Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Folyton bakol a lovam! Főleg...

Folyton bakol a lovam! Főleg vágtában, de néha ügetésben is. Mit lehet tenni, hogy ne tegye ezt? Hogy lehet kiülni?

Figyelt kérdés

Egy hucul-hafflingi 11 éves kancáról van szó.

Decemberben van most 4 hónapja nálunk. Én 13 leszek 3 hónap múlva, apának van másik lova. Együtt szoktunk kimenni lovagolni hétvégenként, ha nincs nagy latyak.

Voltunk még szeptemberben kint vele a sóstói erdőben lovagolni, akkor már vágtáztam is vele.

Semmi baj nem volt vele, szépen ( rázósan) ment vágtába, ügetésben, mindenhogy.


Most meg az elmúlt 5 alkalomból 4 x bakolt vágtában, de egyszer ügetésben is. Az utóbbi 3 alkalommal, már futószáron voltam, és utoljára, a futószáron kívül nekem is a kezemben volt a kantár, szájában a zabla.

5-ből 2x leestem, máskor a nyakán kötöttem ki, vagy épp csodával határos módon a nyeregben maradtam.

A bakolása úgy néz ki,mint egy hintaló. Az első 2 lábáról a hátsó 2 lábára ugrál, előre-hátra! nem nagy bakolások, de épp elegek ahhoz, hogy leessek vagy nagyon megijedjek.


Fogalmam sincs miért csinálja. Nyeregtörés nincs rajta, heveder megfelelően szoros, és ha velem van baja, akkor a sóstói erdőben miért ment úgy, mint a kis angyal?


Nálunk van, NEM bértartásban, NINCS boxban, 3 kertnyi helyen a másik lóval annyit mozoghat, amennyit akar. Széna reggel-este odaadva, fél-fél vödör szilvalekváros doboznyi tengeri+ zab, mindkét lónak. És a legutóbbi 3 bakolás előtt futószárazva volt, rendesen lemozgatva/ kifárasztva, lecseszve, amikor ledobott.


Én mindent megteszek érte, tőlem kap enni szénát, abrakot, répát, én kefélem le, fésülöm meg a sörényét, nyergelem fel, lovagolok rajta, simogatom, beszélek hozzá, és igen, ha kell, és a szemem előtt csinálja, vagy amikor rajta ülök, akkor leszidom. Nem ütöm meg erősen soha, max a füle közé, vagy az orrára gyengéd, jelzésértékűen, ha rárúg a másik lóra, vagy harapdál. (nagyon ritkán harap, inkább nem is harapás, csak kis csipkelődés, az ajkaival kóstolgat)

Egyébként 2x lefeküdt velem, amikor rajta ültem, és egyszer egy kicsit felágaskodott, de az egy megijedés következménye volt.


Szerintem következetes vagyok, sokszor dicsérem, ha valamit jól csinál, leszidom, ha rosszat csinál, és mégis el akar távolítani a hátáról. pedig bakolás után mindig megyek vele tovább, nem az van, hogy ha bakol, akkor mentesül a munka alól, ezt nem akarnám , hogy megszokja. Kérnék pár hasznos tanácsot, véleményt, előre is köszönöm!



2017. dec. 10. 18:33
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
91%
Ez alátámasztja az elméletemet, miszerint simán jókedvű a lovad. Ha egymás mellett mentek, bekattan a versenyláz, persze hogy ugrál és visz. Futószáron nem tudom mért akarod hogy ne ugráljon, örülj ha futószárazásnál kitombolja magát. Próbálj a futószáras körön lovagolni néha, úgy hogy nincs másik ló ami felhúzhatná. Meg látod nem fog bakolni, ha mégis akkor megint csak a kényelmetlen nyereg ötletével hozakodnék.
2017. dec. 15. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 A kérdező kommentje:

hát, tudod azért nem akarom, hogy futószárazásnál bakoljon, mert rajta ülök, és az én szempontomból aztán tök mindegy, hogy futószáron, vagy futószár nélkül bakol alattam, lényeg, hogy veszélyes, kicsit félelmetes.

Ha nem vagyok rajta, és futószárazzuk, akkor nem bakol, eddig egy kivétellel, amikor a másik irányba hajtottuk, és nem tetszett neki, és bakolt egy szépet.

Apa most egy 35 kilós kukoricás zsákot fog majd a nyeregre kötni,meglátjuk hogy akkor bakol-e.

2017. dec. 16. 08:23
 23/28 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Nekem is állandóan bakolt a lovam. Futószáron alig ha fel ültem rá utána rögtön bakolt. Mi a régi focipályát használtuk lovaglásra az volt a pályánk. Ha ott dolgoztunk szinte mindig bakolt. Nem volt semmi eü probléma. Ha bakolt kapott egy párat a farára és nem hagytam hogy abba hadja a munkát. Terepen rendszeresen bakolt ha mellette jött valamelyik másik ló vagy ha utolsó volt a sorba csak akkor nem bakolt ha ő ment legelől. Nekem még akkor bakolt terepen amikor engedtem hadd menjen és ugymond élvezetből bakolt persze ilyenkor nem bántottam. Szinte egy évig bakolt utána rá unt vagy nem tudom. Végig edző mellett lovagoltam mert versenyre készültünk. Szerintem még új neki ez a helyzet. Új gazdi új követelések. Persze nem szabad hagyni hogy jó akkor nem ülök rá had szokja meg a helyet. Ahol bakol ott menjetek el többször tegyél vele köröket lehet látott ott valamit. (Nekem nagyon sokáig egy virág zavarta a hazafele vezető uton nem tudom de szeretett tőle megijedni) Közre játszhat most az idő is örül hogy végre kimozdul. Szok oka lehet azt tényleg ugy tudná pontosabban az ember ha látja maga előtt a helyzetet a ló viselkedését stb.. Jó ha rátok nézz a szakember. Neked is egy kicsit határozottabnak kell lenned mert mindent érez a ló. Ha félsz tőle sajnos ki fogja használni.
2018. jan. 19. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 A kérdező kommentje:
köszi, most már vettünk egy órát egy szakembertől, aki az ülésemen meg a szártartásomon csiszolgatott, lépésben, ügetésben, de vágtában még nem. nagyon jó volt! :D <3
2018. jan. 19. 15:03
 25/28 Sssaszem ***** válasza:
100%
Mire jutottatok a bakolás kapcsán? Kiderült -e már valami, hogy miért bakol a lovad?
2018. jan. 19. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 A kérdező kommentje:
Mivel még a szakember aki eljött így az első órán nem erőltette a vágtát, így nem, de azt mondta, hogy egy kis rosszindulat sincs benne, csak még nem tudja mit hogy kell csinálni, meg hogy mit kérek tőle, és miért. Ez lehet a bakkolás oka, vagy mert jól érzi magát. Mert hiába 10 éves, az előző gazdinál nem volt használva, a futószárat is csak látásból ismerte, és egy nagyon kicsi félig fedett karámban volt, nem mozoghatott. Elvileg kocsis ló volt, de egyáltalán nem mozgott, bár egyszer elvileg elmentek vele nyíregyházára meg vissza úgy, hogy ő húzta a kocsit.
2018. jan. 20. 09:12
 27/28 anonim ***** válasza:
87%
Na jó. Úgy érzem, nincs kellő tapasztalatod a témában, mert akkor nem feltétlen nyeregből és "én adom a zabot, én fésülöm a sörényét" szempontból próbálnál hozzá közelíteni. Az én lovam is bakolós, ágaskodós, lefekvős, ijedezős és mellé rúgós-harapós szörnyeteg volt. Aztán rájöttem, hogy mi kellene: földről való munka a titok nyitja. Monty Roberts és Pat Parelli,akiktől érdemes olvasnod vagy filmeket/videókat nézned, majd meg se próbálj felülni a lovadra. Szépen lentről dolgozz, éreztesd a te dominanciádat. DE! Ezt úgy, hogy ne üsd. Alkalmazz fokozatokat, én azt tanácsolom. Nekem bevált: mostanra a lovam szőrén, nyakmadzaggal lovagolható - nekem.
2018. ápr. 14. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 Sssaszem ***** válasza:
Erre a lóra mindent ráhagytak, ezért bakol. :( Meg kellett volna valakinek nevelni ezt a lovat és akkor nem bakol.
2022. jan. 4. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!