Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Nem tudom futószárazni a lovam?

Nem tudom futószárazni a lovam?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Augusztusban vettem egy lovat (5 éves angol telivér herélt) röviden annyi, hogy különböző okok miatt augusztus óta nem volt vele nagyon foglalkozva, csak etetve vezetgetve, pucolva stb.

Látszik, hogy kicsit a fejünkre nőtt (főleg etetéskor sunyít, rugdos néha, ezen dolgozunk), a lényeg tehát, hogy nyilvánvaló, hogy sokat állt, unatkozik kint (ridegtartásban van, van mellette egy másik ló is), ellustult, elszokott a munkától, nem tisztel stb.

El akarok kezdeni vele dolgozni, de nem tudok. Már próbálkoztam vele, konkrétan futószárazással szerettem volna kezdeni, hogy mozogjon egy kicsit, de nem tudom futószárazni. Egyszerűen nem csinálja. VAgy nem mozdul, vagy elmegy, ha erőltetem sunyít, stb. de a fő probléma az, hogy el sem tudom vele kezdeni, mert nem megy ki körre. Próbálom először száron vezetni és szépen lassan távolodni tőle, de nem megy. Vagy megáll, vagy erőszakoskodik, és nem megy ki körre. Egyszerűen nem tudok vele mit kezdeni, ma másfél órát szenvedtem vele körbe - körbe vezettem, de nem megy. Az oka világos, az a kérdés, hogy mit tehetek ilyenkor? Vagy én csinálok valamit rosszul? (előző helyén volt futószárazva is, tehát tudja miről van szó)



Kérlek az akadékoskodástól és a ,,ha nem értesz hozzá minek van lovad,, című kommentektől kíméljetek!(10 éve lovagolok és volt bértartott lovam 4 évig)


2014. okt. 30. 14:17
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Ha ennyire nem akar elindulni futószáron, én megpróbálnám anélkül, tehát elengedném a pályán/karámban és úgy kezdeném el mozgatni. De amúgy tényleg abszolút nem mozdul meg, ha kiengeded a szárat és megpiszkálod az ostorral, akkor sem?
2014. okt. 30. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Két dolgot szokott csinálni. Először még megy, de állandoan bejön hozzám, ott megáll. Ha akkor megpróbálom újra kivinni és megyek vele körbe, akkor ott áll meg és lecövekel. Az ostor csak akkor használ, ha hatalmasakat suhogtatok vele vagy ha rá is csapok, mert akkor fél. De az meg nyilván nem jó, de ha azt tenném se használna semmit, mert ostorhasználat közben lehet hogy elindul és megy, de úgy is bejön, összevissza megy, elfordul stb.
2014. okt. 30. 14:33
 3/15 A kérdező kommentje:
Akkor próbáltam már vele hogy jó, akkor nem ezzel kezdjük, hanem parellizük egy kicsit. Gondoltam kipróbálom vele a 7 játékot. Végigsimogattam, megpróbáltam azt a sünöset, mikor ugye nyomást érez és el kell lépnie a megfelelő irányba. Parellizésnél le se szar. NEm figyel rám. Legel, mászkál, meg sem áll nekem, a sünös játéknál sunyított, nem teszett neki, hogy böködöm és meg sem mozdult.
2014. okt. 30. 14:36
 4/15 A kérdező kommentje:
Annyi nehézség van, hoyg sajnos nincsen körkarám, vagy homokos pálya, meg semmi, hanem el van kerítve egy sima rész a területéből, amit kijelölte pályának és ott dolgozunk/nánk
2014. okt. 30. 14:37
 5/15 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy szerintem nem arról van szó, hoyg rutintalan a futószárazásban. Volt már ebben sokszor része, mielőtt ide került. Tény, hogy sokat állt, nincs meg teljesen a tisztelet sem felém, de az már javul, viszont akárhogy próbálom tényleg kifarol, nem tudok kitérni előle, mindig úgy fordul, hogy nem tudom kivinni körre.
2014. okt. 30. 14:43
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
A karám, ha biztonságosan zárható, akkor itt is elengedheted. Az ostortól meg nem jó persze, ha fél, de szerintem nem igazán vesz téged komolyan a lovacska. Legyél határozott és ne félj néha kicsit keményebben megmutatni, mit is szeretnél. Nem azt mondom, hogy p*csázd el, de ha be akar jönni, csapj oda neki határozottan, nem is muszáj őt megcsapni, csak felé. De ne az legyen, hogy újra kisétálsz vele, mert csak szivatni fog.
2014. okt. 30. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

https://www.youtube.com/watch?v=jJqkM6d_4Ow


Itt van ez a videó és az abaj, hogy ezen látszik az elején (kb.10:40től) ugye a válla felé tartja az ostort. Az a probléma, hogy iylenkor persze nem tart a lovam az ostortól, vagy nem tudom, mert amikor ezt próbáltam, akkor simán nekiment az ostornak szemből is, meg vállal is simán nekiment és benyomta és egyáltalán nem zavarta az sem, hogy az ostor a testébe fúródik, konkrétan leszarta majdhogynem el is törte ilyenkor..:/

Pedig határozott vagyok tényleg, sok lóval dolgoztam már futószáron is, de iylen nehéz dolgom sose volt.

Nem tudom mi hozná meg a kedvét ehhez. Azzal se mennék szerintem sokra ha valahogy kényszerből rávenném, hoyg menjen, mert akkor is utálná az egészet. Látom, hoyg haragszik, hoyg dolgozunk és nem tudom mivel hozzam meg a kedvét..

2014. okt. 30. 15:16
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
ismerős szitu :) én egy idő után meguntam amit csinált, ha nem ment ki körre finoman a farához érintettem az ostort. ha nem vette a lapot meglegyintettem, ha még most se picit odacsaptam neki. erre már elindult. fokozatosan kell, és ha így a fejedre nőtt, ne félj rácsapni a farára, mert így majd leesik neki, hogy mégsem ő a főnök. nem megverni kell a lovat, de egy jól időzített pofon, vagy csapás a hátsójára csodát tesz. a lényeg, hogy ne hagyd magad, sose úgy fejezzétek be a munkát hogy az van amit ő akar.
2014. okt. 30. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Köszi! Holnap új nap, újra megpróbáljuk:)
2014. okt. 30. 16:08
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj hogy félsz a lótól, félsz hozzányúlni.

Egy tapasztaltabb lovassal ugyanezt nem merné, sőt talán nem is akarná eljátszani.

2014. okt. 30. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!