Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit csináljak ha már nem...

Mit csináljak ha már nem bírom itthon?

Figyelt kérdés

Egyszerűen utálok itthon lenni, mindig csak a veszekedés megy, ha meg nem az, akkor a kötekedés. Mindig talál anyám valamit amibe beleköthet, direkt csinálja a veszekedéseket. Apámmal nincs gond de anyám kibírhatatlan. Olyanokat szokott nekem mondani, hogy csak azért élek, mert egy véletlen vagyok és félt elmenni abortuszra. Állandóan olyan dolgokat vág a fejemhez amiről nem is tehetek, vagy elég komoly szinten sérteget. 10.es vagyok, ez kb 1. Osztálytól megy. Sose bírja elviselni ha valami nekem nem megy és szerinte mindig én vagyok a szar. Ha kapok egy rossz jegyet, már is nem mehetek sehova 3 héten keresztül. Egyszerűen nem bírom már tovább az állandó kritizálást, és sokszor még verést is kapok tőle. 7.től 9.ig depressziós is voltam, ami látszott rajtam, látszott is, de ő pont leszarta. 9. vége felé találtam sok jó barátot akikkel néha eljárok bulizni, ők segítettek ki belőle. De mostanában megint úgy érzem, mintha kezdenék visszaesni. Néha már az a gondolat jár a fejemben, hogy fogom magam és lelépek. Ma is megtépett anya és megvert. Már nem tudom mit csinaljak

16/l



2020. jan. 21. 22:41
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Menj el a gyámügyre ott segítenek neked! Ez lelki terror is meg fizikai bántalmazás. Én ezt tenném a helyedbe. 23 F
2020. jan. 22. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Apukáddal beszélj szerintem ő is tud tenni az ügy érdekében! Az 1. Válaszoló ötlete is jó. Lépj le minnél hamarabb!
2020. jan. 22. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Apáva úgy ban vele hogy nem szól bele, mert neki nem tesz jót az idegeskedés a betegsége miatt. Hát valamit akarok tenni, mert ezt már tényleg nem bírom
2020. jan. 22. 17:27
 4/5 anonim ***** válasza:
Akkor az iskoládban kérhetsz segítséget esetleg vagy tényleg menj a gyámügyre! Vagy ha még ezt sem akarod( ahelyedben akarnám) akkor keress munkát,hogy eltudj költözni 18-19 évesen!
2020. jan. 22. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Azért próbáld meg apád védelmét valahogy elérni.

16 évesen sem fizikailag, se verbálisan nincs esélyed egy ilyen anyával szemben.

Valószínűleg édesanyádnak is igen súlyos problémái vannak, segítségre volna szüksége, de ettől még elfogadhatatlan, hogy így kezel Téged.

Az iskolai pszichológushoz térj majd be, tud segíteni neked.

Ez már csak az én ravaszkodásom, de megkérheted arra is, hogy beszéljen édesanyáddal azt állítva, hogy ő (az iskolai pszichológus) észrevett rajtad valami változást ami aggasztó és ezért kereste fel.

Néha 1-1 ilyen pofon visszazökkenti a szülőket.

2020. jan. 25. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!