Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Rettegek, hogy meghal a párom, hogy lehetne ezt a helyzetet kezelni?

Figyelt kérdés

Kb 4 éve vagyunk együtt a barátommal. Én idén májusban veszítettem el anyukámat (rákos volt, nem tudtak rajta segíteni), és nagyon megviselt a halála. Azóta nagyon rosszul alszom, próbálom összeszedni magamat, de sokszor rémálmaim vannak.

Rendszeresen álmodom azt, hogy a párom is meghal és hogy teljesen egyedül maradok. Emiatt sokszor ébredek sírva, mert tényleg az a legnagyobb félelmem, hogy őt is elveszítem és senkim sem marad.

Nem tudom kezelni ezt a helyzetet, folyton attól rettegek, hogy a barátomat is éri valami és őt is örökre elveszítem. Több, mint 4 éve vagyunk együtt, együtt is élünk, most tavasszal szerette volna megkérni a kezemet, de Anyu halála miatt ez végül nem sikerül... Nekem már csak ő maradt és félek, hogy elveszítem! :(


Hogy lehetne ezen túllépni?


23/L



2014. aug. 23. 19:29
1 2
 1/18 ElnökÚr ***** válasza:
33%
Lehet te halsz meg elöbb ugyhogy ezen ne izgulj
2014. aug. 23. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

#1:

Most aztán jól megnyugtattad :)

2014. aug. 23. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Első..de szemét vagy..

Kérdező..ezen lehet egy pszichiáter tudna segiteni.

2014. aug. 23. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
27%

1# ez kissé morbid és nagyon rossz humor volt , de azért pacsi


Ezen mi sajnos nem tudunk segíteni , csakis te saját magadon. Esetleg egy pszichiátert is felkereshetsz ,hátha ő tud mondani valamit!

2014. aug. 23. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

#1 azért én is nyers vagyok, de ez bunkóság a javából részedről... te is megérdemled ezt a modort, tőlem megkaptad..


Szomorú a helyzeted, de ne ezzel töltsd mindennapjaidat! Szomorú egy tag elvesztése, nehéz is felállni belőle, de gondolj úgy a párodra, hogy ne a halálra koncentrálj. Szeresd és örülj, hogy valaki szeret!


Részvétem

2014. aug. 23. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
6%
Kamu az egész szöveg. Ha valóban igy lennél, ki sem mernéd mondani, sem írni.
2014. aug. 23. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Pszichiáterhez nem szeretnék menni, mert egyrészt sajnos nem engedhetem meg magamnak anyagilag (még egyetemre járok, mellette dolgozom, hogy a tanulmányaimat finanszírozni tudjam), másrészt nem tudom, miben segítene. Elvileg ott csak beszélgetünk arról, hogy mit érzek, hogy vagyok, mi lehet a probléma... de nem látom, hogy ezek a beszélgetések hogyan oldanák meg a gondokat.
2014. aug. 23. 19:39
 8/18 A kérdező kommentje:

Miért ne merném kiírni, vagy kimondani, kedves #6? Te veszítettél már el közeli hozzátartozót? Halt már meg valaki a családodból? Nem? Akkor honnan tudod, min megy ilyenkor keresztül valaki, akinek nincs már édesanyja?


Köszi amúgy az értelmes hozzászólást, persze, nyilván kamu, nyilván azért nem alszom ki magam május óta és azért kelek sírva az éjszaka közepén, mert olyan k*urvanagy kamu... Tudod mit? Tök jó lenne!!! Tök jó lenne, ha ez csak egy rossz vicc lenne, mert akkor még élne az édesanyám! De te már csak tudod! Remélem, sose éled át, milyen érzés elveszíteni idejekorán az egyik szülődet, te gyökér, mert iszonyatosan fájdalmas ezt megtapasztalni, pedig megérdemelnéd!!!

2014. aug. 23. 19:43
 9/18 anonim ***** válasza:

Hát, elöször is részvétem anyukád miatt. Biztos nehéz lehet.

Az álmaid érthetőek, de idővel el múlik. Nekem is volt hasonló régebben.

2014. aug. 23. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Kedves #8,

Nagyon szépen köszönöm az együttérzést, és a tanácsokat, tippeket is hálásan köszönöm neked. Megpróbálom meg is fogadni őket. Hátha segít. Igyekszem egy kicsivel több időt tölteni a barátommal, még végül is nem kezdődött el a félév, tényleg jót tenne, ha kimozdulhatnék kicsit itthonról. Esetleg ha elmennénk kirándulni, vagy ilyesmi. Ez valóban jó ötlet lehet. Még egyszer köszönöm. :)

2014. aug. 23. 19:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!