Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mitcsináljak hogy tudja én...

Mitcsináljak hogy tudja én vagyok a "főnök"?

Figyelt kérdés

Van egy csődör lovam.Nem tudom már mit tegyel vele hogy tudja én vagyok a főnök

Van aki azt mondja adjak neki 1-2 pofont van aki mást mond.Ma is majdnem megrúgta az egyik lányt a lovardában mert megérezte hogy a közelben van az egyik kanca.Amikor nincs körülötte egy ló se jól viselkedik.De amint meglát egyet ...Amikor viszem ki a helyéről elkezd ágaskodni stb.Vissza tudom fogni de akár mit teszek nem hagyja abba.Félek hogy egyszer megsérül valaki miatt.Hogy adjam a tudtára hogy én vagyok a főnök és ezt nem csinálhatja?Van még a lovardában pár csődör persze tőle jó messze de ők olyan jól viselkednek és mellettük is vannak kancák.



2015. aug. 22. 20:29
 1/10 buzsec válasza:
Nálunk is volt ilyen probléma, heréltetéssel megoldódott.. ha nem tenyészmén, akkor valószínű ez működne.
2015. aug. 22. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem lesz heréltetve...
2015. aug. 22. 21:02
 3/10 anonim ***** válasza:
88%
Miért nem? Ha nem szeretnél fedezni vele, akkor nagyon hasznos.
2015. aug. 22. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Hány éves,csikó? Nem kell sajnálni oda kell csapni neki egy embereset. Fele annyira érzi meg mint te ha felrúg.
2015. aug. 22. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Szeretnénk vele fedezni MAJD.. Júlis 29.én lett 3..
2015. aug. 22. 23:51
 6/10 A kérdező kommentje:
Velem még aránylag jónak mondható.Mert "csak" ágaskodik és megakar indulni,szerencsére van bennem erő és vissza tudom fogni.De amikor mások kiakarták vinni pl. 1 hete,mint valami vadló megindult mint annak a rendje,4en nem bírtak vele azóta nem nagyon mernek a közelébe menni.
2015. aug. 22. 23:59
 7/10 anonim ***** válasza:

Akkor szemléztesd, és hamar eldől, lesz-e belőle fedeztetés, vagy sem. Ha nem, akkor herélés.

Ha ménnek kell megmaradnia, akkor amint ágaskodik, tudasd vele, hogy na ez egy olyan viselkedéselem, amit nem tolerálsz. Neked kell érezned, hogy ez az adott szituációban egy büdös nagy pofon, vagy más - a lényeg, hogy felfogja. Ha jól viselkedik, azonnal simogatás, hogy érezze, mit vársz el tőle.

2015. aug. 23. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
94%

Remélem fedeztetni csak szemlézés és ménvizsga után fogsz vele. Ha ezek nincsenek a céljaid közt, akkor heréltesd.

Vezetni ágaskodó zablával vezesd és ha emelkedik olyant ránts rajta, hogy majd leessen a feje. Ha hülye, akkor nyugodtan vágj alá kettőt. Bár az igazi megoldás az ennyire csődörös lónál az, hogy külön van tartva a többitől, legalább is a kancáktól. Nagyon sokat mozgasd, mert az is betesz neki, szóval sok karám, futószár miegymás és ne félj ellene fizikai erőt használni.

2015. aug. 23. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Bocsi de ha már most is alig bírsz vele más pedig nem is bír vele kancák társaságában akkor mi lesz ha már fedezni is fog? Talán nem ártana az az 1-2 pofon...Vagy talán már régebb óta kellene szokatni a kancákhoz? Minden esetre szerintem a saját és a mások érdekében jó lenne minél előbb egy mén vizsga ha nem minősül-->herélés. Ha nem dől el a rangsor /márpedig most a szövegből az jön le hogy ő a góré/ akkor később csak veszélyesebb lesz. Egy mén nem játék, vagy esetleg kérd ki a lovardában az edző véleményét vagy kérd meg hogy segítsen neked
2015. aug. 23. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2015. aug. 23. 20:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!