Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mikor érdemes terepre menni?

Mikor érdemes terepre menni?

Figyelt kérdés
Szeretnék terepre menni (legelső lenne) de viszont nem tudom, hogy ilyen "szinttel" mehetek-e. Az ügetés mindkét formáját tudom, viszont nem tudom hogyha még vágtázni nem tudok, de ügetni igen, mehetek-e terepre. Meg nem tudom eldönteni, hogy milyen időben érdemes menni. És, hogy mire kell figyelni. A válaszaitokat előre is köszönöm! 11/l
2014. júl. 26. 22:57
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Teljesen igazad van Kedves 8-as. Kár, hogy a legtöbb lovarda nem így gondolkodik. A saját tapasztalatomból mondhatom, ez nem véletlenül van így. Egy tereplovagláson, legyen az sétálós, ügetős vagy vágtás általánosan nem történik semmi, de ha egyszer történik valami, akkor rutinból kell tudni reagálni. Azontúl, hogy a ló valamitől megijed még számtalan dolog történhet, és mondjuk van 2 másodperced, vagy megúszod vagy sem. Gondold meg! A fejed csak egyszer fogod szétverni, a gerinced csak egyszer fogod eltörni. És ha ez ne adj ég

bekövetkezik, rodeózhatsz a tolószékeddel, biztos nagyon jó életed lesz!

2015. jan. 19. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
No igen, csak éppen ez a tyúk és tojás dilemmája. Nem tudod a körkarámban begyakorolni a felrepülő fácántól megilyedő ló "rutinból lereagálását", bármennyire is szeretnéd, mert a körkarámban se fácán, se susnyás nincs, és természetesen a ló is teljesen másképp viselkedik, mint ismeretlen terepen. Szóval arra a fajta rutinra csak terepen tehetsz szert. És az első néhány alkalommal bizony szükséged lesz egy nagy lapát szerencsére is, hogy ne legyen baj. Utána majd a harmadik vagy negyedik fácánnál (a huszadik vagy a harmincadik tereplovagláson) már tényleg rutinból kezelheted a problémát.
2015. jan. 19. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
nem azt kell gyakorolni, hogy felröpül a fácán. olvasd a 3 és 8. jóakarókat, nem véletlen mondják. Azt a rutint, ami ahhoz kell, hogy biztonságosan terep lovagolj, karámban, vagy pályán kell megszerezni. Nem az 1, 2, vagy harmadik a veszélyes, hanem a nem lehet megmondani hanyadik.mert egyszer csak megtörténik.
2017. máj. 20. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Plusz tizenegy éves gyerek nem mehet épp saját felelősségre, ugyanis nem elég idős, hogy ezt megtegye. Alá se írhat ilyen papírt!


És nem a fácánt kell bent megtanulni kezelni, hanem azt, mit tegyen, ha a ló vágtázik alatta. Vagy hogyan állítsa meg, a kér úgy is, hogy a ló közben megy ki a vakvilágból alatta. Utóbbit legalább elméleti szinten.

2017. máj. 20. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!