Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A szomszed felelossegre...

A szomszed felelossegre vonhat, ha a macskam atmegy hozzajuk a dolgat elvegezni?

Figyelt kérdés

Ivartalanitott, kint tartott, oltott, fereghajtozott, chipelt macska. A szomszed megtalalt azzal, hogy osszekakilja a kertet, es csinaljak vele valamit.

Kertvarosban lakunk.

Mondtam neki, hogy ne habozzon, nyugodtan kizavarhatja, lespriccelheti vizzel, megijesztheti, szoval emiatt ne aggodjon, de ezen kivul nem tudom, mit tehetnek az o keresere.


2019. szept. 6. 09:35
1 2 3 4 5
 11/42 anonim ***** válasza:
68%

Igen és jogosan. Nekem 2 benti macskám van, de baromi dühös voltam, amikor a szomszéd macskái a gyepemre szartak. Pláne, hogy szeretek mezítláb sétálni.

Az "én kerítésem" úgy van megoldva, hogy azon nem jön át macska, de nyilván az övét neki kell megoldania, pláne ha az ő macskája jár át. Van egy hobbiveteményesem a hátsó kertben, nem egyszer sikerült ott is szarba nyúlnom és baromi bosszantó.


Meg ugye oda hátra a kutyám sem megy, így nem tudja elzavarni sem és azt sem akartam, hogy kárt tegyen a macskában ne adj' Isten.


A szomszéd elintézte annyival nevetve, hogy "hááát, ilyenek a macskák." Utána nevetve dobáltam át neki a kertben talált szart a teraszára és mondtam neki, hogy a kerti bútoraimat ő fogja letakarítani (ivaros kandúr). És azt is mondtam, hogy ha a kutyám megeszi vacsira a macskáját, akkor egy hangot nem akarok hallani (amúgy macskabarát, az idegeneket is csak elkergeti, de ezt neki nem kell tudnia).


Azóta érdekes módon benti lett a macsek.


Azt tehetnéd, hogy kialakítod úgy a kerítésed, hogy a macsek ne tudjon átjárni. Sajnos ilyenkor minden oldalról neked kellene megoldanod...

2019. szept. 6. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 A kérdező kommentje:
[link] ez hulyeseg?
2019. szept. 6. 11:01
 13/42 anonim ***** válasza:
74%

Még ha csak felelősségre von!

Nálunk az egyik szomszéd szó nélkül teszi ki a mérgezett kaját éjszakára, ezzel egyenesen odacsalva a környék macskáit, akiket rendre kinyír.

2019. szept. 6. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 anonim ***** válasza:
100%
A törvény szerint felelősségre vonhat a szomszéd, bár nem hallottam még olyanról, aki emiatt pereskedett volna. De valami megoldást jó lenne találni, mert elég idegesítő gusztustalan, amikor valaki felás pár m2-t és másnap egy tucatnyi macskaürüléket talál benne (saját példa), mert egyes cicagazdik ilyennel nem foglalkoznak. A kirakott homokos láda vagy porhanyósított föld jó ötlet. Azt nem mondom, hogy ültess mellé macskamentát, mert akkor még a végén más cicák is odaszoknak :).
2019. szept. 6. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/42 A kérdező kommentje:

igen, az a gond, hogy en nem vaghatom le az o fajat, meg nem is akarok idaig elmenni, nem haboruzunk, nem utalom ezert, belegondoltam az o helyzetebe. Megoldani akarom bekesen.

Most nezem ezeket a telekhatart vedo cuccokat..

2019. szept. 6. 11:03
 16/42 anonim ***** válasza:
91%
Én nem hiszem, hogy ezek a szerek működnek. Legalább is sosem találkoztam olyannal aki azt mondta, hogy nála bevált.
2019. szept. 6. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 A kérdező kommentje:
amugy en siman atmennek kitakaritani a kertjebol amit ott talal. Nekem nem derogal, naponta szedem a kutyakakit is a sajat udvarunkbol.
2019. szept. 6. 11:04
 18/42 A kérdező kommentje:
Hat megmergezni csak nem fogja. Nem olyan...
2019. szept. 6. 11:06
 19/42 anonim ***** válasza:
70%

Nekünk kinti-benti ivartalanított cicáink voltak-vannak.

Úgy vannak szoktatva, hogy percre pontosan este 6-kor van kajaosztás (téli-nyári óraátállítást figyelembe véve) és halál pontosan sorjáznak haza. Amelyik ilyenkor nem jön, azt tudom, hogy érte valami és már többet nem jön haza.:(

Utána már nincs kimenetel, éjjel telekakálják az almot.

Nappal nincs az alomban kaki csak pisi, mert nem mindig akarnak kimenni.

Olvastam, hogy te nem tudod lakásban tartani a cicát, de ezt a rendszert próbáld ki és csak van nálatok is valami zárt hely, ahol éjjel ellehet az alommal (garázs, kazánház, nyári konyha, stb.)

2019. szept. 6. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/42 anonim ***** válasza:
18%

Nem minden macskát lehet bent tartani. A miénk meg is bolondulna. Éjjel sose akar bent maradni, megy vadászni, nappal alszik bent, de akkor se egész nap.

Egyébként mekkora a kert és mennyit kakil a macska? :D Mert én konkrétan még egyetlenegyszer sem találtam kakit vagy annak maradványát. Pedig láttam már idegen macskát is az udvarunkban.

2019. szept. 6. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!