Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan bízzak benne újra?...

Hogyan bízzak benne újra? Járt már így más is?

Figyelt kérdés

Régóta lovagolok, és nem pár napja felbuktam lóval ugrás közben. Azóta van bennem egy para mindig ha megyek az ugrás felé, főleg ha már 80 centi felett van.

Ugyanúgy lovagolok, egyáltalán nem félek a lótól de mégis mindig aggódók mielőtt elugrik, hogy mi van ha nem ér át lábra.. Az idő majd segít és elmúlik, ugye? Nem marad ez bennem mindig?


2015. szept. 30. 21:09
 1/9 anonim ***** válasza:
ugrass vele egy párszor, lehetőleg nehezebbeket, és egy idő után érezni fogod, hogy nincs mitől félned.
2015. szept. 30. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
elég sokat ugrok most, versenyre készülünk, de nem érzem még h biztonságban van az életem. :D
2015. szept. 30. 21:18
 3/9 anonim ***** válasza:
egyből visszaültél? Mert ilyenkor az is fontos. Egyébként ennyi ne vegye el a kedved :D Én terepezek és amennyit ott, saját bágyadság, lóilyedés, közös hülyes és hasonlók miatt sérültem, sérült sérültünk :D Mégis mindig úgy vagyok, hogy nem szabad egy rossz tapaztalatnak elvenni a kedved. Meg mr rúgott meg annó ló, meg amikor tanultam lovagolni, nyereggel mindennel(velem) egygütt ledobta magát henteregnei, az a ló. Mégis 20 éve nem lehet lerángatni a nyeregből.
2015. szept. 30. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
neem, kedvem nem szegi, azóta is rendszeresen járok, várom is az edzéseket. imádom a lovat is, a mindenem. csak az a fránya ugrás ijeszt meg ha nagyobb, de még ugrani is imádok ez után is csak idegesitő ez a tartás amit érzek :/
2015. szept. 30. 21:33
 5/9 anonim ***** válasza:
Próbálj nem ráfeszülni, csak élvezd. Gondold végig, miért szeretsz lovagolni, miért kezdted el, miért vagy még mindig lovas. Próbáld a dolog szenvedély részét észrevenni. Az ugrás előtti félelmed pedig el fog múlni idővel, csak magabiztosan állj hozzá. És ha leesel, mivan? :)
2015. szept. 30. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
szerintem ha sokat ugratsz elmúlik. nekem is volt hogy valami nem úgy sikerült és utána arra a részre mindig kicsit ráfeszültem, de aztán ahogy telt-múlt az idő teljesen elmúlt a rossz érzésem.
2015. szept. 30. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat.:)

nem attól félek, hogy leesek, hanem hogy a ló is velem esik és hogy neki baja lesz vagy rám esik.. mert múltkor se sokon múlt. :/

2015. okt. 1. 11:46
 8/9 anonim ***** válasza:
Egy egészséges tartás mindig marad abban, aki már bukott fel, vagy esett komolyát, meg egyáltalán aki átlátja a lovaslást magát, de idővel ez a nagy félelem biztos elmúlik, mert hát nem bukik az ember minden nap, illetve ha buksz is másikat, addig jó eséllyel ugrassz több százat, ezret...
2015. okt. 1. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Hát megmondom öszintén még annó 2 éve felbuktam egy lovon és még azóta is van bennem egy kicsi félelem .. Idővel sokkal jobb lett kevésbé féltem.. Bár az én esetem abban különbözik , hogy felállt a ló és rálépett a kspátom szèlére( szerencsére bő volt .. Ki is szakadt) és nagyon kevés hiányzott, hogy a hasamon landoljon a lába.. Szerintem neked gyorsabban menni fog hajrá :)
2015. okt. 1. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!