Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hucul vagy haflingi?

Hucul vagy haflingi?

Figyelt kérdés

Kérlek titeket mindent amit tudtok róluk írjátok le, ti melyiket választanátok és miért, melyiket nem választanátok és miért, stb :)

Előre is nagyon köszi


2018. febr. 7. 21:36
 1/9 anonim ***** válasza:
54%
HALFINGI :D
2018. febr. 7. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem mindkettő fajtával van/volt dolgom. Most huculokkal dolgozok,régebben pedig 2 hafit lovagoltam. Én úgy vettem észre,hogy a hafi makacsabb és lustibb,de ha tele van,akkor nagyon durva bakolós-vágtasorozatot lehet lenyomni.... De egyszerűen imádnivaló személyiségük van. Látszik rajtuk ha megsértődnek. A huculok szerintem nyugodtabbak. Nem kell agyon hajtani,szépen mennek,viszont náluk azt vettem észre,hogy többször van “rossz napjuk” amikor nem igazán van munkakedvük. Gyönyörű pofijuk van. :D Hafival 2-vel volt dolgom,hucullal pedig jelenleg 3-mal). Igazából szerintem személyiség alapján válassz,ne fajta szerint. Ha szereted a kihívásokat, akkor a hafit ajánlom,hogyha pedig nyugodtabb,kiszámíthatóbb pacit szeretnél akkor egyértelműen hucul. Ez az ÉN véleményem. Remélem segítettem. :D
2018. febr. 7. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Utolsó! Köszönöm szépen nagyon sokat segítettél! :)

Mostmár egyre jobban hajlok a hucul felé. De persze ha majd ott tartunk, hogy jöhet a paci, akkor keresgélek minden fele, de annyira szeretem ezt a 2 lófajtát!😍

2018. febr. 7. 22:58
 4/9 sassszem ***** válasza:
61%

Az erőteljes, zömök felépítésű fjord póniló igen sokoldalú állat. Szélsőséges időjárási viszonyok között alakult ki, ezért jól tűri a hideget és a zord körülményeket. A hegyi farmokon elvégzi a traktor munkáját, képes szántani, vagy málhát cipelni a meredek utakon és legalább olyan jól megy nyereg alatt, mint fogatban. Igénytelen a takarmányozással szemben, tartása gazdaságos, bátor és önálló akarattal bír. Tanulékony, kellemes temperamentummal rendelkezik, jóindulatú, ezért hobbilóként gyermekek között is tartható. Csak a legelőn tartják, istállózott tartása szinte ismeretlen.


Az utóbbi időben lovaglási tulajdonságait helyezik előtérbe, vérmérséklete miatt nagyon jól beválik a terápiás lovaglásban. Rutinos, harmonikus mozgással rendelkezik, lépésben és vágtában jól halad előre, kiegyensúlyozott mozgással galoppozik. Széles léptű, járása nem dülöngélő, ezért a gyermekek biztonságban érzik magukat a hátán.

2018. febr. 8. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszi! :)

Igaz ez a fajta eszembe sem jutott :D de tetszik a leírtak alapján

2018. febr. 8. 12:18
 6/9 sassszem ***** válasza:
65%
Ja és kényelmes az ügetése és a vágtája a fjordnak. Akin lovagolok Emma neki is kényelmes az ügetése és a vágtája.
2018. febr. 8. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

:)

Én tudok lovagolni(de jó lovas holtig tanul, és persze van még mit tanulnom), de nekem ezek a lovak a kedvenceim😁persze nem fajtát választunk, de hátha:D csak ugye féltesóm(3éves) és unokatesóm (7éves) is gondolom csak ráülne, mindenképpen kis nyugis kell..

2018. febr. 8. 17:57
 8/9 anonim ***** válasza:
56%
❤❤HAFLINGI❤❤
2018. febr. 12. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
A huculról is elmondható hogy erős, igénytelen és szívós fajta. Az én huculom ha menős kedvében van, meg sem lehet állítani. És szerintem magyar ember magyar lovat vegyen, így sem túl népszerű a hucul.
2018. dec. 30. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!