Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Csomózott kötőfékkel való...

Csomózott kötőfékkel való kikötés?

Figyelt kérdés

Pár napja voltunk a lovammal Felsőörsön egy természetes lókiképző táborban. (Csontó Zoltán oktatott) Korábban olvastam arról, h csomózott kötőfékkel nem szabad kikötni a lovat, de Zoltán szerint nyugodtan ki lehet kötni csomózottal. Nos, úgy is tettem. Pucoltam a lovam, és egyszercsak váratlanul megilyedt egy kutyától, ágaskodott, belefeszült a kötőfébe. Közben próbáltam eloldani a kötelet, hogy ne legyen nagy baja (elég csúnyán véresre lehúzta az orrát, de szerencsére hamar rendbejött) de Zoltán azt tanácsolta, hogy hadjam majd megnyugszik, ne oldajam el.

Nos visszatérve a kérdésre, ki lehet e kötni csomózottal lovat? Mert ott mindenki azt mondta h nyugodtan! (értenek hozzá) De ezzel szemben MINDENHOL azt olvastam, hogy nem lehet. Szóval nem tudom, de igazából jelenleg azzal szoktam kikötni a lovam, azóta szépen meg tanulta, hogy ha megkötöm nyugi van, mert különben sak magának okoz fájdalmat..


2014. júl. 12. 22:41
1 2 3 4 5 6
 51/54 A kérdező kommentje:
És nem véleményt kértem, hogy mit gondoltok a természetes lókiképzésről..
2014. júl. 18. 11:18
 52/54 anonim ***** válasza:
66%

És akkor mi van, ha nem kértél? Kialakult itt egy beszélgetés, amiből nagyon sokan nagyon sokat tanulhatnak.


Csak egy könyvet olvastam Endrődytől. De most eszembe jutott, hogy egy angol csoportban volt pl. olyan téma, hogy kinek mi a kedvenc idézete tőle... imádják őt a klasszikus lovasok, nekem meg égett a pofámról a bőr, hogy bezzeg a magyar átlaglovas azt sem tudja, kiről van szó, nem hogy kedvenc idézete legyen tőle...

2014. júl. 18. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/54 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hányan nézték meg pár hónapja az M1-en az Örkénytábor c. filmet. Három részből állt. Föl nem fogom, hogy mért nem rohant még minden lovas megvenni minden elérhető irodalmat Endrődytől, Némethytől és a többiektől, de kemény tíz- meg százezreket dobálnak ki a "természetes" kurzusokra... Bár jó eséllyel meg se sokan nézték. Sajnos ma Magyarországon hamarabb tudja a legtöbb lovas, hogy ki az a Pataki Kata, mint azt, hogy ki volt pl. Hazslinszky-Krull Géza....
2014. júl. 18. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/54 anonim ***** válasza:
Mindenki találja meg MAGÁNAK hogy a szabadidomitás vagy a hagyományos a jobb neki és a lovának. De a kettő nagyon sok helyen összefolyik csak az elnevezések másak. Mindketőt lehet erőszakosan,durván de lehet erőszakmentesen de határozottan. Illetve mindketőt lehet jól és rosszul csinálni. Ez lovaktól és lovasoktól is függ nem csak a kurzus vezetőtől.
2014. júl. 19. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!