Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A család hamarosan 10 hónapra...

A család hamarosan 10 hónapra kiköltözik külföldre, van egy házimacskánk aki sajnos itthon marad! Elfog kóborolni messzire?

Figyelt kérdés
3 havonta azért haza nézünk pár napra, de sajnálom a macsekot. Ez egy ilyen kényes felnőtt fiú macska,mindig játszani kell vele.
2020. febr. 8. 06:00
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
98%

Szia!

Első kézből tudok információval szolgálni a menhelyekről: önkénteskedtem is, és van két menhelyről fogadott macskám.

Nem fogja ártalom érni a menhelyen, sok ideiglenes befogadó is van, akik házban, lakásban tartják addig a menhelyes állatot, míg nem lesz gazdija. Szívesen lennék én is ideiglenes befogadó, csak sajnos nem itthonról dolgozom. Tessék itt egy menhely honlapja: [link]

Nem tűnik pokoli helynek, igaz?

Nem mészárszék a menhely, nem tudom, miket hallottál. Nálunk annyira komolyan veszik a menhelyes dolgozók az örökbefogadást, hogy miután elhoztuk a macsokat, még lakásszemlét is tartottak, hogy jó helyen van e az állat.

Tájékozódva írok okos dolgot :-)

Persze, hogy nem élnek örökké. Senki nem él örökké. Tudom, hogy értetted ezt a megjegyzést, csak kisarkítottam.

A gyepmesteri telep az más - lehet arra gondolsz, nem pedig a menhelyekre.

De kérlek gondoskodjatok róla. Ne legyetek szívtelenek, hogy majd ellesz a macska. Ha már állatotok van, akkor vállaljátok a felelősséget! Ha semmilyen formában - se ismerős, se menhely, se semmi - nem tudnám hova rakni a macskáimat, akkor nem költöznék el. Nem tudom az életkörülményeiteket, így ítélkezni sem szeretnék, de ez iszonyatosan érzéketlen és önző lenne részetekről. Az a macska rátok számít. Mi pont pár hete utaztunk el egy!! éjszakára itthonról, a macsekok itthon maradtak, de édesanyám átjött etetni őket. Mikor hazaérkeztünk, sírt a kicsi macs, és másnap, mikor menni akartunk dolgozni, az ajtóban állt, tovább sírt, ölbe jött. Megviseli őket az ilyen.

Ha most otthon hagyjátok egyedül, hidegben, akkor lehet éhen hal, elütik, elkapják, megölik, bezárják, beszorul valahova, lelövik, megkínozzák, bármi történhet vele. Bírná a lelkiismereted?

Bevallom, hogy minden ötletre, amit kaptál, legyen az ismerős, menhely, elutasító választ adtál. Úgy érzem, nem is akarod megoldani a macskád elhelyezését, mert akkor azon dolgoznál, hogy minden lehető opciót kimeríts. Megoldanád akkor, hogy másik városban, másik menhelyen legyen, akármilyen messze is van. Persze, az pénz, idő, tudom, kocsid sincs, nem tudsz kölcsönkérni, macskahordozó sincs, és olyan helyen laksz, ahonnan a Gyűrűk Urából ismert "mordori" körülmények között tudsz csak megszökni akár a boltba is, annyira messze van a civilizáció, még egy állatorvosi rendelő sincs a 150 km-es körzetben, hogy akár ott érdeklődj... Nálunk már az is előfordult, hogy az állatorvosi asszisztens fogadta örökbe a szorult helyzetbe került család macskáját.

Akár facebookon is körbeírhatod, hátha egy ismerős ismerőse befogadja. Vagy bármilyen macskás csoportban. Annyi lehetőség van! Tegyél érte, hogy ha már így alakultak a következő hónapok, a macskád el legyen látva!

2020. febr. 8. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Túl emberi és intelligens megoldás lenne jófogáson, facebookos macskás csoportokvan gazdit keresni neki... Vagy menhelyre leadni.

Igatad van, inkább hagyd éhen halni. Abból tudni fogja mennyire szetettétek.

Tipikus tirpák falusi vagy.

2020. aug. 20. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
mi lett a macskával?
2021. márc. 29. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!