Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lovam nem engedelmeskedik,...

Lovam nem engedelmeskedik, ellenszegül nekem. Segítség?

Figyelt kérdés
Lovammal lassan fél éve dolgozunk együtt. Eddig nem volt hasonló probléma. Versenyeken nagyon jól ment. Kb. egy hónapja elkezdett furcsán viselkedni, állandóan bakol, a fejét rángatja martingállal és szügyelővel is próbálkoztam már de nem lett jobb. Edzésen nagyon nehéz vele dolgozni körre hajlítani és rendesen összeszedni nem lehet. Állandóan a vállán van. Azthittem hogy csak én vagyok ennyire béna, de megkértem egy olyan embert aki lassan 40 éve csinálja ezt és ő sem tudott dokkal többet kezdeni vele. Azt tanácsolták, hogy esetleg parellizzek vele. Viszont ebbe sajnos nincs túl sok tapasztalatom. Ebben kérnék segítséget, milyen feladatokat kéne csinálnom valamit ha valakinek más ötlete van azt is szívesen meghallgatom ugyanis nem szeretnék lemondani erről a lóról. Válaszokat előre is köszönöm.

2015. okt. 27. 16:54
 1/5 anonim ***** válasza:

Én azt mondom, vissza az alapokhoz. Egy-két hét pihenő sok karámozással, nulla munkával, utána egyszerű síkmunka, nyugodtan, stresszmentesen, sok jutalmazással, sok laza tereppel és csak ha minden jól megy, akkor lehet elkezdeni a komolyabb munkát.


Plusz, ami elengedhetetlen: fogát, hátát és a nyerget átnézetni.

2015. okt. 27. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Parelli.... az is nagy szakértő lehet amelyik állandóan mindenre ezzel jön. Ha eddig működött most nem akkor meg kell nézni esetleg h ebben az 1 hónapban nem történt e valami változás a megszokott rendszer nem borult -e meg valahol. Most jön a hideg ilyenkor megváltozik a viselkedésük is ahogy hűl az idő,de azt is nézd meg h nem kényelmetlen neki valami a felszerelésben vagy a kajaadagját nem változtatták -e meg.programja mennyire változatos? az unalom is kihozhat ilyeneket ha belefásul a munkába, terepet tegyél be ha tudsz lehet jót tesz neki.
2015. okt. 27. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat. ment a zöld kéz ☻
2015. okt. 27. 21:58
 4/5 anonim ***** válasza:

Nézd át a nyerget - lehet, hogy a lovad jól van tartva, kicsit szedett magára, vagy kicsit fogyott a munkában, és már nem jó rá a nnyerge. a valahol nyomja, szorítja, töri, az simán megőrítheti, azon pedig nem segít semmi parellizés, csak az, ha a nyerget hozzáigazíttatod, avagy cseréled.

Nézesd át a fogait is, mert lehet, a gond ott keresendő.


Az, hogy e mellé járj vele terepre, akkor is jó tanács, ha a fentiek megoldják a bajt, heti 1-2 terep kiegyensúlyozottá, jó idegrendszerűvé tudja tenni a lovat.

2015. okt. 28. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Abból, hogy hajlítani nem engedi magát, és fent van a feje, én a hátára tippelnék. Fogj egy patakaparót, kulcsot, ilyesmit, és húzd végig a hosszú hátizmán a marjától. Ha nagyon elmozdul, ellép, menekül a dolog elől, akkor ott lesz a baj. Megpróbálhatod a földről nyújtogatni, de rossz esetben hívj ki hozzá egy dokit.
2015. okt. 31. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!