Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Nem tudom futószárazni a lovam?

Nem tudom futószárazni a lovam?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Augusztusban vettem egy lovat (5 éves angol telivér herélt) röviden annyi, hogy különböző okok miatt augusztus óta nem volt vele nagyon foglalkozva, csak etetve vezetgetve, pucolva stb.

Látszik, hogy kicsit a fejünkre nőtt (főleg etetéskor sunyít, rugdos néha, ezen dolgozunk), a lényeg tehát, hogy nyilvánvaló, hogy sokat állt, unatkozik kint (ridegtartásban van, van mellette egy másik ló is), ellustult, elszokott a munkától, nem tisztel stb.

El akarok kezdeni vele dolgozni, de nem tudok. Már próbálkoztam vele, konkrétan futószárazással szerettem volna kezdeni, hogy mozogjon egy kicsit, de nem tudom futószárazni. Egyszerűen nem csinálja. VAgy nem mozdul, vagy elmegy, ha erőltetem sunyít, stb. de a fő probléma az, hogy el sem tudom vele kezdeni, mert nem megy ki körre. Próbálom először száron vezetni és szépen lassan távolodni tőle, de nem megy. Vagy megáll, vagy erőszakoskodik, és nem megy ki körre. Egyszerűen nem tudok vele mit kezdeni, ma másfél órát szenvedtem vele körbe - körbe vezettem, de nem megy. Az oka világos, az a kérdés, hogy mit tehetek ilyenkor? Vagy én csinálok valamit rosszul? (előző helyén volt futószárazva is, tehát tudja miről van szó)



Kérlek az akadékoskodástól és a ,,ha nem értesz hozzá minek van lovad,, című kommentektől kíméljetek!(10 éve lovagolok és volt bértartott lovam 4 évig)


2014. okt. 30. 14:17
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
51%

Mészáros Gyula szavait idézve:


"A ló mindig azt csinálja amit mi kérünk tőle, csak ez nem mindig egyezik meg azzal amit mi szeretnénk. Tehát ahhoz hogy azzá váljon amit mi szeretnénk eredményként, a lóból olvasva magunkban kell megtenni a változást. Ők ugye hierarchikus lények, ezt nagyon figyelembe kell vennünk. Mindig szükségük van egy vezetőre, de helyes vezetőre, és nem olyan vezetőre amelyik kényszeríti, hanem amelyikre felnéz és ő választja, és ezt is kialakíthatjuk."


"A lovaknál nagyon fontos az hogy legyünk következetesek abban amit csinálunk. De ezt kell nekünk észre venni magunkon hogy mi az amit csinálunk.

Ők mondják, és mutatják meg nekünk hogy hogyan kell viselkedni velük szemben ahhoz, hogy azt az eredményt érjük el amit mi szeretnénk."

2014. okt. 30. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Értem. Én úgy érzem, hoyg enm félek a lovamtól. És tudom, hoyg én rontok el valamit, de következetesnek érzem magam és elég gyakorlottnak tartom magam, sokszor futószáraztam már, láttam futószárazni másokat is, a volt edzőmet is, azt hiszem tudom hogy kell csinálni. Ennek ellenére van ez a probléma és nem tudom mi lenne most a helyes lépés. Biztos rosszul csinálok akkor valamit, csak nem tudom mi az, mert nem érzem hogy ne lennék elég határozott és figyelembe vezsem azt, hoyg ő vajon mit vesz le abból, amit kérek tőle. Ismeri a futószárazást, sokat futószárazták, csak nem akarja csinálni, mert elszokott tőle. Legyek akkor még határozottabb és csináltassam meg vele minden áron? Ha kell szenvedjek vele órákon keresztül? Csak azt nem tudom, hoyg ezzel nem ártok e jobban és a kérdés igazából az, hoyg ha már van egy ilyen helyzet, akkor mi a futószárazást megelőző lépés, ami nálunk nincsen meg. Mert azért egyéb helyzetekben (pucolás, etetés stb) már elértem azt, hogy ne szegüljön ellen, nem ő a főnők. Akkor itt miért nem megy?
2014. okt. 30. 21:51
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
Hívj segítőt... kezdd előröl. Mintha most kezdenéd tanítani. A segítő vezeti, te állsz középen. Szépen le van írva Reiner Klimke - A fiatal hátasló alapkiképzése remekműben :)
2014. okt. 30. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, milyen lóval szerezted a tapasztalatod, de a megoldás roppant egyszerű. Megcsíped kétszer az ostorral (NEM meglegyinted, NEM megsuhintod, hanem ráhúzol) és menni fog a ló előre. Most pont azt csinálod, mintha a lovon ülve csizmasegítség nélkül órákat könyörögnél a lónak, hogy ugyan induljon már el és csodálkoznál, hogy nem megy.
2014. okt. 31. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
"Kérlek az akadékoskodástól és a ,,ha nem értesz hozzá minek van lovad,, című kommentektől kíméljetek!(10 éve lovagolok és volt bértartott lovam 4 évig)" "(előző helyén volt futószárazva is, tehát tudja miről van szó)" Magad bizonyítod, hogy nem értesz hozzá!
2015. jan. 5. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!