Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ti hogyan etetnétek egy...

Ti hogyan etetnétek egy hízékony és egy nehezen hízó együtt tartott lovat?

Figyelt kérdés

Széna mindig van előttük, a vékonyabb csak így néz ki jól, most amúgy tök jól néz ki, de a másiknak a földig ér a hasa, ami nem jó... ráadásul a másikat nem is nagyon lovagolja a gazdája. A vékonyabb megy heti 3-4x. A hízékony két pofára tömi magát, egész nap zabál, a másikat ennyire nem érdekli az evés, többet mászkál a legelőn, haverkodik a szomszéd lovakkal, míg a zabagép praktikusan ki se emeli a fejét a szénából egész nap.

A vékonyabb 2x annyi abrakot kap, minta másik. Ridegben vannak.


2014. dec. 7. 19:18
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Drága Szentem! Ha nem lennél funkcionális analfabéta, még értenéd is, hogy mit írok, de így nincs több kérdésem.

Tudniillik abrakot sehol nem írtam például csak az automatánál, hogy létezik lóazonosítás alapján történő abrakolás, és hogy ez szénánál nem működik. tehát két bekezdést szenteltél ennek teljesen feleslegesen.

Én boxot sem említettem, ennek megint egy felesleges bekezdés.

Az, hogy fillérbaszó vagy abból gondolom, hogy meg akarod oldani a problémát, de láthatóan áldozni nem áldoznál rá...

Tehát mielőtt megítéled a másikat, hogy mekkora paraszt előbb a saját házad táján kellene sepregetni.

Visszaolvastam az első hozzászólásom és jobban belegondolva nem is érdemes veled polemizálni, hiszen már azt sem értetted, csak a láthatóan félresikerült tréfámat.

Tehát lehet, hogy paraszt vagyok, de legalább értem mit írok.

Lett volna még egy ötletem egyébként és bár úgysem érdekel, mert egy hisztis pitsa vagy azért ideírom.

A kutyáknál bevált láthatatlan kerítést lehetne esetleg alkalmazni. Azzal körbevenni a bálát és időkapcsolóval kapcsolgatni, hogy mikor mehet a közelébe és mikor nem. Gyakorlatilag egy mobil villanypásztor lenne. Nem tudom lovaknál működik-e, mert kutyákra fejlesztették ki... áhh mindegy is szép napot!

2014. dec. 8. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
78%

Na várjunk csak... A dagi ló nem a tiéd és nem is te eteted a lovakat, mert bértartásban tartod, legalábbis ezt írtad. Akkor a dagihoz pont annyi közöd van, mint nekem (mert ha eladtad, akkor ennyi, másé a ló, pont), a tartási körülmények megváltoztatásához megint pont annyi közöd van, mint a kajáltatáshoz, mert azt meg a bértartó hely adja. Ezek szerint valamiféle ráolvasást szeretnél hallani, amitől a dagadt ló hirtelen fogyásnak indul... Nem tudom, keresgélj a Harry Potter könyvekben, hátha valamelyik bűbáj neked is működik.

Amúgy pedig van szerencsém ismerni Jelekh-et. Mit mondjak, én simán lennék a lova. A tiéd már kevésbé.

Ja és egy apró észrevétel: te nem értesz a lovakhoz, drága. Azt ugyanis minden lovasember tudja (barbielovasok kíméljenek, ők nem tartoznak az említett kategóriába) hogy szénától nem hízik a ló. Lucernától hízik, de azt meg ép elméjű ember úgyse adja ad libitum. Abraktól hízik a ló, ha hallottál már róla, ha nem. Meg lótáptól. Szénától max. nagy hasa lesz, de azt szintén minden valamirevaló lovasember azonnal, kétszáz méterről kiszúrja, hogy a ló a szénától pocakos.

Azt is elárulom, hogy még csak nem is feltétlenül az abrak mennyisége a döntő, hanem az összetétele. Zabot megetethetsz vele fél zsákkal naponta, attól valóban nem hízik. De ugye nem kell mondanom, hogy az abrak az nem csupán zab.

2014. dec. 8. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

tényleg értetlenül állok a dolog előtt, hogy egy ilyen kérdés hogy válthat ki ilyen indulatokat és ilyen bunkó hozzászólásokat.


jelekh! mielőtt funkcionális analfabétának titulálsz, talán el kellene olvasnod mások hozzászólásait is, ugyanis nem csak neked reagáltam. más írta az abrak témát és más a boxot is. nem csak neked szól amit írok.


az utolsónak pedig üzenem, hogy el kéne olvasni pár takarmányozási könyvet, ugyanis az abrak nem természetes tápláléka a lónak, tehát ha csak az abraktól hízna, a szálas takarmánytól csak hasa lenne, akkor minden ménesben tartott és vadlónak hatalmas széna hasa lenne és kilennének a bordái.


az abrakra csak akkor van szükség, ha egy ló (komolyan) dolgozik, ezzel pótolván azt az energiát, amit nap közben nem tud szálasból bevinni, illetve télen "fűtésnek".


ezen lehet vitatkozni, de nem kell ilyen magas lóról beszélni, mert nem barbie lovas vagyok és nem is 13 éves, sőt, nem is 2 éve láttam lovat először.


ahogy írtam a "dagi" ló évekig az enyém volt, most pedig az unokatestvéremé, tehát lehet, hogy valaki szerint semmi közöm hozzá, de mivel 6 éve vásároltam és azóta nap mint nap látom, azért igen is fontos a sorsa és nem szeretném, ha baja lenne a túlsúlytól.


a fillérbaszós témát meg nem kell erőltetni, a lovam bár bértartásban van, de azért lehet beleszólásom dolgokba, ugyanis magán helyen van, nem lovardában. ha valami jó megoldás lenne nem is sajnálnám rá a pénzt. a külön zárást is meg tudnám oldani, csupán nem szeretném, mert az én lovam nagyon nem szeretne egyedül lenni, fontosabb a "lelki világa", mint a másik túlsúly problémája.

2014. dec. 9. 01:17
 14/18 anonim ***** válasza:

Megyek és veszek pár takarmányozási könyvet, így cirka harminc év lovazás, 20 év versenyzés meg szakedzői diploma után. Hátha okosabb leszek. :-D

Te tök, a vadló mégis mikor evett szénát szerinted? Áááá, biztosan a fű lekaszálta és bekazlazta magát, vagy a nomád népek arra dolgoztak nyáron, hogy a környékükön élő vadlovaknak legyen télire takarmány és kaszálták nekik a szénát.

Mindegy. Azért megnézném, hogy mit szól a dagi ló tulajdonosa, hogy még ide is kiírod a kérdést, miszerint az ő lovát le kéne fogyasztani. Én biztos nagyon boldog lennék, ha valaki így próbálna beleszólni abba, amihez rajtam kívül másnak nincs köze....

Ha nem tetszik, hogy a lovad kevesebbet eszik és nem tetszik a kondija, akkor azon változtathatsz. Ha megfelel, akkor meg ámen, ennyi, többhöz nincs közöd.

2014. dec. 9. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Abban a pár takarmányozási könyvben, amit minden bizonnyal betéve tudsz, nincs leírva a kérdésedre a válasz?


Van még egy ötletem. Csináljatok a bála köré egy kisebb karámot, amin csak akkora a bejárat, hogy a te lovad átférjen, de a dagi nem. Majd, ha lefogy kellő méretűre ehet ő is. Ja várj ez nem jó, bértartásban ilyet az ember nem csinálhat... többek között...


Nagy az Isten állatkertje, csak túl alacsony a kerítés...

2014. dec. 9. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
46%

A szénától nem hízik a ló? Mióta?

Az a legalapabb takarmány, akkor mégis miből tartja fenn magát, ha nem abból? A hobbilovak jó része csak szénát kap, abrakot alig vagy éppen csak kiegészítésnek, amelyik ridegben van, az meg van, hogy egyáltaln nem, aztán mégis szuper formákat tudnak produkálni...

2014. dec. 9. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

Általában nem értek egyet Jelekh stílusával, de ezen most önkéntelenül is felnyihogtam:


"Van még egy ötletem. Csináljatok a bála köré egy kisebb karámot, amin csak akkora a bejárat, hogy a te lovad átférjen, de a dagi nem. Majd, ha lefogy kellő méretűre ehet ő is."


Ez most átjött, köszi a vidám pillanatért :D


Egyébként hogy a kérdéshez is hozzászóljak (a takarmányszakértő vitától tartózkodva, mielőtt lehurrognának a hirtelen önjelölt professzorok... lábjegyzet: etesse mindenki azzal a lovát, ami nekik a legjobban bevált, mert kismillió kombináció létezik - stimmt?), szerintem túl van tárgyalva az egész..


Ha Pocak paripa gazdija az unokatesód, akkor úgy vélem, kicsit könnyebben lenyomhatod a torkán a szájkosár ötletét, mint egy vadidegennek. Ha meg értetlenkedik, az ő dolga, mert a ló most már az övé, az ő felelőssége. Ha annyira aggódsz érte, megkérdezheted, hogy dolgozhatsz-e a lovával, amikor neked plusz időd van, ő pedig nem ér rá. A plusz mozgás hosszú távon csökkentheti a pocak problémát.

Ha meg ilyesmire nincs időd és/vagy uncsitesód hallani se akar róla, hogy visszaülj a régi lovad nyergébe, akkor ennyi. Ha a te lovad így néz ki jól, különszedni őket pedig semmiképpen sem akarod, akkor azt hiszem, kimerült a lehetőségek tárháza.

2014. dec. 9. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a normális válaszokat (is)! Valójában az lenne a legjobb, ha a dagi is elkezdene mozogni, mikor én mentem vele heti 5x sokkal jobban nézett ki. Bármikor felülhetek amúgy rá, de a sajátomra sincs túl sok időm, ráadásul az enyém egy anglo-arab, aminek minden mozgás "kevés", tehát ha egy héten 5x érek rá, akkor örülök, hogy 5x megy az én lovam. Arról nem is beszélve, hogy heti 1 mozgatással nagyon sokat nem érnék. Egyébként az enyém a legelőn is csomót vágtázgat, jön-megy intézkedik, mozog, míg a dagi csak áll középen és néz. :)


Sajnos az unokatesómat nem nagyon érdekli, hogy mi van a lóval, persze ha ráér ő is jön lovagolni, de elég rossz beosztásban dolgozik és mostanság szinte soha nem ér rá. Majd felvetem neki, hogy esetleg keressen rá feles tartót. Annak nem örülnék, ha eladná, így legalább szem előtt van és a legnagyobb problémája a lónak legyen az, hogy kövér!

2014. dec. 9. 18:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!