - most eladó-), kantárral, izzasztóval, és kötőfékkel, és a származási lapjával vettem 24 éves korában (3 éve) 160 ezer forintért...tisztavérű Mersuch arab... ha megnyerte a tetszésed, alkudj, pimaszul! Én túl magas áron vettem, de már régóta ismertem, és elvakított az iránta érzett szeretetem, így buta módon nem alkudtam...most okosabb lennék, és 80 ezerrel indítanám az alkudozást...

2014. máj. 4. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:

már elnézést! mi az,h matuzsálem?!?!?!?!

nekem egy nagyon egészséges 19 éves lovam van, lehet vele ugrati, vágtázni, mindent, kivéve versenyekre nem járok! de még azt is ajánlották. most ellett meg 1 hónapja egy gyönyörű csődör csikót. imádom, és nekem is azt mondták,h ha kezdő vagyok, öregebb ló kell. úgyh én csak azt akarom mondan, h igenis a 19 éves lovat vedd meg, ami már " be van járatva", hidd el jól fogsz vele járni nagyon.

2014. máj. 5. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!