Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miért bakol a ló vágtában?

Miért bakol a ló vágtában?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Most kezdtem el egy 6 éves Appalossa lovat lovagolni.

Full nyugodt, de rajtam kívül még egy keménykezű lovas lovagolja. Szerintem hosszú szárral lovagolhatja mivel én rövid száron fogom a lovat és akkor elkezd sunyítani. Ügetésből saját maga gondol egyet és saroknál beugrik vágtába (automata lett a keménykezű lovas által).

Aztán ha nagyobb szárat engedek megindul. (Majdnem ki vittük a kaput) Amit a másik lovassal feladatokat csinál azt ha én ráülök automatán csinálja. Szerintem egygazdás. De mit csinálhatok rosszul? Pálcás zablája van ami szerintem kicsit kicsi a szájába lehet becsípi neki ha erősebben húzom a szárat? Vagy pl a kemény lovas nem lelépteti mikor hevedert húz hanem kihúzza a lábát. Én ezt nem szoktam. Lehet becsípi a bőrét? Segítsetek. :(



2015. ápr. 21. 21:29
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
48%

jelekh "olyan minek megy ki aki ezt nem tudja kontrollálni"


Tudom h magyar vagy de próbáld meg a kicsi fejedet használni.. ez h elszáguld melletted veszélyeztetés,innentől kezdve lényegtelen tudod-e kontrollálni,ha tudod is megindul utána a te lovad esetleg elszakad az ina vagy más baja lesz a hülye paraszt westernes miatt .. Nem azért mert ideggyenge a ló,ha lenne egy leheletnyi tapasztalatod tudnád miről beszélünk, ha váratlanul hátulról elszáguld melletted egy másik még a legnyugodtabb ló is megbolondul és utána akar vágtázni. Tényleg nem vagy 100 -as ha mindig olyanról osztod az igét amiről elképzelésed nincs. Néha lovagolni is járj el,hogy legyen fegyver a kezedben mielőtt vitatkozást ugrasztasz ki. Nem kívánok a továbbiakban ehhez hozzászólni, nem vitatkozok olyannal aki nem tudja mit beszél..

2015. ápr. 23. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
55%
Jelekh te felteszem ennek alapján a tereplovaglás szabályaival sem vagy tisztában. Ha másik lovast látsz a közeledben felveszed a lovat lépésbe,mert nem tudod a másik milyen lóval van és mit vált ki az h te megküldöd a lovadat mellette.. Ha ő nincs hozzászokva az "ideggyenge fosos lovakhoz" akkor énnekem sem kell az idióta "lovaglását" megszoknom,de majd kívánom h fussunk össze terepen ,elhúzok majd tőled 2 méterre és ha leesel vagy beállsz a szántásba így jártál ,minek mentél ki ? Mikor fél órán át bemelegítés nélkül pörgetik a lovat az tényleg marha jó neki,a díjlovaglás is igénybe veszi a lovat meg az összes sport abban igazad van csak tudod angolba szokás a bemelegítés meg jobb helyeken nem viszik fejjel a falnak csővágtában a lovat.. De akkor további jó westernezést kívánok neked,örülök h te megtaláltad világon az egyedüli ideális westerntársaságot ..
2015. ápr. 23. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
90%

Angol lovasban is van faluszéli suttyó paraszt, meg wescoban is ez tény! Sőt megkockáztatom, hogy lovardában is van ilyen, de ezeknek a lovasoknak általában az a felfogásuk, hogy az ő lovuk és azt csinálnak amit akarnak vele, nincs türelmük bemelegíteni, sem leléptetni, az idomításról meg fingjuk sincs. Vannak ilyenek. Én is ismerek olyan embert, aki látott pár wesco lovast, vett egy lovat, wesco felszerelést, azt dzsindzsirizik a határban fullvágtában, mert ő a faszagyerek. Az ilyet meg is szokták szólni.

Felénk sok a wesco hobbilovas, viszont a nagy többség lóbarát módon lovagol és figyelnek egymásra és fogalmuk is van a stílusról.


Angol lovasban is van jó pár, aki lovagolni sem tud, a szentlélek tartja a lovon, összevissza tépi ráncigálja, de senki nemmondja, hogy az összes angolos ilyen, így a wescosokat sem kell megbélyegezni.


Az, hogy valaki lóval egy türhe paraszt terepen/pályán az megint nem stílusfüggő, van aki a pálya szabályait felrúgva vakkangatja, hogy adj neki helyet, amikor nem is lenne jogos, vagy terepen leszarja azt, hogy a most ügetés van, ő nem szeret ügetni és inkább elhúz a csapattól vágtában, meg hasonlók. Ezek a dolgok nem a lovastudástól, hanem IQ-tól függenek.


Viszont nagyon eltértünk az alapkérdéstől.

KÉRDEZŐ!

Mit jelent nálad, az, hogy a másik kemény kézzel lovagol? Miben nyilvánul meg?

2015. ápr. 23. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Kedves válaszolók most leszögezem mert látom nagy vita van a western és az angol között. Angol stílusba van lovagolva az appalossa!

Azt hogy keménykezű a ló gazdája elmondása szerint gondolom így. Mivel a ló amúgy nagyon lusta a másik csaj meg ha nem megy üti vágja, hozzátenném olyan kiskört vágtázik a lóval hogy szerencsétlennek majdnem kitörik a lába. Semmi ín és bokavédő nélkül. Azt biztos hogy így ketten külön külön lovagoljuk össze van zavarodva. Én nem állítom hogy tökéletesen lovagolok, vannak hibáim. Én arra is gondoltam hogy nekem nagyon nagy a nyereg és nem tud ültetni és kényelmetlen a lónak ahogy ügetésnél leülök. Esetleg ez nem lehet?

2015. ápr. 24. 07:21
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

A lónak nem lehet kényelmetlen, ha tanügetsz, akkor vagy a nyereg szar, vagy az ülésed, vagy gyenge a háta. Vagy lehet azért szívat, mert nem vagy vele elég határozott, míg a másik csaj lehet oda csíp neki, ha hülyeségen kapja.


Mondjuk én nem mondanám se keménykezűnek, se puhának magam, de tudok kemény kézzel és puha kézzel is lovagolni, ha a ló tesztel, akkor bekeményítek, persze csak amennyire szükséges, de ha együttműködő és nem hisztizik, akkor szép finom segítségekkel is elmegy.

2015. ápr. 25. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

Most már minden ok. Ültem rajta és "csizma allergiás". 😀

Meg sárlott is a ló, szóval hisztis is volt.

2015. ápr. 27. 08:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!