Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Készen állok márt?

Készen állok márt?

Figyelt kérdés

2 éve lovagolok(heti 2x),de pici korom óta tart a szerelem:) ugratni még nem ugrattam,az oktatómnál több lovat lovagolok(mindegyik ugye más egyéniség).Önállóan tudok felszerelni,pucolni,futószárazni mèg nem futószáraztam lovat.Időben úgy lennék,hogy heti 4-5x tudnék kimenni(ebből 2 alkalom az oktatómmal lenne).A helyen egész nap karámban lenne,estére boxban.Pénzzel a szüleim támogatnak,fizetik a béttartást,a ló árát(10-14 éves herélt vagy kanca) és az egyebeket(patkolás,orvos).ja és 17 éves vagyok,nem tudom mennyire számít.

Kérdéseim még:

Egy 10-14 éves lovat 300-400ért lehet kapni szerintetek,ha hobbira szánom?

Mennyi pihenőnapja legyen?


2015. febr. 20. 17:32
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Már csak azért is jobban járna ha több tapasztalattal kapna lovat,mert nem tudnák megvezetni. Tényleg isten mentsen meg egy szélhámostól meg rossz embertől mert úgy lehúz ahogy a nagykönyvben megvan írva.
2015. febr. 21. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Azért annyira nem vagyok buta,viszem az edzőmet,akit biztos hogy nem tudnak átvágni,meg csináltatunj állatorvossal alap vizsgálatot.
2015. febr. 21. 15:04
 13/13 anonim ***** válasza:
23%

Szerintem várj még egy évet. Tanulj meg alap szinten ugratni 60-70 centin akár, de magabiztosan, és futószárazni. Mert ha csak egy lovad van, amivel boldogulni kell, az pik-pakk ránő a fejedre, hidd el, ezért jobb, ha úgy vágsz bele, hogy már tudod, mit csinálsz, mert így nehezebben vesz hülyére. Ha tudod, mit akarsz, és biztosabb vagy magadban, abban, mit szeretnél, mert van egy alapod, onnan közösen fejlődni már sokkal-sokkal könnyebb.

Egy nap pihenő bőven elég neki, még akár úgy is, ha csak két hetente kap egy napot, amikor csak kézen elviszed legelni, vagy valami (érezze, hogy ha kiviszed, az nem mindig munkát jelent).

Kiválasztásnál próbáld ki te is és az edződ is, majd ha minden jól néz ki, akkor előre be nem jelentett időpontban is térj vissza! Így egyből kiderül, ha csak be volt nyugtatózva, vagy amúgy fájdalmai vannak, de be volt lőve fájdalomcsillapítóval, stb-stb. A horpaszát is néz meg, akármivel tömik, azon jellemzően látszik, ha kehes.

Ha nem elit származású, szipi-szupi versenylovat akarsz, bőven kapsz ilyen életkorú, alapszinten belovagolt lovat. Igaz ügető kancát, de én 180e körül hoztam el a sajátom, belovagolva, bekocsizva, akkor volt 8 éves. Telivért is ilyen árfekvésben kapsz, főleg pályáról.

Aki meg azt írta, hogy 110 centin talán eldöcögő lovat 500ért kapsz, annak üzenném, hogy a tehén is ugrik egy métert, ha megijeszted.

2015. márc. 7. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!