Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A szomszed felelossegre...

A szomszed felelossegre vonhat, ha a macskam atmegy hozzajuk a dolgat elvegezni?

Figyelt kérdés

Ivartalanitott, kint tartott, oltott, fereghajtozott, chipelt macska. A szomszed megtalalt azzal, hogy osszekakilja a kertet, es csinaljak vele valamit.

Kertvarosban lakunk.

Mondtam neki, hogy ne habozzon, nyugodtan kizavarhatja, lespriccelheti vizzel, megijesztheti, szoval emiatt ne aggodjon, de ezen kivul nem tudom, mit tehetnek az o keresere.


2019. szept. 6. 09:35
1 2 3 4 5
 21/42 A kérdező kommentje:
hat, azt nem tudom igy mennyisegre :D a mi kertunk nagy, itt a fugebokor alatt szokott. A szomszednak egy kicsi kikapalt resz van.
2019. szept. 6. 12:11
 22/42 anonim ***** válasza:
40%

Senki nem mondta, hogy tartsa bent, csak ne engedje ki a kertjéből.

Létezik amúgy macskakifutó is, szuper találmány, de nyilván, ha a kijutást derogál megakadályozni (màrpedig ha a tetőn megy ki, annyira nem macerás a tetőt elérhetetlenné vagy kellemetlenné tenni pl ragaccsal), akkor arra is lesz kifogás, hogy miért nem passzol a kertbe. :)

2019. szept. 6. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 A kérdező kommentje:
senki nem mondta, hogy nem akarom megcsinalni, csak meg sosem lattam/ismertem senkit, akinek a mechanikai akadaly mukodott macskara..de egesz nap ezt nezegetek, roller fence van, annak a tetejere tudnek hekkelni meg valami tuskes cuccot, meg ezt a spret neztem. A garazs tetejet hogy...ragacsozzam ossze? nem tudom elkepzelni, de varom a leirast :)
2019. szept. 6. 12:43
 24/42 anonim ***** válasza:
13%
Ha nincs chip az állatban, akkor nem tud felelősségre vonni, másrészt egy macska kóborló életformát folytat, van amikor napokra, hetekre elkódorog, ez az állat természetének része. Nem vagy köteles bennt tartani a házban!
2019. szept. 6. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/42 anonim ***** válasza:
74%

Nem köteles bent tartani a házban, viszont köteles olyan körülményeket biztosítani, amikkel megakadályozható az, hogy az állat bárkit is zavarjon. A megfelelő, szökésbiztos kerítés is ebbe tartozik.

Kedves kérdező, én a helyedben a szinte minden ajánlott megoldásra való kifogáskeresés helyett sietnék, amíg a szomszéd nem vesz egy kutyát...azért ugyanis hiába fogsz majd sírni, ha a saját kertjében a saját kutyája kapja el a te átkóborolt macskádat.

2019. szept. 6. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 anonim ***** válasza:
31%

Kertvárosban sok macska mászkál, honnan tudja a szomszéd, hogy egyáltalán a te cicád jár oda? Ha meg is oldanád, hogy a tiéd ne tudjon odamenni, amit kétlek, összecsinálná más macska a kertjét. Az ilyesmi együttjár a kertvárosi léttel.

Ami meg a macska benttartását illeti, akinek ilyen ötletei vannak, azt kellene egész életére négy fal közé zárni. A macska nem az ember tulajdona, hanem önálló lény, akinek szabadságra van szüksége. Nekem kettő van, mindkettő kinti-benti, az egyik a nap nagy részét a kanapén tölti, a másik csak enni és szunyókálni jár be. Imád odakint vadászni, rohangálni.

2019. szept. 6. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 anonim ***** válasza:
86%

Oké, bocs de én azt sem szeretném, hogy a szomszéd járkáljon át minden nap a kertembe és szedje a macskaszart. Simán csak azt szeretném, hogy ne ide járjon szarni. A saját kutyám után felszedem, meg a macskáim után is takarítom az almot.


Viszont nem azért költök a gyepre minden évben nem keveset, illetve a madáretetőre-itatóra, hogy a szomszéd macskája (aki át se jöhetne hozzám mert nem szabad) kárt tegyen mindenben amit talál.

A rattan bútoraim lepisilése sem jó vicc.


Nálam nem megy ki sem a kutya más telkére, sem a macskáim, így elvárom, hogy az én tulajdonomban se keletkezzen semmilyen anyagi kár azért, mert a szomszéd képtelen megoldani, hogy átjusson.

2019. szept. 6. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 anonim ***** válasza:
23%
A macskával szemben nehéz elvárásokat megfogalmazni.Aki kertes lakóövezetben él, ezt tudomásul kell vegye, hiába pattog! Madarak is repkednek, azok is piszkítanak, egyébként létezik macskariasztó növény, nem tudom, mennyire hatásos.
2019. szept. 6. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 anonim ***** válasza:
86%

"Mondtam neki, hogy ne habozzon, nyugodtan kizavarhatja, lespriccelheti vizzel, megijesztheti, szoval emiatt ne aggodjon, de ezen kivul nem tudom, mit tehetnek az o keresere."


Na, ezt mondta nekem is a szomszéd. Hogy oldjam meg. Kergessem el. De nem tudom elkergetni, csak pillanatnyilag. Mert nem alhatok kint, vízipisztollyal a kezemben. Az én esetemet meg bonyolítja az is, hogy a szomszédnak nem egy, hanem 6(!) macskája van. Abból 4 nagyjából az én udvaromon lakik. És nemcsak a gyepet szarják össze, hanem, ha egy új virágtövet ültetek, azonnal felfedezik az friss földet, és összetörik a növényt.


Most ott tartunk, hogy a szomszéd nem áll szóba velem, mert megsértődött, hogy szólni mertem.

És nála az előny, mer biztos abban, hogy sosem fogom bántani az állatait.

2019. szept. 6. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/42 anonim ***** válasza:
74%

Jól van, kedves 28-as, akkor te azt is tartsd tiszteletben, hogy a pitbullom ugyanolyan ragadozó és a tündibündi cicádat nem fogja megtűrni a saját területén(=kertünkben).

Meg egyébként ennyi erővel őt is engedhetném szabadon kószálni az utcán (nem, nem támad emberre, mielőtt ezzel jönnél) és odaszarathatom bárhová, hiszen egy kutyát is legalább olyan kínzás bezárni a házba és korlátozni, mint egy macskát.

2019. szept. 6. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!