Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Kinek van igaza?

Kinek van igaza?

Figyelt kérdés

Az egyik edző szerint a lónak folyamatos félfelvételeket kell adni a lovaglás ideje alatt végig, a szármérték ugyanaz lépésben, ügyetésben és vágtában is.


A másik edző szerint (és én is ezt vallom) félfelvételt akkor adok, ha szeretnék valamit a lótól: figyelemfelkeltés, másik jármód következik stb, de feleslegesen nem bizergálom a száját. A szármérték pedig mindegyik jármódnál más, hiszen csak így lehet megfelelően kontrolállni a lovat (persze a helyes üléssel együtt).



#ló #felvétel #edző #szármérték #félvelvétel
2016. aug. 15. 17:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
én is neked adok igazat
2016. aug. 15. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Még el is írtam...:*ügetésben *kontrollálni
2016. aug. 15. 18:07
 3/11 anonim ***** válasza:
87%
Amikor éppen nem "szeretnél" semmit a lótól, akkor mit csinálsz? Hagyod, hadd lépjen, ügessen, vágtázzon és ennyi? Utaztok vagy lovagolod minden mozdulatát? És ha igen, meddig, a következő sarokig? Mert ha igen, akkor is legalább minden sarokban adsz félfelvételt, ami ha csak patanyomfigurákat meg jármódváltásokat csináltok, gyakorlatilag majdnem kimeríti a "folyamatosan" fogalmát.
2016. aug. 15. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

A ló szája és a kezem között végig megvan a kapcsolat. Folyamatosan hajtom, ha kell használom a pálcát. Nem hagyom, hogy menjen ahogy és amerre akar.

Van egy olyan lovas, aki régen annyira adta a félfelvételeket a lovának, hogy a ló feje jobbra-balra mozgott... még az edző is mondta, hogy ne csinálja, legalábbis ne így.


Egyenesen kell a félfelvétel? Ha csak annyi a célom, hogy egyenesen ügessen a hosszú falon?

2016. aug. 15. 19:06
 5/11 anonim ***** válasza:
A félfelvétel nem azt jelenti h jobbra,balra húzgálom a ló fejét,és olvastatom. Felvétel nincs összefüggésben az állítással,én a sarkokban állítom befele ,hosszúfalon egyenesre alapesetben. Szármérték mindig az adott szituációhoz és a jármódhoz igazodik,pl szabadlépésben és összeszedett lépésben már nem azonos hogy csak egy példával éljek. Az a jó amikor a kéz rugalmas,hagyja kiegyenesedni a ló nyakát ha kell de mégis folyamatos a kapcsolat a zablával,apró arettálgatásokkal .
2016. aug. 15. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Értem, hogy nem ezt jelenti (hogy olvas a ló), én nem is csinálom :)


Igen, a puha kezet szeretik :) Az edzőm is mondta, hogy puha a kezem, ezért szeretnek a lovak beletámaszkodni. Ezért is gondolom azt, hogy fölöslegesen nem kell bizergálni a szájukat. De a kapcsolat ettől még megvan és a kontroll is.

2016. aug. 15. 19:37
 7/11 anonim ***** válasza:
91%

A szármérték nyilván más és más a három jármódban azért, mert a zabla is más és más távolságban van a kezedtől, ugynakkor mindig meg kell lenni a kapcsolatnak.


A folyamatos félfelvételre vonatkozó javaslat is furcsán hangzik, hacsak nem azt érti alatta az edző, hogy folyamatos beszélgető kapcsolatban kell lenni a lóval a testsúly- a csizma- és a szársegítségek együttese által. Ezt azonban szerintem sem szokás félfelvételnek hívni. Ha valóban folyamatosan félfelvételt alkalmaznánk, akkor valószínűleg egyre érzéketlenebbé válna a ló a segítségekre.

A folyamatos félfelvétel ugynúgy nem félfelvétel, mint ahogy a szövegkiemelő filc használata sem emel ki semmit, ha minden szót kiemelek vele.

2016. aug. 15. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Köszönöm utolsó, a végső kijelentésedhez hasonlókért érdemes folyamatosan nyomon követni a válaszokat! Hatalmas igazságot mondtál (szerintem), nincs is mit hozzáfűznöm, no meg lusta is vagyok.
2016. aug. 15. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Nagyon hasznosak voltak :)
2016. aug. 16. 12:52
 10/11 anonim ***** válasza:

Szerintem itt alapvető fogalomzavar van.

"Van egy olyan lovas, aki régen annyira adta a félfelvételeket a lovának, hogy a ló feje jobbra-balra mozgott" Ez sehol nem félfelvétel.


"puha a kezem, ezért szeretnek a lovak beletámaszkodni"

Mit értesz BELEtámaszkodás alatt?


A hosszúfalon soha nem csinálsz semmit, csak eljutsz egyik végéből a másikba? A ló mindig megfelelő állapotban van?

2016. aug. 16. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!