Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogy mutassam meg a lovamnak...

Lóbarát27 kérdése:

Hogy mutassam meg a lovamnak hogy én vagyok a főnök? Mert ugylátom hogy kezdi észre venni hogy félek tőle.

Figyelt kérdés
kb 1 honapja vettem a lovat ménesből. most belovaglás és bekocsizás alatt áll. egy hozzáértő haverom foglalkozik vele. én a kantárt sem tudom rátenni mert félek hogy bajom eshet...
2014. febr. 8. 01:26
1 2 3
 1/28 Grim13 válasza:
53%
tegyél egy levágott filmrendező fejét az ágyába vagy ahol alszik (fordított helyzet bevált a keresztapa című filmben) bocs majd valaki válaszol én csak simán nem tudok aludni :)
2014. febr. 8. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
85%

Na ezért nem szabad kezdő lovasnak nyers lovat venni. Mindegy, hogy hozzáértő is foglalkozik vele, ha te hozzá se mersz nyúlni...

Menj el egy lovardába, tanulj meg a lovakkal bánni, addig a remélhetőleg valóban hozzáértő haverod belovagolja, s ha már a nyugodt, lovasiskolai lovakkal tudsz bánni, akkor talán a sajátoddal is menni fog.

2014. febr. 8. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
86%
Sehogy. a ló a háziállatok közül talán a legjobban képes olvasni az ember testi jeleiben, a büdös életben nem fogod elhitetni vele, hogy nem félsz miközben igen. Maximum szétverni lehet, de az meg olyan is lesz. Amúgy ha félsz a lótól akkor minek neked egyáltalán? Vagy összeszeded magad és szembenézel a félemeiddel, vagy add el a fenébe, mert a kettőt egyszerre nem lehet.
2014. febr. 8. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:
nekem kell ez a ló. régóta akartam már lovat. imádom őket. lovardába nem kell mennem mert a szelíd megbizható lótól nem félek én. csak az enyém az néha ágaskodik meg ugrál ha valamit csinálni akarok vele. azért vettem nyers lovat mert erre volt pénzem. ha nem ugrálna mikor kantározni akarom akkor semmi baj nem lenne.
2014. febr. 8. 08:59
 5/28 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat. :-) várom a többi kommentet. :-) kíváncsi vagyok hogy ki ír olyat ami bevállik nekem.
2014. febr. 8. 09:07
 6/28 anonim ***** válasza:
90%
Mivel nem látjuk, hogy mit csinálsz rosszul, azt sem tudjuk megmondani, hogy min változtass.
2014. febr. 8. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:
mindent ugy csinálok ahogy a lovász haverom. csak azzal a külömbséggel hogy ő nem ilyed me ha a lovam ellenkezik. én meg olyankor hátrálok...
2014. febr. 8. 10:08
 8/28 anonim ***** válasza:
amíg félsz tőle megérzi és tudja, hogy szórakozhat veled, de minek veszel olyan lovat amitől félsz? egy idő után az lesz hozzászokik a haverodhoz te meg leszel a leggyengébb akit ki tud használni, meg kezdő lovas nyers lovat minek? be lesz kocsizva mindig a haverod fogja felszerszámozni? vagy felnyergelni? gondolkozz már szerintem ez hatalmas hiba mert a ló se hülye állat tudja h kitől kell félnie!
2014. febr. 8. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:
ezt én értem hogy megérzi a ló..... azért ezt a lovat vettem meg mert pont annyi pénzem volt amennyiért őt adták.
2014. febr. 8. 11:37
 10/28 x) ***** válasza:
100%
Hát ennél nagyobb felelőtlenséget nem is nagyon tudok elképzelni. Ez így nyilván neked sem jó, de a lónak sem. Hiába csinál vele így bármit a hozzáértő haverod, ha te nem értesz a lovakhoz akkor 2 nap alatt simán elrontod és kezdődik minden elölről. A probléma itt egyáltalán nem a lovaddal van, hanem veled. Addig egyáltalán nem kéne senkinek lovat vennie, amíg nem tud bánni egy kicsit problémásabbal is. Én azt mondom, hogy vagy járj el lovardába, tanulj meg rendesen bánni a lovakkal, és utána esetleg foglalkozhatsz a sajátoddal, vagy méginkább ha csak a kifogásokat keresgéled és a lovat hibáztatod, akkor inkább add el olyannak, aki ért hozzá.
2014. febr. 8. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!