Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Kezelhetetlen a lovam. Mit...

Kezelhetetlen a lovam. Mit tudok kezdeni vele? Többi lent.

Figyelt kérdés
1 hónapja vettem egy lovat, szóval még annyira nem ismerem. 4 éves herélt, nóniusz. Néha, mikor leviszem a pályára, gondol egyet, és egyszerűen nem csinálja azt, amit kérek tőle. Nem akar ledobni, eszébe nincs szerencsére, csak folyton le akar vinni a pályára, néha kitalálja, hogy ő megijedt, és nem hajlandó kimenni a járásra sem. Folyton a kapuban forgolódik, hogy menjünk már fel. Többször voltam már kint vele terepen egyedül, ám a napokban fogta magát, és egyszerűen nem volt hajlandó kimenni a lovardából. Húzott vissza, bármit csináltam, megfordult, akármennyire is küzdöttem vele (ezelőtt nem volt probléma). Mi lehet a gond? Mérgemben hamar feladtam, és kiraktam a karámba nem túl szépen, ezt már meg is bántam. Félek, hogyha rájön, hogy egy kis hisztivel kibújhat a munka alól, akkor állandóan ezt fogja csinálni. Mit tanácsoltok? Hogyan tudnám ezeket kiküszöbölni?

2015. júl. 27. 15:05
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

12:49-es vagyok. (és nem gondolom, hogy bunkó lenne a beszéd stílusom)

Nincsenek szuper képességeim, csak jó néhány évtized gyakorlatom. Nem kioktatni akartalak, (bár rád férne)csak a véleményemet írtam le! Ha annyira jó lovas lennél, ami a kérdésed alapján eleve kizárt, ezt a kérdést nem tetted volna fel, a problémádat megoldottad volna önerőből! Mindaz amit leírtál, a te hiányos lovastudásodat bizonyítja. Te magad minősítetted a lovas tudásodat. Bunkó a válaszom, mert nem azt írtam, amit olvasni szerettél volna?! Mellesleg attól tartok, hogy életed végéig nem fogsz annyit lovagolni, és annyi lóval találkozni, mint én. Tanulj meg lovagolni, hozzáértő edző segítségével, (és ne egy lovon)és megszűnnek a gondjaid! Ha kicsit is értenél a lóhoz, rájöhetnél arra, hogy itt nem fogod megtalálni a választ! Néhány "szakértő" választ ugyan kapsz, de ezekkel nem sokra fogsz menni."Többször voltam már kint vele terepen egyedül, ám a napokban fogta magát, és egyszerűen nem volt hajlandó kimenni a lovardából." Elképzelhető, hogy valamit te csináltál rosszul. Nem is lehet megbízható segítséget adni a ló és a te tudásod ismerete nélkül. Még mindig azt állítom, hogy nem a lóban van a hiba, (bár egy nóniusz esetében ezt sem tartom kizártnak) hanem a te tudásod kevés ehhez a lóhoz! Még egy utolsó gondolat;ha annyira értesz a lóhoz, nem nóniuszt veszel hátaslónak! Nem igazán nyereg alá találták ki! (most jöhet a megkövezés) Elnézésedet kérem a számodra nem éppen hízelgő válaszom miatt!

2015. júl. 30. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!