Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Félek a vágtától?

Félek a vágtától?

Figyelt kérdés
Az az igazság hogy 3 éve lovagolok. Már kb 1 éve lovagolok egyedül (futoszár nélkül) az ügetés megy. Vágtával van baj. Szoktam egyedül vágtázni, idaig kb 7-szer. 2-szer estem egyedüli vágtánál. Az a baj hogy imádok vágtázni, annyira felemel meg olyan jól érzem magam vágta közben meg annyira szeretek, csak félek... Félek a beugrasztástól, és mostanában lehet attól is félek hogy leesek. Kérlek segítsetek, nem tudom mit, hogyan tegyek, és nagyon szeretek lovagolni, meg vágtázni nem akarom itt így abbahagyni

2016. jún. 21. 10:52
 1/9 A kérdező kommentje:

Meg ha egyedül vágtázok az szokott lenni hogy az agyam pár másodpercre mintha kikapcsolna. A ló folyton levágja a köröket, és nem tudom egyenesbe tartani. Utána amikor rámszólnak az oktatók már oké. Meg amm nagyon pattogok vágta közben, ezen is javítanom kellenne, légyszi ezekben is segítsetek

Előre is mindent köszönök!

2016. jún. 21. 10:57
 2/9 anonim válasza:

Szerintem segítene a szőrét lovaglás, esetleg voltizs hevederrel. Jobban éreznéd a lovat, megtanulnád hogy mozog. Az esésről meg csak ennyit: ez ezzel jár, így tanul az ember. Senkinek nem ment az első alkalmakkor tökéletesen. Csinálj ügyességi feladatokat. Mindig észnél kell lenni, egy pillanatra sem szabad elkalandozni.

Próbáld úgy beugrasztani, hogy kiskört mentek, es a végén beemeled. Így könnyebb.

2016. jún. 21. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 piriiiii ***** válasza:
Miért nem az oktatóidnak mondod ezt? Ők nem segítenének?
2016. jún. 21. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Igen szerintem az lesz hogy uj lovardat keresek ahol szőrén tanítanak. Igazad lehet idő kérdése, majd ha többet gyakorolok jobban fogok tudni koncentrálni.


És az hogy félek beugrasztani vágtába, az is ezzel el fog múlni??

2016. jún. 21. 11:33
 5/9 anonim ***** válasza:
50%
A beugratástól én is félek,meg attól,h nem fog engedelmeskedni vagtában. :( nekem az segített ,h futoszáraztak és becsuktam a szemem úgy együtt tudsz mozogni a lóval mert kénytelen vagy mert leesnél. :/ :)
2016. jún. 21. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha már szabadon mehet és vágtázhat felesleges a voltizs . Maradhat a nyereg de futószáron egyelőre és ott gyakorolni a beemeléseket . Az gond ha 3 év alatt nem megy még a vágta,nem tudom milyen helyen vagy. A félelmet egy idő után kiöli a rutin és a magabiztosság, az összes kezdőbe van félelem,aki azt mondja nincs ,az hazudik. Bennem is volt,aztán teltek az évek,mindig magasabb célkitűzés lett,a végén meg sok év munkájával az egész rutinszerűvé válik,és a vágta lesz a legkevesebb gondod. De kell egy jó oktató vagy edző ,és minimum heti 2-3 edzés a fejlődéshez.
2016. jún. 21. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Temari-chan ***** válasza:
Régen én is féltem a vággtától ugyan ez volt mint veled de egy ido utan magatol elmult :)
2016. jún. 21. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi szépen mindenkinek de én idáig elég kevésszer menten lovagolni, csak heti 1-szer 1 órára azért járok még itt. Találtunk egy lovardát ahol heti 1-2-szer ott lehetel egész nap és hát abba tuti rengeteg lovaglás is van
2016. jún. 22. 09:55
 9/9 anonim ***** válasza:
En 1 eve feltem az egesz lovaglastol 1-2 eses utan....kivittek vagtazni terepre 10 loval.....csodas volt meg ugetni se tudtam...na mindegy borzalmas hely volt es most kezdtuk nyeregbe a vagtat....iszonyatosan feltem mert nagyon rossz emlekeim voltak aztan az ora vegere iszonyatosan megszerettem....terdedet nagyon szoritsd ossze igy a lovat is korbe tudod olelni illetve biztonsagot ad. Soha! Ne tamaszkodj a szarakra, kezedre mert az a legrosszabb. A labad a legfontosabb, kezed csak arra valo hogy kontaktust vegyel fel vele...en is felek hogy le esek de keress olyan helyet ahol nyugodt biztonsagos lovak vannak, es a felelmed egy ido utan elmulik :)
2016. jún. 22. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!