Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan érjem el, hogy újra...

Hogyan érjem el, hogy újra közel kerülhessek ahhoz a lóhoz?

Figyelt kérdés

Két-három éve jártam lovagolni, és amikor már futószár nélkül lovagoltam, rendszerint ugyanazt a lovat kaptam a lovaglóórákra. Eleinte nem nagyon szerettem rajta ülni, de később iszonyúan megszerettem, a kedvenc lovam lett. Sokszor adtam neki almát a lovaglólecke után, le is szereltem, ha megkértek rá, és úgy éreztem, barátság alakult ki a ló és köztem.

Sajnos ott kellett hagynom azt a lovardát, mert az oktató elment onnan. Egyszer, körülbelül másfél éve visszamentem meglátogatni a kedvenc lovam, akkor még minden rendben volt.

Most, az elmúlt héten viszont újra kilátogattam abba a lovardába, mert már szerettem volna látni az a lovat. Épp ült rajta valaki, és addig, amíg nem voltam ott közel, teljesen nyugodt volt, a ló, amikor viszont meglátott, majdnem ledobta a lovasát (aki szerencsére tapasztalt volt, ezért tudta kezelni a helyzetet). Viszont megtudtam egy rossz hírt is a lovastól: azt, hogy a ló eléggé megváltozott, amióta nem járok oda; vadabbá vált, és ezért már nem oktatnak rajta. Ha járnék is újra oda lovagolni, szinte biztos, hogy nem ülhetnék rá, mivel nem iskolaló, és ez nagyon fáj, mert habár viszonylag sok lovon ültem már életem során, egyikhez sem álltam olyan közel, mint hozzá, és nagyon szeretném, ha gondozhatnám és esetleg lovagolhatnék rajta... mit tegyek? Nem vagyok annyira jó lovas, hogy megengedjék, viszont nagyon szeretném, ha megint olyan közel állhatnék ahhoz a lóhoz, mint régen, mert nagyon szeretem, hiányzik <3 :(


2014. júl. 20. 18:42
 1/5 anonim válasza:
47%
Szólj a mostani oktatódnak hogy miről van szó. Ha kedves és érzi hogy mennyire szereted az a lovat akkor lehet hogy majd később lovagolhatsz rajta. Persze más lovon fogsz elsőnek, de utána mondjuk adsz neki almát, répát, majd segítesz lemosni, simogatod stb... Ha már elég közel álltok egymáshoz és betörtétek (újra?) akkor jöhet a futószár és mindig egy kicsit többet. Remélem tudtam segíteni és tudsz még ráülni arra a lóra! :)
2014. júl. 20. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Vedd meg! Ha tényleg nem lehet már rajta oktatni, biztos szívesen megszabadulnának tőle...
2014. júl. 20. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Véletlen amugy nem azért lett kicsitt vadabb, mert már te nem jártál hozzá? Lehet ha te lovagolnál rajta azt engedné.
2014. júl. 20. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ugyan már, hát ha csak meglátta, már attól is azonnal megvadult! :)


Szerintem a lovacska csak simán besokallt a sok bénától, aztán helytelenül reagálták le a hisztijét, és rájött, hogy ha kicsit ficánkol, megússza a munkát.

2014. júl. 20. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Utolsóval értek egyet. Ugye senki nem gondolja komolyan azt a sok baromságot, amit ide leírt????? A ló majdnem ledobja a lovasát, mert meglát valakit, akit valaha már esetleg látott... jajjnemáááár....
2014. júl. 21. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!