Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lótartás egyetem mellett?

Lótartás egyetem mellett?

Figyelt kérdés

Már nagyon régóta szeretnék lovat. Valószínűleg a gimi mellett nem lenne időm rá (valószínűleg csak utolsó évre tudnék venni viszont sztem akkor már érdemes egy évet várni az érettségi stb. miatt és utána).

Nektek hogyan sikerült egyetem mellett elegendő időt szánni a lovatokra (úgy hogy versenyeztek/versenyeztetek is)? Illetve nekem az egyetem is fontos lenne tehát minél jobb eredménnyel szeretném befejezni.

Bértartásban lenne lehetőleg úgy hogy mindent megcsináljanak (a boxra és az etetésre gondolok) kivéve ha épp kint vagyok?

Kb. 6-8 éveset szeretnék hogy még fiatal legyen de már tapasztaltabb.

A válaszokat előre is köszi.



2015. aug. 3. 15:48
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Nem lehetetlen, de jó időbeosztást igényel. Viszont, ha az érettségi miatt akarod tolni egy évet, akkor később sem lesz jobb, mert az egyetemen félévenként vannak olyan vizsgáid, melyek után visszasírod az érettségit.

Érdemes normál lovardába menni, ahol van rendes edző és más versenyző lovasok, illetve van fedeles, mert akkor ősszel-télen is tudsz lovagolni és nincs olyan gond, hogy korán sötétedik, vagy két hétig szakad az eső. Ha nem is minden nap, de hetente 4-5 alkalommal jó lenne, ha ki tudnál járni. Amúgy meg órák után kimész, lovagolsz, aztán este, késő este tanulsz és írod a beadandóidat.

2015. aug. 3. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Én akkor járok ki, amikor sikerül, ez pedig az óráimtól függ. Ha reggel 8-tól este 8-ig órám van, akkor vagy este 8ra megyek ki akár télen is, tömegközelekedés+gyaloglás, vagy reggel 5-fél6-ra. Mindkettő jó barátságot igényel mondjuk az éjjeli őrrel, hogy kinyissa nekem a lovardát.

De ez pl a szélsőséges eset, bár két évente legalább heti egyszer előáll... Egyébként meg teljesen kaotikusan megyek ki, attól függően, hogy vannak óráim, de általában azonnal az utolsó órám után megyek. Vizsgaidőszakban vagy szünetben pedig fixen du 2-3 között, és minden nap kijárok hozzá, és heti 5× legalább fel is ülök, a maradék kézen vagy futószáron munka, esetleg hajtás.


Igaz én nem versenyzem, ezt azért hozzá kell tenni.

2015. aug. 4. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Nekem általános iskola óta vannak lovaim, most érettségiztem. Semmi gond nem volt a lovazással még a gimi és érettségire készülés mellett sem, úgy hogy 2 lóval versenyzem folyamatosan, és minden nap kijárok :) Ez persze attól is függ hogy mennyire van messze a lovarda, illetve tudsz-e kocsival járni.. Nekem egyszerű amióta megvan a jogsim, megyek amikor csak szeretnék. Fősuli is számít h elmész-e másik városba, vagy ott maradsz ahol most laksz. (én itt maradtam, szóval kb semmi sem változott)
2015. aug. 5. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Köszi a valaszt irhattok meg. :)

Hát ez az egész függ a lehetőségeimtől is.

Szóval megoldható ha akarom és van mellette időtök barátokra is ugye?

Jó ötlet a ló berles bizonyos napokra? Tudom hogy akkir nem lesz olyan szoros a kapcsolat de tudnék versenyezni lenne időm. És anyagilag sem annyira megterhelő. Nem tudom mi a jobb (minden szempontból)? Ló bérlés, saját ló vagy edzések egy lóval akit az edző ad és versenyzés?

2015. aug. 5. 14:34
 5/16 anonim ***** válasza:
Ha versenyezni szeretnél mindenképp ajánlom hogy csak saját lóval! Akkor te edzed, te osztod be az idődet.. és nem mellesleg a ló bérléssel is kb ugyan ott jársz anyagilag, csak ott valaki más lovát edzed és viszed magasabb szintre.. Nekem van pasim is, barátaim is, és jó tanuló vagyok, össze tudom egyeztetni :)
2015. aug. 5. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha gimi mellett nincs időd, egyetem mellett sem lesz.

Én a gimit végiglovagoltam, napi szinten. Kettőig suli, ki a lovakhoz, 1-2-t lelovagoltam, este haza, vacsi, tanulás.


Ha azon aggódsz, hogy nem lesz időd, ne vegyetek még lovat. Kipróbálhatsz felestartásban egy olyat, ami neked való és akkor fel fogod tudni mérni, hogy mennyi idő egy alkalom és hogy van-e rá kapacitásod, kedved. Nekem cirka 2, 2,5 óra az ápolástól a nyergelésen, lovagláson, visszaápoláson a szerszámok áttörléséig, plusz az utazás.

2015. aug. 5. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem gimi mellett pont több ideje van az embernek.

Én most érettségiztem. Gimi alatt végig, összes nap lovagoltam, napi 2-3 lovat is, plusz kb minden 2-3 hétvégén versenyek. (Talán eddigi leghúzósabb az volt, hogy délelőtt ballagtam, aztán ebéd, utána edzés, utána szerenád. Másnap két napos verseny, utána pedig kezdődtek az írásbeli érettségik. Megírtam egyet, egyből mentem edzésre). Szerencsére a lovarda ahol tartjuk a lovakat elég közel van, 15-20 perc kocsival. Én inkább attól félek, mi lesz az egyetemen majd: hogyan tudok haza járni, stb. Gondoltam, hogy akkor Pest közelében jó lenne lovardát nézni, de amíg oda kijutok addig akár haza is érek (1 óra 20 perc vonattal). Szóval szerintem gimi alatt sokkal praktikusabb lovat tartani, bár nem tudom hol laksz, milyenek ott a lehetőségek. Illetve egyetemen még többet kell majd tanulni.

2015. aug. 6. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Ment a zöld. :)

A felestartáson én is gondolkodtam. Vélemény róla?

2015. aug. 17. 07:46
 9/16 anonim ***** válasza:

Én nem vagyok a felestartás híve.

Ha tied ló, jól meg kell választanod ki száll be melléd, mennyit lovagol, hogyan lovagol, alatta vagy alattad sántult le a ló, kihordja-e a tudtod nélkül a fél pereputtyát lovagolni... stb stb

A másik milyen lovarda adottsága, van-e fedeles? Mondjuk megbeszélitek, hogy ki mikor ér rá, de ha nincs fedeles, és szar az idő azokon a napokon, akkor már a másik nem lovagol annyit és borul az egész.

Szóval csak a macera van vele.

2015. aug. 17. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Szerintem ha előre látja az ember, hogy nem lesz elég ideje, akkor ne vegyen még lovat... majd egyetem után. Az első főleg nagy szám, szeret vele az ember a szükségesnél sokkal több időt együtt tölteni, ismerkedni a gondolattal, hogy mit, hogyan szeretne csinálni ahhoz, hogy olyan lova legyen, amilyet szeretne pl. képzettségileg és ebbe totál belezavar, ha kapásból felesben tartja. Én a magam részéről baromira aggódnék, hogy mi történik a lovammal amíg mások járnak ki hozzá, ezt inkább csak kényszermegoldásnak tartom arra az esetre, ha az ember nagyon megszorul anyagilag és inkább ez, mint az eladás.
2015. aug. 17. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!