Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ti "meddig" mondanátok egy...

Ti "meddig" mondanátok egy lovasra, hogy kezdő?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy nincsenek éles határok de kiváncsi vagyok a válaszokra, mert olvastam/hallottam már máshol elég fura válaszokat, ami szerintem túlzás.Kicsit hülyén tettem fel a kérdést, elnézést.
2016. jan. 18. 17:01
 1/8 anonim ***** válasza:

Ki milyen rendszerességgel lovagol, mennyire fejlődőképes, mennyi érzéke van hozzá.

Én ezektől függően mondom, hogy olyan 1-2 év, de ez tolódhat is. Látnom kellene a tagot lovagolni. 😊

2016. jan. 18. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha már HELYESEN üget, és már közel van a vágtához/vágtázik már, akkor mondanám hogy haladó.
2016. jan. 18. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%

Leesel, vagy nem esel, a jármódokban.

Egyedül mersz menni terepen és túl is éled.

Kinőtted a "lovasruha" korszakod és a kényelemre mész.

Nem viseled azt a hülye és felesleges kobakot. (most majd jön, hogy hasznos, meg mindeeeen. jelzem, csak ha fejtetőre esel, de akkor meg a nyakad törik.)

Tudsz szőrén is menni még terepen is.

Nekem innentől nem kezdő valaki.

2016. jan. 18. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
"Nem viseled azt a hülye és felesleges kobakot." Ezzel nem értek egyet. Meg én egyébként is lovardába járok és ott kötelező, ott nem mehetek oda ezzel:) Meg szerintem a gerincvédő kicsit túlzás, ahol azt is kötelező viselni, de a kobak szerintem jogos.
2016. jan. 18. 21:10
 5/8 anonim ***** válasza:

Ez szerintem olyan, mint hogy pl. az autóvezetésben is mindig lehet fejlődni, de azért több százer kilóméter után már jogos azt mondani valakiről, hogy gyakorlott sofőr.


Ahogy az autózásnál is több elemből adódik össze a gyakorlottság, szemben a kezdő, tanuló-vezetővel, úgy van szerintem a lovaglásnál is.


A rutinos sofőr külön rágondolás nélkül kezeli a sebességváltót, a féket stb. Tapasztalatából adódóan reálisan felméri a veszélyeket, ezért józan óvatosság jellemzi. Saját képességeiről és korlátairól is valós ismerete van már, ezért határozottan és gyorsan tud dönteni anélkül, hogy megfontoltlanul, kapkodva cselekedne. Különösen a váratlan helyzetekben és a szokatlan feladatok megoldása kapcsán derül ki, hogy valaki túl van-e már a kezdő állapoton.


Talán még kézenfekvőbb a párhuzam a lovaglás és a biciklizés között: ki tud biciklizni, s ki az, aki még csak kezdőként tanulja a dolgot? Aki még csak mankókerekes bringával tud "egyensúlyban" maradni, az még biztos, hogy kezdő...


A lovaglásnál már nem kezdő szerintem, aki mindhárom jármódban stabilan megül és irányítani tud szinte bármilyen, de megfelelően belovagolt lovat. Nem fél a lótól, de negyon tisztában a különböző veszélyforrásokkal. A lovat nehézség nélkül és szakszerűen elő tudja készíteni a lovagláshoz. Fontos, hogy a segítségeket görcsölés, kapkodás és "gondolkodás" nélkül tudja már adni, s általában az alapvető tennivalókat könnyed rutinból tegye. Szerintem ehhez néhány száz óra lovaglás, és hozza kapcsolódóan még ennyi lóval való egyéb foglalatosság kell. Ez kb. egy-két év alatt valósulhat meg.

2016. jan. 18. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szerintem ha biztosan tud vágtazni es mar ugrott, terepen is volt.
2016. jan. 19. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha mindhárom jármódban biztonsággal "közlekedik",terepen se rohan el vele a ló. Ha egy lovat adok neki,és 1 hónap múlva visszaadja,olyan állapotban,ahogy volt,az már nem kezdő,legalábbis nekem. És a legfontosabb,hogy ezek után is azt mondja,hogy van még hova fejlődnie,nem kezd el másokat kioktatni.
2016. jan. 20. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nekem onnantól nem kezdő valaki, hogy magabiztossággal és persze sikeresen tudja kezelni és irányítani a lovat minden jármódban, lovardában, terepen és földőr az istállóban egyaránt.

Szóval amikor valaki érvényesíteni tudja az akaratát, biztosan ül, tudja, hogy mit és miért csinál, nem pedig csak hagyja, hogy kocogjon a ló az előtte lévő mögött.

2016. jan. 30. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!