Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Félek! Mit tegyek? (Többi lent)

Félek! Mit tegyek? (Többi lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok!:)

Még a nyáron volt egy komolyabb lovasbalesetem terepen aminek következtében agyrázkódást szenvedtem.

Azóta másik helyre járok lovagolni, ahol újra megtanultam bízni magamban és a lovakban is. Viszont adódott egy kis problémám, ma 3rúdon kellett volna átvágtáznom aminek a végén volt egy kis "x" de folyton kitért előle egyszer bakolt is alattam. Nagyon gyorsan vágtázik, szinte oly annyira ,hogy már kényelmetlen az egész muszáj kikönnyítenem,(sarkantyút, pálcát nem használok)máskor nagyon szépen megy teljesen kontrolálható a vágtája is. És mivel kibakolt alattam tudom ,hogy nem szabadna de féltem... Az akadályra se mertem rámenni hiába mondta az oktatóm... Egyszer rászántam magam ,hogy na átmegyek rajta tényleg szörnyen kicsi volt 3rúd meg egy kis x a végén szinte ugrania se kellett volna, de akkor meg kitért az utolsó pillanatba előle.. És megijedtem. Egyszerűen képtelen vagyok vele rövid vágtázni ha olyan kedve van. Csak megy-megy és megy..Hozzátenném ,hogy szerintem nincs is normális lovagolva mivel mielőtt felszálltam mondta oktatóm ,hogy: "na nem is ült rajta senki mióta nem voltál" 1 hete voltam lovagolni... Na persze nem azt mondom ,hogy hibás a ló mivel biztos valamit rosszul csinálok ha nem birok el vele..

Oktatóm szerint a vágtám rendben van múltkor is vágtáztam vele kengyelnélkül.

Bocsánat azt kihagytam ,hogy ma nagyon esett az eső és viszhangzott az egész fedeles ami lehet ,hogy zavarta.

Hogyan győzhetném le az akadálytól való félelmemet?Ti féltetek már?

Illetve, hogyan fogjam vissza a lovat? Ha rövidíteni próbálom visszaesik ügetésbe és rángatja a fejét..

Köszönöm a válaszokat előre is!:)



2016. márc. 6. 19:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
54%
Kérd meg az oktatódat hogy adjon egy másik lovat. Az is jót tenne, ha egy ideig csak lépésben, ügetésben mennél vele, hogy egymásra tudjatok újra hangolódni. Nyilván őt is megrázta hogy történt veletek, ez a kis baleset. Ne feledd, hogy a ló megérzi ha fél a lovasa,és emiatt ő is nyugtalan lehet. Miután újra összeszedted magad, szerintem akkor érdemes újrakezdeni az ugratást. És ha az oktatód jófej, akkor mindenképp meséld el neki ezt a félelmedet, és fog segíteni.:) Remélem segítettem:)
2016. márc. 6. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Igen segítettél, nagyon szépen köszönöm a válaszodat!:)
2016. márc. 6. 20:07
 3/12 anonim ***** válasza:
Ha érzed, hogy rohan fordítsd le kiskörre mindenképp, előtte fáraszd az agyát..de mondjuk egy másik ló tényleg jobb lenne ugrásra ha nem bízol benne
2016. márc. 6. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Szerintem légy kitartó! Ha nagyon siet akkor próbálj vele nagy kört vágtázni addig még nyugodtabb és össze szedettebb nem lesz. Ha ki ugrik az akadály elől vágtába akkor vedd fel menj át felette ügetésbe 2x-3x és utána össze szedetten vágtázz rá. Újra biznod kell benne érzi hogy valami nincs rendbe veled és ezt akár ki is használhatja pl igy. Az oktatódnak nyugodtan szolhatsz hogy még egy kicsit félsz és hogy egy picit halasza az ugrást nem kell sokkal csak 1-2 órával. Én a helyedbe töbször el mennék a lóhoz lovin kívül. Remélem segitettem :)
2016. márc. 6. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
27%

Szerintem nem vagy még kész az ugrásra. Kérd meg, hogy csak cavalettizzetek, rakjon neked rudakat, de úgy, mintha komplett pálya lenne akár, és azokon kelljen átmenned, így gyakorolhatod az ugrásváltást, a helyes távolságokat, és a ló is megérti, hogy ha rudat lát, ne rongyoljon el.

E mellett kérd meg, hogy ha jössz, és a ló egyáltaán nem mozgott előtte, had futószárazd kicsit le, hogy kirúgja az istállógőzt. Majd ezután, ha készen állsz, jöhet az az ugrás. Előtte bátran kérd meg az edződ, hogy egyszer mutassa meg, mert nagyon sokat tud számítani, ha kívülről látod, hogy a ló kontrollált tempóban rámegy, gond nélkül átjut A-ból B-be, és megy tovább, mert meggyőz, hogy ő képes rá, és csak akarnod kell. Ráadásul azt is látod, hogy az edződ mit csinál, ha a ló esetleg sietni akarna, stb.

2016. márc. 7. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Ķöszönöm szépen mindenkinek a választ! Sokat segítettetek!:)
2016. márc. 7. 07:18
 7/12 anonim ***** válasza:

Mivel a ló rákap arra, hogy nem vagy elég határozott, és kitér, akkor mindig ki fog térni.

Kérd meg az oktatódat, ha tele van a neked szánt lónak a segge, akkor lovagolja már le egy kicsit. Mi is mindig lelovagoljuk a gyerekek alá a lovat, hogy ne alattuk rohanjanak.

A másik, hogy az adott edzésen addig nem is lenne szabad akadályra engednie, míg nem tudod szépen lerövidíteni a lovat, mert akkor abból nem lesz ugrás.

Egy pálcát javasolnék, mert egyrészt van olyan ló, amelyiknek elég csak megmutatni arra az irányba amerre ki szokott törni, így lezárod az utat, illetve ha már kitört megpöccintheted a vállát, jelezvén, hogy nem kívánt a viselkedése, illetve az akadály előtt jól rázársz csizmával, plusz pálca, hogy menjen át.


Illetve fejben dől el az ugratás, ha te betojsz, akkor ne várd el a lótól, hogy átmenjen. Van olyan, amelyik automata és mindenen szépen elközlekedik, de ha te elbizonytalanodsz, még egy ilyen ló is kitérhet.

2016. márc. 7. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Hol lovagolsz és kinél?
2016. márc. 9. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Budapesti vagyok az ottani egyik lovardában lovagolok, nem szeretnék nevet írni ,hogy kinél!
2016. márc. 13. 15:45
 10/12 gvendi2004 válasza:
sajnos amikor a ló "tombol" nem lehet mást csinálni mint megülni és megmutatni hogy most nem ő a főnök.ha félsz az akadálytól akkor pedig kezdjétek a kisebbtől azaz amelyiktől nem félsz és a ló sem tart tőle aztán ha azt megszoktátok jöhet amitől tartotok.
2016. ápr. 24. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!