Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ti hogyan etetnétek egy...

Ti hogyan etetnétek egy hízékony és egy nehezen hízó együtt tartott lovat?

Figyelt kérdés

Széna mindig van előttük, a vékonyabb csak így néz ki jól, most amúgy tök jól néz ki, de a másiknak a földig ér a hasa, ami nem jó... ráadásul a másikat nem is nagyon lovagolja a gazdája. A vékonyabb megy heti 3-4x. A hízékony két pofára tömi magát, egész nap zabál, a másikat ennyire nem érdekli az evés, többet mászkál a legelőn, haverkodik a szomszéd lovakkal, míg a zabagép praktikusan ki se emeli a fejét a szénából egész nap.

A vékonyabb 2x annyi abrakot kap, minta másik. Ridegben vannak.


2014. dec. 7. 19:18
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
64%

Külön karám. Sehogy nem tudod elérni, hogy a dagi ne egyen annyit és a sovány előtt mindig legyen falnivaló. Nem is értem, hogy milyen választ vártál igazából. Vagy leülteted őket, mindkettőnek egy partedli és "neked egy kanál, neked kettő, neked egy neked kettő, elég is lesz mehettek játszni."

Esetleg még lehetne lekötve szénáztatni őket. Nem lenne egész nap előttük, hanem naponta többször a beállóban lekötöd a dagit (úgyis ő túrná el a másikat és nem fordítva) és villázod nekik a szénát. Ez még megoldás lehet.

De felhívom a figyelmet, hogy nem értek hozzá, a véleményem tájékoztató jellegű..

2014. dec. 7. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Dehogynem tudja elérni. Nyugaton elterjedtek az olyan szájkosarak, amikben a ló sokkal kevesebbet tud legelni, vagy éppen egyáltalán nem, így a dús füvű legelőkön is lehet tartani diétázó lovat.


A vékony abrakjába folyamatosan lehet adagni olajat, jól hízlal. Plusz fogakat csekkolni, tápot adni, stb.

2014. dec. 8. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Széna háló is lehet megoldás. Abból nem tudja úgy tömni magát, bár a soványabb, akkor sem fog annyit enni. A külön karám a legegyszerűbb és ésszerűbb szerintem.
2014. dec. 8. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

a lovak nagyon szeretik egymást, ezért se akarnám külön karámba rakni őket, kell nekik a társas érintkezés.


a sovány ismétlem nem sovány, teljesen jó, csak ad libitum széna mellett a másik nagyon dagadt.


olyan tanácsokra vágytam pont, mint a szénaháló, erre én is gondoltam, csak a vékonyabb félő, hogy akkor lefogyna, mert őt egyszerűen nem érdekli annyira az evés.


a szájkosár is megfontolandó, bár nem tudom a dagi ló gazdájának ezt hogy nyomnám le a torkán... (enyém a vékony)


egyébként ötleteket, tippeket vártam, nem paraszt leugatást és partedlis nem vicces gúnyolódást kedves Jelekh (A Troll). rengeteg kérdéshez hozzászólsz, de valós információval igen ritkán segítesz bárkin, inkább háborogni és bunkózni szeretsz.

2014. dec. 8. 15:16
 5/18 A kérdező kommentje:
a fogaik pedig természetesen csekkolva vannak, a vékonyabbnak szűk évente kell reszelni, sajnos elég rosszul kopnak, a dagi 6 éve van a "látókörömben" és 2x volt reszelve neki. félő, ha most megreszelnék a fogát elgurulna. :)
2014. dec. 8. 15:19
 6/18 anonim ***** válasza:
52%

Sajnálom, de visszautasítom a rágalmakat. Látom Te nem érzed azt, ami miatt írtam.


1. a dagadék ló nem a Tiéd = nem csinálhatsz vele semmit

2. külön rakni nem lehet őket, mert elpusztulnak egymás nélkül = zsákutca

3. szánaháló nem jó, mert a zsíros abból is kizabálná a szénát az utolsó falatig, a gebéd meg lusta enni = ismét zsákutca


Bocsáss meg, tényleg nem trollkodni akartam, vagy bunkózni, csak komolyan nem értem, hogy milyen választ vártál.


A lekötősdi és villázósdi miért nem jó egyébként? Vagy az értelmes részeket már nem is látod, mert hú ezt a Troll írta (így nagybötűsen)? Vagy mi van? Esetleg lusta vagy külön etetni őket?

Ha ad libitum adod mindkettőnek a kaját a falánkabbra szerelt evésgátlón kívül nem tudod külön adagolni.

Abrakolásra még lenne megoldás, léteznek chipes azonosítású abrakadagoló berendezések. A ló odaáll, a ketyere chipet leolvassa, lovat beazonosítja és a neki beállított abrakmixet adja. De ezt szánával nem lehet. Meg amilyen értetlen vagy olyannyira fillérbaszó is. Nem azért nem rakod külön őket, mert annyira szeretik egymást, hanem nincs rá lehetőséged, nem akarod, vagy egyszerűen lusta vagy. És ezért itt várod, hogy feltalálják neked a spanyol viaszt.


Mostmár kiírtam magamból a nyűgömet, lehet jelenteni a moderátornak, és még egyszer elnézést...

2014. dec. 8. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
De ha nem a tiéd a dagi ló, akkor mért aggódsz miatta? Majd csinál vele valamit a gazdája, ha akar. A kérdés így inkább az, mivel hízlalhatnád a saját lovadat, ha a kondíciójával nem vagy megelégedve.
2014. dec. 8. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Kevéssé értem a dolgot. Vagy külön veszed őket, vagy lekötöd legalább abrakoláshoz, vagy nem adsz nekik ad libitum kaját, csak a bokszukban, külön, naponta háromszor.
2014. dec. 8. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

te tényleg hihetetlen nagy paraszt vagy!

"dagadék", "gebe", én meg a "fillérbaszó"


azt se tudod miről van szó, de parasztkodni azért leállsz, de kérdést nem olvasod el rendesen.


tehát a vékonyabb ló nem gebe, nem is sovány, tök jól néz ki, csak emellett a másik dagadt.

a lovak nincsenek boxban, ahogy a kérdésben is írtam ridegben vannak.

a dagadt ló sorsa azért érdekel, mert évekig az én lovam volt, de már nem az, eladtam, de attól még szeretem.

a lovak bértartásban vannak, nem én etetem őket, bár nem értem az ad libitum széna és abrakolás mellett mi a fillérbaszás.


ha pedig értenél a lovakhoz tudnád, hogy nem az abrakon múlik igazán a kondíció, a súly, hanem sokkal inkább a szálas takarmányon.


egyébként a vékonyabb ló a "főnök", tehát olyan probléma nincs, hogy a dagi megenné az abrak adagját, ezért is kap 2x annyit a vékonyabb, de nem vagyok a 40 liter abrak híve, főleg hobbi használat mellett.


ha pedig nem lett volna érthető nem az volt a kérdés, hogy hogy hizlalhatnám fel a vékonyabb lovat, hanem hogy hogy fogyaszthatnám a dagit, vagy hogy mások ezt hogy hangolják össze, tulajdonképpen az általános kíváncsiság is dolgozott bennem, mert nyilván nem ez a két ló az egyetlen a földön, amik úgy vannak együtt tartva, hogy teljesen más a takarmányhasznosításuk.


köszönöm azoknak, akik elolvasták a kérdést és úgy válaszoltak értelmes válaszokat! jelekh te meg pukkadj meg, és szánom a lovadat, hogy ilyen prosztó, okoskodó, ugyanakkor lovakhoz kevéssé értő gazdája van.

2014. dec. 8. 18:33
 10/18 anonim ***** válasza:
Aranyos vagy, hogy ezen aggódsz, de amíg a gazdája nem aggódik, addig te csak maximum elmélkedhetsz azon, hogyan fogyaszthatnád le a lovát...merthogy nyilván nem teheted. Ha aggódik a súlya miatt, akkor én még mindig a szájkosárra voksolok, az a legegyszerűbb megoldás, a másik tud mellette szénázni, amennyit és amikor csak akar.
2014. dec. 8. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!