Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Neveletlen vagy csak fél?

Neveletlen vagy csak fél?

Figyelt kérdés
Elkezdtem (volna) foglalkozni egy lóval. Gondoltam első sorban megnézem hogy dolgozik futószáron, ha egyáltalán ismeri. Van egy másik ló (az én lovam), vele össze vannak nőve olyan szinten, hogy 5 méteres távolságban már megy a kétségbeesés és a nyihogás. Természetesen az én pacimmal ezt meg tudom oldani, terepre is járunk egyedül. Kint legeltek, megfogtam az "ismeretlen" lovat, elkezdtem vezetni, mikor kicsit meghúztam, hogy induljunk hátrált, de elindult, megdicsértem. Kb 5 mp múlva fogta magát, kitépte a kezemből a vezetőszárat és elrohant. Mikor odaértem hozzájuk és megfogtam a vezetőszárat nem csinált semmit, majd mikor picit meghúztam, hogy induljunk újra. Csak úgy tudtam a helyére visszatenni, hogy megfogtam a sajátomat és bevezettem, úgy hajlandó volt bemenni. Ilyen helyzetekben mit lehet csinálni? Még infó, hogy nagyon enyhén sodrott 12 éves kanca paci, és nagyon erősen p a domináns kettejük közül. Köszi :)
2014. aug. 30. 16:01
1 2
 11/11 anonim válasza:
Jah, és könnyebb lesz a munkád vele ha kezdetben elfelejted a futószárat, ehelyett inkább szabadon egy körkarámban dolgozol vele. És az elején napi 10-15 perc munka elég, amúgy is stresszhelyzet ez neki, azután fokozatosan, ahogy egyre inkább megnyugszik és megszokja a munkát, lehet növelni az edzésidőt.
2014. szept. 18. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!