Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Feles tartás így működhet?

Feles tartás így működhet?

Figyelt kérdés
Ha írunk egy mindenre kiterjedő szerződést,felezzük a bértartás,kovács,és az állatorvosi költségeket,egyikünk hétvégén,másikunk hétköznapokon lovagolna (a pacinak is lenne 2 pihenőnapja),mindkettőnk ugyanolyan stílusban lovagolná és jó gazdaként bánna a lóval,szóval minden korrektül meg lenne beszélve,így működhetne hosszú távon a feles tartás?Személyes tapasztalatok nagyon érdekelnének.
2014. dec. 6. 20:50
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az eddigi válaszokat.Azért szeretném kipróbálni a feles tartást,mert pár év múlva saját lovat szeretnék venni,és előtte kipróbálnám milyen egy majdnem saját ló.
2014. dec. 8. 19:20
 12/15 anonim ***** válasza:

Felestartó vagyok én is!

Egy barátnőmmel van közös lovunk, hobbi lovasok vagyunk és nagyon jól kijövünk. Fix napokra vagyunk osztva, vannak pihenő napok. De egyikőnk sem sértődik meg ha ugyanazon a napon vagyunk kint, sőt segítjük egymást, akadályokat építünk, figyelünk a hibákra. Barátnőm inkább pályán lovagol, én viszem terepre a lovat ahol kinyújtózhat. Sokat utazom, így egy "teljes" lóra nem lenne időm sajnos, de így mégiscsak sajátomnak tekinthetem a lovat, nagyon örülök a lehetőségnek és hogy egy korrekt partnerem van.

De idegenhez én sem mennék. Akkor már inkább fizetek egy jó edzőnek és fejlődnék tovább.

Szerződést nem írtunk, megbeszéltük a dolgokat és minden költséget felezünk, de pl nyalósót, vitaminokat szoktunk külön is venni, de ezek apróságok. Nagyon odafigyelünk a lóra de sajnos történhetnek balesetek, érzékeny állatok. De Hál Isten eddig nem történt semmi komoly egy nyereg feltörésen kívül, amit már orvosoltunk egy nyereg cserével. :)

2014. dec. 9. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Én hamarosan olyan helyzetbe kerülök, hogy ha úgy alakul, külföldre költözök és a lovamat csak később vinném magammal, arra az időre pedig kiadnám bérbe, hogy legalább a kondíciójából ne veszítsen. Edzőél van bértartásban, tetszik, ahogy a lovasai lovagolnak, így vele megbeszélve választanék olyan tanulót, akinek a szülei esetleg lóvásárláson gondolkoznak és aki felügyelettel lovagolná, szeretgetné az enyémet. Szerintem ez így működőképes. Akkor is az lenne, ha itthon lennék és rá lennék kényszerülve egy másik lovasra. De kizárólag felügyelettel engedném, legalábbis eleinte.
2014. dec. 9. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Na az a legrosszabb amikor barát ,barátnővel csinálja az ember.. Abból még nem sült ki soha jó ha az üzletet keverték a barátsággal.
2014. dec. 9. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:
100%

Szerintem ez az egész azon múlik, hogy mennyire jöttök ki jól egymással, és mennyire tudtok felnőttként gondolkodni. Én 15 éves vagyok, és 2,5 éve tartunk közösen egy lovat egy nálam 13 évvel idősebb nővel. Egy elég különleges barátság alakult ki köztünk. Hetente legadább 3-szor beszélünk, egyeztetünk, hogy ki mikor megy ki, mikor hogy ment a ló, stb... Néha megnézzük egymás lovaglását, tanácsokat adunk, kijavítjuk a másik hibáit. Nagyon hasznos tud lenni, ha olyan embertől kapsz tanácsot, aki úgy ismert a lovat, mint te.

Sohasem voltam féltékeny miatta. Tudjuk, hogy a feles tartással mind a ketten jól járunk, mert egyikőnknek sem lehetne máshogy lova, főleg nem "az a ló".

Mind a ketten versenyzünk, és megtanultunk örülni a másik sikerének. (Közrejátszik az is, hogy a korkulönbség miatt más kategóriákban indulunk, szóval nem vagyunk ellenfelek. )

Bocsi, hogy hosszú lett.

2014. dec. 11. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!