Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macskatartás árnyoldalairól...

Macskatartás árnyoldalairól tudnátok őszintén írni?

Figyelt kérdés
Találtunk egy kismacskát az utcánkba. Nem jelentkezik érte senki. Elvittük dokihoz, minden rendben. Valószínűleg nem fognak tolongani érte. Egyszerű házimacska. A helyzet hogy volt már kutyánk korábban és az biztosan kiderült hogy nem vagyunk egy nagy állatbarát család. Szeretjük a rendet és a higéniát. Viszont nincs szívünk kidobni szegényt. Szóval jó eséllyel nálunk marad már. Valaki le tudná írni őszintén hogy mik a nehézségek, rossz dolgok a macska tartásban hogy fel tudjunk készülni rá? Mielőtt kutyánk lett azt tapasztaltam hogy nagyon idealizált képet festenek az emberek elé a kutyatartásról amit én teljesen máshogy tapasztaltam meg. Nektek mi a tapasztalat? Sok kárt csinálnak? Mennyire hullik a szőrük? Lehetőleg rend és higénia orientált emberek írjanak.

2019. dec. 7. 13:02
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes, én is csak lesek (meg remekül szórakozom), hogy mikre nem képesek. Az enyém egy tündér, semmi olyasmit nem művel, amiket fentebb írtak. A legnagyobb károkozása az volt, hogy éjszaka egy szekrény szélén felejtett vizespoharat véletlenül lelökte, úgyhogy kelhettem fel üvegtörmeléket söprögetni meg felmosni. De ez egyszeri, véletlen eset volt, pedig már 6 éves a drága.

Szóval, ne szegjék kedved a hozzászólások.

2019. dec. 7. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
87%

Az egyik előző válaszolóval nem értek egyet, a macskát amég van neki vize és ennivalója pár napos utazás esetén simán otthon lehet hagyni.

Macskaalom: takarítani kell. Ennyi a trükk. Nálunk félreeső helyen a mosókonyhában van fedeles macskawc. Járólap van így pillanatok alatt fel lehet mosni lehet fertőtleníteni. 5-7 naponta van teljes alomcsere pisit kakit naponta kiszedem. Plusz használok illatosító púdert is. A macska egyébként tiszta és kényes állat, nem pisil kakil bele a bűzölgő koszos alomba.

Etetés : a jó minőségű állateledel nem 2 forint de hosszútávon megéri + nálunk a magas hústartalmú kajákból elég kevesebb(ráadásul kevesebb jön belőlük ki is több mindent hasznosítanak belőle). Ellentétben a kutyával a macska akkor eszik ha éhes. Kinnt lehet nekik hagyni 1 tál tápot nem fogják felfalni sokszor picit csipegetnek belőle. Kevésbé kunyerálnak mint a kutyák, de ez is nevelés kérdése.

Szőr: Ez is egy olyan dolog ami a macskatartással jár de ennek is vannak fokozatai. A régebbi perzsám 1 hónap alatt hagyott annyi szőrt mint a mostani 2 mentett cicusom egy évben! Fésülés +porszívózás + szöszfelszedő. Ennél jobb receptem nekem sincs. Alapvetően azt gondolom, hogy ahol megfelelően takarítanak, porszívóznak, felmosnak szellőztetnek (ami jobb esetben alap dolog) nem jelent extra feladatot. Kivéve ha véletlen a cicusod a szőnyegre hányt na azt isteni onnan kiszedni :D

Szerintem a 2 dolog ami leginkább zavarni szokta az embereket az az alom és a szőr kérdése. Erre tényleg csak annyi hogy tisztán kell tartani a saját + cica környezetét.

A megfelelő etetést azért vettem ide, mert itthon még mindig nagyon megy a tej + párizsi + maradék kombó mint etetés. A macska ragadozó ne kapjon ebédről maradt grízes tésztát. Ez nem csak a cicákra vonatkozik bármilyen más állatot ha tart valaki akkor biztosítania illene az adott állat igényeinek megfelelő táplálkozást.

Ami még negatívum de ezzel minden felelős gazdi tisztában van: orvosi költségek. Jobb esetben csak az egyszeri ivartalanítást, kötelező oltásokat, illetve féreghajtást kell belekalkulálni. Rosszabb esetben csak úgy repkednek a 10.000-ek. Nemrég voltam éjszakai ügyeleten, 25 000 ft volt csak az, hogy ránézzenek a cicára.. Ha nem viszem orvoshoz éjszakára elpusztult volna. Sokat segít ha van egy jól bejáratott állatorvosod aki profi, lelkiismeretes és nem húzza le rólad a bőrt csontig. Persze akkor sem 200 Ft-ról beszélünk. Ez tényleg a legleglegrosszabb eset de minden állat megbetegedhet ami nincs ingyen..

Bútorok szétszedéséről nekem nincs ennyi negatív tapasztalatom: pici koruk óta vágjuk a körmöket + van kaparófa. 2 pici lyuk van a függönyön emlékbe.

Soha nem válnék meg a cicáktól, családtagok!

Jó cicázást! :)

2019. dec. 7. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

Arra kell felkészülnötök, hogy olyan másfél éves koráig olyan rossz lesz, mint a bűn! DE aztán hirtelen lenyuszik, és kb. észre sem veszitek, hogy ott van! :)


A kismacska nagyon kártékony tud lenni, de ez ellen is tudsz tenni azzal, ha tudomásul veszed, hogy a cica így működik. Például az ilyen mindenféle csiribiri tárgyakat el kell pakolni a polcokról, szekrényekről, és akkor nem veri le őket. A levetett ruhákat, cipőket sem érdemes előtte hagyni. Ami csüngős, bojtos, rojtos az valószínűleg felkelti az érdeklődését, és játszani akar majd vele. Nos a függöny, az nem biztos, hogy túléli az első időszakot, szóval érdemes olcsóbbat feltenni, amíg cseperedik a cica!


A kaparóoszlopokkal ellátott NAGYOBB macskabútor alap legyen, ha megtanulja, hogy az milyen jó dolog, akkor nagy eséllyel nem fog a bútorokhoz nyúlni! Nekem 5 van bent, és 4 nagyobb cicabútoruk van, imádják őket, és egyik sem kapar a mi bútorainkon. A karmai végét le lehet vágatni/vágni, és véletlenszerűen sem okoz velük annyi kárt.


Egy darab házicica rendszeres takarítás mellett nem fog titeket elárasztani szőrrel, plusz javaslom a Furminatort! Ha ezzel átfésülitek időnként, akkor sokkal kevesebb szőrt hullat!


Szagok akkor vannak, ha gagyi az alom, vagy nincs elégszer tisztítva. Egy cicának két alomtálca javasolt két külön helyen, csökkentve az esetleges felmerülő problémákat! Az egyik legirritálóbb probléma ugyanis, ha a macska almon kívül végzi el a dolgát, ennek pedig a legtöbbször egészségügyi okai vannak, vagy az alommal magával (elhelyezés, alomtípus,fedett vagy piszkos alomtálca) van bajuk.


Fél éves korban ivartalaníttatni kell nemtől függetlenül, az ivaros macskával ugyanis kb. lehetetlen együtt élni!


És persze foglalkozni, játszani kell vele, lehetőleg lefekvés előtt, hogy éjszakára elfáradjon!

2019. dec. 7. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok választ! Azt is hogy nem lett tömeges kövezés a kevésbé állatbarát megnyilvánulásomért. Szerencsére kertes házban lakunk az erdő szélén, vidéken. Úgyhogy inkább kinti cica lesz. Már nem is olyan kicsi, öt hat hónapos lehet. Sajnos nem volt benne csipp. Ebben reménykedtünk. Eddig nyugis. És bevallom aranyos is. De már egyszer itt hagyott egy cica akit nagyon megszerettem. Szóval nem bízok benne egyelőre. Remélem nyugis jó természete lesz. Nagyon nagy a házunk. Talán nem fog tombolni.
2019. dec. 7. 18:35
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

Tau bácsi nevű elmebetegre ne figyelj, troll.


Az állattartást is lehet tisztán csinálni, anyósom pl. nem tűr meg állatot a házban, mert szerinte koszt csinál, közben nála minden ragad, a vécé ürülékes, kezet alig mos stb.


Teljesen elképedt, amikor eljött hozzánk, hogy milyen tisztaság van, nekünk benti macskánk van. Egy kutya azért jóval rumlisabb (imádom kutyákat, mielőtt...). Én macskázás után mindig kezet mosok, pultra nem ugrik fel, megtanulta.

Vannak speciális almok is.

Amúgy meg teljesen normális a hozzáállásotok, hiszen megfontoltan cselekszetek, ez az emberek többségéről nem mondható el.


Ha eleve ügyeltek a tisztaságra, macska mellett is ugyanolyan tiszta, szép házatok lesz.


"Mielőtt kutyánk lett azt tapasztaltam hogy nagyon idealizált képet festenek az emberek elé" Ez igaz, nemhiába van annyi kóbor kutya.

2019. dec. 7. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%
Talán csak a szőr, de ahhoz is hozzá lehet szokni, többet kell takarítani. Őszintén szólva én évekig az árnyoldalakról olvasgattam, lebeszéltem magam a macskatartásról, pedig mindig szerettem volna cicát. Aztán úgy döntöttem, mégis lesz, és nem értem, hogy várhattam ennyi ideig. Azért a nevelésére oda kell figyelni, hogy ne körülötte forogjon a világ, és így ne legyen elkényeztetett, rongáló állat, de alaptermészettől is függ. Macskával lakni jó, én azt mondom!
2019. dec. 7. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Én nagyon ódzkodtam a macska tartástól. De a lányom kiharcolta, hogy legyen.

5 hónaposan fogadtunk örökbe egy fekete kandúr házimacskát, csakis bentre. Nem túlzok, amikor azt írom, hogy szerelem volt első látásra. Gyönyörű kis bundás cica volt. Imádom. 😀

Hátrányai voltak, hogy az új függönyeimet 1 hét alatt kilyukasztotta. Tiszta szőr minden tőle,takarítás ide vagy oda. Ráadásul imád a frissen kimosott ruhákon aludni a ruhás kosárban. Gondolhatod, hogy milyenek a ruhák utána.... Ennyi szösztelenítő hengert még életemben nem használtam el, mint az elmúlt 1.5 évben. Szerintem a DM készletét én használom fel. :D

Válogatós nagyon őfelsége kaja terén. A száraztápot ugyan megeszi, de a konzerv az élete.Néha megeszi a húst is, ez is hangulatfüggő nála. Nem kevés pénzbe kerül az etetése.

Időnként hány, mert imádja a macskafüvet. Kap pasztát is, a tápja is szőroldós, de akkor is hány olykor.Rengeteget mosakszik. Doki szerint nincs baja. Az orvos sem olcsó, ez sem igazán előny. Szerencsére nem beteges. 1x rontotta el a gyomrát, de az én hibámból, mivel nem szagoltam meg a konzervet, és utólag kiderült, hogy valamiért megromlott. Tanultam belőle, azóta megszagolom mindig mielőtt adok neki.

Alom sem túl olcsó.

Szóval nekem a hátránya a tartásának az anyagi része. Egy fizetésből nem könnyű finanszíroznom az ellátását. De nagyon gagyi dolgokat meg nem vennék neki, annak nem látom értelmét.

És nagyon szeretnék másik macskát is, de egyelőre nem vállalom be, mert lehet kettőt már nem biztos, hogy normálisan eltudnék tartani, hiszen őt sem egyszerű. Így csak álmodozom.

2019. dec. 8. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%
Minden egyes rohadt nap hajnalban kelt, mászik rám, dagaszt, rohangál rajtam, ha kicsukom nyávog és a kilincsre ugrál. Aztán ha végez, leül tőlem fél méterre, és szótlanul, vádlón bámul amíg ki nem nyitom a szemem. Aztán ilyenkor meglátom a hatalmas, fekete manószemeit és elolvadok a gyönyörtől. Neki fedett alomtálcája van, egyáltalán nincs szag, ha belép valaki, csak onnan tudja, hogy van macska, hogy szanaszét hevernek a cuccai állandóan (ő hordja szét, nem én, ugye), és tele van a nappali macskabútorral. Utazásokkor komoly szervezést igényel az ellátásuk. Minden csupa szőr lenne napi szintű takarítás nélkül, a bútorszőrtelenítő, a henger és a robotporszívó a legjobb barátaim, mivel fésülködni utál. Minden nap lelkiismeretdurdalásom van, ha elmegyek dolgozni, hogy egyedül hagyom, pedig tudom, hogy egész nap alszik. Szerencsére ritka, de előfordul, hogy bokáig lefossa magát. Ilyenkor egészen döbbenetes látni, hogy egy pici perzsacicában mekkora rejtett energiák szabadulhatnak fel, ha meglát egy kád 3 centis vizet...
2019. dec. 8. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Nem olvastam végig a válaszokat, de nekem a horror, amikor a bundájára ragad a kaki és elkezd futkosni vele, hogy leszedje magáról, miközben az egész lakásban széthordja, ráadásul szét is keni magán, aztán miután lenyalogatta(mert nem engedi, hogy letisztítsam neki), jönne puszilkodni:DD
2019. dec. 8. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek is! Végül megtartottuk. Egész megszerette mindenki. Négy egeret fogott el a spáizba. Soha nem gondoltuk volna hogy van egerünk:D. Biztos lesznek azért idegesítő részek ebben is. De nem tehettük ki. Nem kéne senkinek. Sima házi cica. Nem is kicsi már. Szóval reméljük a legjobbakat.
2019. dec. 12. 19:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!