Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ideje a vágtának neki kezdeni?

Ideje a vágtának neki kezdeni?

Figyelt kérdés
3 eve lesz h lovagolok de eddig csak magan haznal es max ugettunk de nem voltam vmi jujjdejo.Aztan most lesz az 5. Oram a lovaardaban es eleg lusta lovak akadtak eddig a kezembe viszont az edzo azt mondta h le a kalappal elottem h tudom kontrollalni ezeket a "nehez" lovakat es h legkozelebb megyunk terepre es elkezdjuk a vagtat.Tul korai lenne?

2015. máj. 11. 22:08
1 2 3 4 5 6 7
 11/65 anonim ***** válasza:
Én úgy tanultam meg vágtázni, hogy egy körkarámban ment előttem a másik lovas és úgy. Nem kellett a hajtásával foglalkoznom mert ment az előtte lévő után, de nem kint szabadon a vakvilágba.
2015. máj. 13. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/65 anonim ***** válasza:
19%

Azt is lehet. A lényeg a lényeg: aki egy totál elfásult iskolalovat egyenletes, lassú vágtában tud tartani egy ostorral meg egy futószárral, az már nem fog leállni béna kezdőket oktatgatni 2500 Ft-ért.

Lehet az ideális iskolalóról meg az ideális oktatóról ábrándozni, akik futószáron vágtáztatják a tanítványukat, de a realitás az, hogy abból kell főzni, ami van. Erre megfejtés kivinni az iskolalovat egy szép, zöld rétre, és ott megvágtáztatni. Aki ügetésben meg tudja csinálni a patanyomfigurákat meg minden, annak nem fog gondot okozni egy elragadási kísérlet sem, főleg akkor nem, hogyha meg van neki mondva, hogyha nagyon lókedve lenne a gebének, akkor fogja egyre szűkülő körökre vagy vigye be a friss szántásba. És ha mindez nem sikerül, akkor is mi történhet? Max leesik a lóról. Na bumm, kivel ne történt volna még ilyen? Ettől még nem dől össze a világ.

2015. máj. 13. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/65 anonim ***** válasza:

Persze mi törtéténhet leesik na bumm...

Pl legjobb esetben feláll leporolja magát és lesz egy kellemetlen lovas élménye, vagy összetöri magát és elmegy kedve a lovaglástól (vagy nem engedi a család), vagy legrosszabb esetben fel sem kel.


Egy oktatónak nem csak az a feladata, hogy ugat a kör közepén. Hanem a lovasnak a tudásának megfelelő feladatot kell kapnia. Egy terep nem egy kezdő lovasnak való. A másik az, hogy manapság egyre több a vizsgáztatott iskolaló és nem megy át akármelyik. Ismerek helyet, ahol 2 napig vizsgáztatták a lovakat és a lustaság nem volt jó pont, mert attól, hogy nyugis még mennie kell és nem úgy, hogy a lovasának majd leszakad a lába, hogy hajtani tudja.


Én terepen tanultam meg lovagolni, mert nem volt más lehetőségem. Fent maradtam, de egyáltalán nem támogatom.

Akinek van lehetősége, az menjen normális lovardába.

2015. máj. 13. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/65 anonim ***** válasza:
19%

Aki egy eséstől kiszeret a lovaglástól, az bele se kezdjen!


Peerszeeee, vizsgáztatott iskolaló meg a vizsgáztatott lovastúravezetők fogják megváltani az ágazatot, hát hogyne. :) Ezt kb. egy minisztériumi íróasztal mögött lehet elhinni.

De akinek van olyan lova, az oktasson vágtát a futószáron, nem vagyok én ennek ellenére... de aki terepen akar vágtát oktatni, annak nyilván megvan erre a nyomós oka. Kb. olyasmi, mint amit fentebb kifejtettem. Miért akarod rákényszeríteni a saját módszeredet, amikor ahhoz egyszerűen nincsenek meg a feltételek? Mert jujj, elragadHATja a ló, és akkor jujj, leesHET, és ha leesik, akkor megsérülHET, és ha megsérül, akkor elmeHET akedve a lovaglástól? Nem túl sok egy kicsit itt a feltételes mód???

No de mi fog történni akkor, ha elkezdik futószáron vágtáztatni egy arra alkalmatlan lovon? Akkor bizony a sok feltételes módból biztos jóslat lesz: akkor le FOG esni, meg FOG sérülni, el FOG menni a kedve.


Úgyhogy szerintem nem kéne a képcső mögül eldöntened azt, hogy ki és hogyan oktasson, amikor fogalmad sincs az adott oktató valós körülményeiről.

2015. máj. 13. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/65 anonim ***** válasza:

Köszönöm utolsó, gyönyörűen leírtad és összefoglaltad a lényeget, és maximálisan egyetértek vele. Túl sok a HA, a sápítozás, és a locsifecsi... meg a rettegés, hogy jaaj mi lesz, te jó ég. Nem rettegni kell, hanem normálisan megszervezni az oktatást. Ha az terep, akkor is.


És csak hogy a nagy arcú, látatlanban a lovamat sajnáló posztolónak megfeleljek: köszöni, semmi baja nincs a lovamnak. Se a hátának, se a lábának, sőt, kifejezetten szépen dolgozik alattam mind pályán, mind terepen, mivel attól még, mert a kikönnyített vágtát tanultam meg először terepen, nem vertem szét a seggemmel a hátát :) És utána megtanultam osztályban is, ülve is. Húha. Ez hihetetlen, mi? Pedig igaz. Ne magadból indulj ki, ha mást minősíteni próbálsz, légy oly kedves.

2015. máj. 14. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/65 anonim ***** válasza:
61%

Szerintem meg ne oktasson (és másokat se oktasson ki, pláne ne a saját hülyeségével) az, akinek köze nincs hozzá. A lovaglástanítást pont ugyanolyan komolyan kellene venni, mint bármi más oktatását. Gondolom, te se szívesen feküdnél vakbélműtéted során olyan orvos keze alá, akit a takarítónéni oktatott.... Lovaglást is az tanítson, akinek megvan hozzá a tudása és a lova is!

Ha pedig valaki úgy esik le terepen, hogy komolyan megsérül (vagy miatta valaki más, mert teszem azt, elrohan a ló, kifut egy műútra és balesetet okoz, amelyben akár meg is halhatnak emberek) akkor is azt fogjátok mondani, hogy bocsi, hát nem alkalmas a lovam arra, hogy futószáron menjen, hát kiviszem a tökkezdőt kinn tanulni a vágtát? Hogyne.... Amúgy meg ha oktatni akar valaki, akkor igenis tartson olyan lovat, amelyik tökéletesen, szóra dolgozik futószáron! Ha olyan nagyokos vagy, akkor igenis meg tudod rá tanítani a lovadat. Ha meg nem tudod, akkor ne itt osszad az észt.

2015. máj. 14. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/65 piriiiii ***** válasza:
14-es, miért lenne kötelező bárkinek leesni a lóról futószáron?
2015. máj. 14. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/65 anonim ***** válasza:

3. válaszoló vagyok!

Fel nem tudom fogni, hogy miért nem lehet szabályosan, a lovas és ló biztonságára ügyelve oktatni a kezdő lovasokat?


Bele se kezdjen, aki megijedt egy eséstől? Ugyan kérlek, hol élsz te? Még szép, hogy valaki megijed, ha rosszul esett. Nem mindenki öngyilkosjeleölt, és attól még átvéeszelheti ezt a kritikus időszakot és újra lóra ülhet. Én is estem le, ijedtem meg, láttam sok csúnya esést, meg balesetet, és megijedtem. Akkor hagyjam abba?

Ezzel a lfefoágssal van a gond, hogy felülök a lóra, és hadd menjen ahogy tud. Az persze, hogy rendesen, SZABÁLYOSAN megtanuljon valaki, vagy jobban ÚGY AKARJON MEGTANULNI, az persze luxus!

Mi lesz vele , ha leesik? Megrpolja magát, oszt csÁ? Most komolyan ennél a mondatnál a fejemet fogtam, hogy ilyen nincs! Akkor még nagyon is örülhet, ha leesik, és csak annyi történik, hogy leporolja magát. Rosszabb esetben egy örök életre nyomorult lesz, vagy bele is halhat! Ennyire felelőtlennek lenni szinte tehetség kell! Komolyan nem szokásom ez, de megkérdőjelezem, hogy valóban egy lovas írta ezt, vagy csak egy olyan, aki párszor ült lovon, vagy még az sem!

2015. máj. 14. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/65 anonim ***** válasza:

17-es: fentebb már kifejtettem. Ha demotivált a ló, és folyamatosan küzdeni kell vele, hogy ne essen alacsonyabb jármódba, akkor a vágtájának nem lesz semmilyen ritmusa, és a kezdő a hátán két perc múlva már azt sem fogja tudni, hogy fiú-e vagy lány, úgy belezavarodik a dologba, végül jól leesik, vagy elmegy a kedve az egész vágtázástól, és ő maga kéri, hogy hagyjuk abba. Tapasztalat.

Az első vágtához egyenletesen, szépen vágtató ló kell, hogy az oktatvány ráérezzen a vágtamozgásra. Ilyet pedig kevés iskolaló produkál a körkarámban.

2015. máj. 14. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/65 piriiiii ***** válasza:
Ez szerintem ostobaság. Nem bántásként.
2015. máj. 14. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!