Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Be tudok lovagolni egyedül...

Be tudok lovagolni egyedül egy lovat?

Figyelt kérdés
2éve lovagolok és szeretnék magam lovagolni be egy csikót. Sokak szerint nem sikerülhet de szerintem mar elég jól tudok lovagolni ehhez...kb Olyan 2 éveset vennék.

2015. febr. 3. 20:35
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
91%

Komoly, nagynevű kiképzők sem dolgoznak egyedül, ők is segítséggel lovagolják be a lovakat!

Olvass bele Reiner Klimke: A fiatal hátasló alapkikézése c. könyvébe.

Amíg legalább elméletben nem tudod oda-vissza a könyvet, addig ne is gondolj lóbelovaglásra! Ha legalább elméletben tudod, akkor komoly szaksegítség mellett belekezdhetsz.

Ja és amíg azt se tudod, hogy egy kétéves lovat NEM lovagolunk be, addig mégis miről beszélünk????

2015. febr. 4. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem még nem állsz rá készen.

Azt nem tudom, hogy 2év elegendő lehet-e, de ha megkérdezed, az azt jelenti, hogy TE sem vagy benne biztos. És akkor még nem állsz rá készen.

2015. febr. 4. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
92%
Amúgy meg mi bajuk van az embereknek a westernesekkel???
2015. febr. 4. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
93%

Ennyi hülye válasz is ritkán jön össze egy kérdéshez. Lényeg: Nem azt fogod hallani amit szeretnél,de 2 év lófing. 2 éves lóval meg mit szeretnél belovagolni? 3 éves kora előtt nem szokás hacsak nem telivér,de van ahol még a 4 évet is megvárják. Eleve 2 emberes munka ,valaki fogja a lovat futószáron ,valaki meg felhasalgat rá vagy elsőnek homokzsákokat fektet a nyeregre ,hogy szokja a súlyt. Aki ilyet kérdez eleve nem szakember, nagy szerencsével max azt érnéd el ,hogy szokja a súlyt,ne baxon le a hátáról,de az nem belovaglás. Egyébként egy 2 éves gyakorlat még ehhez is kevés lenne vagy mennél a kórházba vagy lenne egy elszart ló. A belovaglás naygon sokat számít,ha elcseszik egész életét végigkiséri a lónak,nem hiába külön szakma a belovagló,minden 2 éves nyeretlen aki azt hiszi már tud lovagolni ,mert fentmarad a betompított gebéken gondolja h ez gyerekjáték..


Az meg h egy csikóra nyereg nélkűl szőrén ülsz fel megintcsak a tudatlanság jele. Csikónek kimélni kell a hátát,nyereg eloszlatja megfelelően a súlyt, felülsz szőrén csak szétütöd a gerincét,mivel egy csikónak vagy egy belovagolatlan lónak nem erős még a háta ,nincs még úgy hozzászokva h terhelve van. Nekem speciel nincs bajom a westernesekkel ,csak amiket én eddig láttam azok nem ismerték a bemelegítést,lesétálást ,kijöttek az istállóból azt rögtön vágta ,némelyik még a betonon is megküldte,aztán vágta után rögtön vissza be a bokszba.

2015. febr. 4. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
95%

Semmi baj a western lovaglással, sem azokkal, akik ezt a nagyon szép és egyáltalán nem egyszerű műfaját választják a lovaglásnak. Én ugyan angol stílusban lovagolok, de bizony van nem egy western kiképző, aki előt megemelem a kalapom.

A baj nem a westernesekkel van, hanem azokkal, akik azt gondolják, a western lovaglás arról szól, hogy western nyerget rakok a lóra, kockás inget meg cowboykalapot aggatok magamra és én vagyok a menő westernlovas. De semmi vész, ugyanezt az állatfajtát megtaláljuk az angol sítlusban magukat előadók között, meg az állítólagos természeteskiképzős álparellisek között is.

A komoly lovasember mindegy milyen stílust képvisel, komoly lovasember marad.

Bocsi, hogy ez nem a témához tartozott, csak néhány előző válasz alapján kikívánkozott belőlem.

A témához a véleményemet fentebb már kifejtettem.

2015. febr. 4. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
47%
2 év tapasztalattal nem ajánlom hogy betörj egy lovat. Én 5 éves korom óta lovagolok, és 13 vagyok...most se mernék. 2 év az semmit nem ér! Attól még hgy egy jó, tanuló lovon, szépen megülsz, helyesen, attól még egy csikót nem tudsz betörni...szerintem még 2 évig tanulj lovagolni...vagy lovászkodni
2015. febr. 4. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
48%
#2es vagyok és nem értem miért pontoztatok le szerintem tök normális választ adtam...
2015. febr. 4. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim válasza:
82%
Azért, mert itt ilyen lepontozós verseny van most :)
2015. febr. 4. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
2es nem én pontoztalak le amúgy meg nem két évesen akartam belovagolni csak megvenni hogy előtte is inkább már velem legyen de akkor lehet hogy még se de mindenképpen edzővel gondoltam. És én is westernes vagyok nem kívánom leszólni...
2015. febr. 4. 16:37
 20/21 anonim ***** válasza:
100%
NEM!!!Ameddig ezt a kérdést felteszed, ne akarj lovat belovagolni, főleg két év lovaglás után!(mit jelent a két év lovaglás, heti egy óra, napi több óra, szakmai segítséggel, vagy a szomszéd 20-éves trágyás szekeret húzó lován). Hány lovat lovagoltál? Kitől vársz erre a kérdésre választ, ha magad sem tudod? Választ vársz, vagy biztatást? A válaszom; nem, tőlem biztatást se várj, mert nem akarok ártani sem neked, sem a csikónak! Önbizalmad neked is van, bár az önbizalom jó dolog, de sajnos nem pótolja a szakmai tudást! "de szerintem már elég jól tudok lovagolni ehhez" (meglepődött lennék, ha ezt a gondolatot nem olvasnám))a lovaglás és a belovaglás között van némi különbség. Tisztában vagy egyáltalán azzal, hogy egy belovaglás milyen szisztéma szerint történik, tudod azt, hogy nincs egy általános sablon, amit minden lóra rá lehet húzni. Szakmai hozzáértésed csúcsa, a kétéves csikó belovaglásának szándéka. Mindezek ellenére, ha mégis próbálkozol a kétéves csikó belovaglásával, sok szerencsét kívánok!
2015. febr. 5. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!