Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi baja lehet a cicának?

Mi baja lehet a cicának?

Figyelt kérdés

A cicám mostanában elég furán viselkedik.

Sokszor meg akarom simogatni, de elmegy és elbújik inkább.

Picit játszom vele, kb 2 másodpercig érdekli, aztán ennyi.

Étvágya egyébként van, eszik rendesen, azzal nincsen gond.

Voltunk vele orvosnál, mert kicsit kövérnek tartottuk (3,7 kg 8 hónaposan), de azt mondta a doki, hogy nem kell aggódni, mert ez még a felső határérték és mivel még csak 8 hónapos, valószínűleg nőni is fog.


Egyébként ha épp nincs ez a periódusa, amit fentebb írtam, akkor állandóan jön, dörgölőzik, simogatásra vágyik, ha picit otthagyom, mert épp dolgom van, akkor nyávog egyet, dörgölőzik a falhoz, jön utánam. Ha épp "jó kedve van", akkor játszik is.


Az jutott eszembe, hogy a testvérének sajnos eltört a lába, műteni kellett és jó ideig elkülönítve voltak a testvérétől a baleset veszély elkerülésére, hogy ne hogy játékból rá másszon, az orvos azt mondta zárjuk külön.

Így ugye a beteg legtöbbször csak feküdt, nem szerette, ha hozzáérünk sem.

Így a legtöbb figyelemet, játékot fent leírt cica kapta, mivel ő igényelte.

De most, hogy minden varratot kiszedtek belőle, meg vasat a lábából, így már egy ideje a másik is aktív, szeret játszani, igényel minket, így most már egyformán foglalkozom mindkettővel.

Egyébként a két macska el van egymással, kb. olyan mintha nem is létezne egyiknek a másik. Néha kergetik egymást, de kb. ennyi.


Megviselheti ez a macskát, hogy mostmár nem ő van csak a középpontban?



2019. nov. 22. 22:38
 1/3 anonim ***** válasza:

Mikor voltatok vele orvosnál? akár azóta is kialakulhatott valami probléma.

Előtte bújós cica volt? Mert nem mindegyikük igényli a folyamatos törődést, nagy eltérések lehetnek ebben is.

Mit kap enni?

2019. nov. 22. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Eddig Sanabelle Kitten volt, főtt csirkehús, Whiskas Junior alatusakos.

De most pár hónapja váltottam, rendeltem Purizon Kittent, mert ez gabonamentes és minőségibb termék.

Plusz van Royal Canin Kitten Sterilized, mivel a hizás miatt azt ajánlotta az orvos, hogy váltsak steril tápra.

De sajnos másmilyet nem találtam a Royal Caninon kívül, ami konkrétan kölyköknek való steril táp.


Így vegyesen szoktam adni nekik a tápokat keverve, mert sajnos egy ízt egy idő után megunnak, ugyanúgy akár a főtt húst is 3 napig eszik, utána fanyalogva nézik. Ezt is a doki ajánlotta, hogy ne vegyek nagy kiszerelést, hanem több ízt váltogassak. Kicsit nehéz ez, mert a legtöbb kölyök táp mind csirkés, egyedül a Hills-ből láttam lazac ízüt, de azt se látom egy hatalmas minőségnek az árához képest.


Eddig tényleg ez vált be, mert egyfajtát sok ideig nem hajlandók megenni.



Azt mondta a doki, ha napi egyet kapnak alutasakosból az nem baj, az övé is szereti, ezért adom nekik.


Egyébként kedves, barátságos cica. Ölbe cica sosem volt, nem szereti, ha felvesszük. De amint lefekszik, azonnal dorombol, hozzá sem kell érni és imádja, hogy ha simogatják. Engedi még a hasát is, a másik cica pl. nem, olyankor megcsikar, ő viszont csak az ölbe mászást és az ölben simogatást kedveli.

2019. nov. 22. 23:03
 3/3 A kérdező kommentje:

Két hete voltunk orvosnál vele, mikor vittük a másikat a műtét utáni teendőkre, akkor vittük el.

Amúgy az asszisztens nő, mikor szemből látta, megkérdezte, "ez kandúr macska?". Aztán mikor megnézte, csodálkozott, hogy nőstény, mivel túl nagy.

De a doki szerint még belefér a súlya ...

2019. nov. 22. 23:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!