Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mekkora az esélye annak, hogy...

Mekkora az esélye annak, hogy valami baj történik egy kijárós benti cicával?

Figyelt kérdés
A cicám nagyon ki szeretne menni. Zöldövezeti társasházban, földszinten lakunk, így ki tudnám engedni, de nem merem. Viszont nem szeretném, hogy szomorú legyen idebent. 3 éves ivartalan fiú cica, pár hetesen találtam kidobva.
2019. aug. 11. 12:32
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
33%

15:53 egy macskát eleve nem kéne hozzászoktatni minden idegen emberhez. Mi értelme van? Nekem még sosem volt olyan macskám aki idegenekhez odamegy. Kész öngyilkosság lenne. Nem kutya ez, hogy meg kell tanítani, hogy ne harapjon. A macskának az a legjobb ha az idegenekkel barátságtalan. Amúgy meg bunkóság idegen macskákat simogatni, édesgetni mert ez lesz belőle, hogy mások meg megrugdossák. Vegyél a gyerekednek sajátot.

Cicaharc nálunk is volt amíg az én macskám meg nem erősítette a státuszát az új kertben, de mindig csak vernyognak egymásra, verekedés nincs nagyon. Plusz jól jön ilyenkor az itthoni kutya is, az megvédi a saját macskánkat az idegenektől.

2019. aug. 11. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
74%
#9 Én a jogsidat is elvenném ha nem tudsz közlekedni lakó-pihenő övezetben, ami a szinte minden kertvárosban ki van táblázva.
2019. aug. 11. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
81%
# 9: Kertvárosban harminccal mehetsz. Ha ennél a sebességnél a vészfékezés az életedet veszélyezteti, akkor komoly gondok vannak... Lakó-pihenő övezetben bárki/bármi lehet az úttesten. Ember is, állat is. Teljesen jogosan. A mi utcánkban pl. nincs járda egyáltalán. Nem is lehet száguldozni, mert elég kanyargós, de itt bizony még birka is jöhet szembe, vagy ló. És az autósoknak kell alkalmazkodni.
2019. aug. 11. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
69%

Szerencsére nem én vezetek, de kifejezetten lassan szoktunk menni, és igen, gondot okoz, mikor kell a kb 25 centi magas, sötét vagy szürkebeton színű apró állatokat kerülgetni, pláne sötétben, vagy kanyarodásnál, és képzeld, ha hirtelen átszalad a macska, bizony rendesen oda kell lépni aminek következtében a gyerek a gyerekülésből előrelendül övvel is.


Van macskánk, természetesen benti, pont azért szereti az állatokat a gyerek is.


Nem mi hívjuk oda, odajönnek(jó környék a legtöbben simogatnak, sokan etetnek is, de van pár selejtes), dörgölőzik, ha kiengeded a macskád, az a legjobb ami történhet vele, ha megsimogatják, ennél csak rosszabbakat élhet át.


Nagy vicc, kiengeded a macskád közterületre és még neked áll fentebb, hogy ne nyúljanak hozzá mások? Esetleg ne kerüljük egy méteres sugarú körben, ha a járdán hasal?


Akinek nem tetszik, hogy bánnak az emberek az állataival, az tartsa a saját területén az állatait!


Nálatok meg tudta védeni a területét? És hogy néz ki a vesztes macska?

2019. aug. 11. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
90%
# 14: Hát nem tudom, a mi környékünkön az összes macska messzire elkerüli az autókat, lehúzódik az útról, ha hall egyet közeledni. Esténként sétálni szoktunk, olyankor rengeteg macska van kint, többet meg szoktunk simogatni (a gazdik tudnak róla és nem bánják). Ha autót hallanak, azonnal húzódnak tisztes távolságra az úttesttől. A mieink is ezt teszik. Ha át is szalad egy-egy az úttesten, akkor is olyan távol az autótól, hogy biztonsággal meg lehessen állni (persze megfelelő sebességnél!). Ez lakó-pihenőövezet. A főutcákon élő ismerőseim nem tartanak macskát, vagy benti macskát tartanak. Helyi állatvédő szervezet főút mellé nem ad örökbe kinti-bentinek macskát, de a nyugis övezetekbe simán, itt mindenki kinti-benti macskát tart, még az állatorvos is.
2019. aug. 11. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!