Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Milyen fajta illene hozzám?

Milyen fajta illene hozzám?

Figyelt kérdés
Tudom,hogy egyedet kell választani,de majd késöbb lovakat is szeretnék tenyészteni,tehát ezért teszem fel a kérdést :) Nem vagyok egy póni kedvelő,de viszont nem szeretem a túl magas lovakat sem (olyan 150-165 cm lovakra gondoltam,h jók lennének) Nem szeretem a puccás,túl drága lovakat sem (Hannoveri pl,Fríz tetszik,csak valahogy az ára nem kóser nekem :)) Család barát fajta,nem idegbeteg,leginkább lovaglásra.A szín mindegy.Nem szeretnék majd túl drága lovakat tenyészteni,hanem inkább olcsóbb ár kategoriába,mert egyrésztmajd függni fog a pénzemtöl (Mivel 3-4 év mulva szeretném elkezdeni,addig max veszek 1 olyan fajta lovat,hogy bele tanuljak,de van tapasztalatom lótartásban,sőt,mostis van egy pónink.) Válaszokat előre is köszi :)

2014. okt. 3. 12:32
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem tenyéssz sportlovat. Vegyél egy kancát meg egy mént (nem kell drága jó az is ha nyers) és fedeztesd őket aztán majd kialakul egy szép kis ménes :). Unokatesómmal is ez volt. Egyépként szerintem olvasgass egy kicsit még az interneten/könyvben róla! És kérdezz meg valakit pl edzőt,... Sok sikert!!!! :)
2014. okt. 5. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Csak két fiatal, totál nyers lovat összedobva hiába lesz ménes belőlük előbb-utóbb, arról még lehet vitázni, hogy ennek a tenyészértéke mégis hol van, hacsak nem olimpikon mind a 4 felmenő...
2014. okt. 5. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Ja, mert a sportlótenyésztésre kifejezetten jellemző, hogy engedjünk össze két ellenkező nemű lovat, aztán azok majd szaporodnak vég nélkül... Ez aztán a tanács.
2014. okt. 6. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
new forest póni, 150-155 cm marmagas általában, jól ugrik, azt írják róla több helyen is, hogy könnyen kezelhető, barátságos, igaz hogy póni
2014. okt. 10. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
150-155 centivel nem póni. A póni 120 centi alatt van, 120-148 között a kisló, 148 felett pedig a "sima" nagyló. Ugyanígy, a sportpóni is jellemzően a kisló kategóriába esik már.
2014. okt. 10. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!