Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan engedjem el a múltat,...

Hogyan engedjem el a múltat, mi teljesen felemészt?

Figyelt kérdés

Nos, életemben állandóan vagy elrontottam a dolgokat, vagy szimplán nem cselekedtem, amit később rettenetesen megbántam. Folyamatosan mardos és gyötör a bűntudat és a bánat, sehová sem fejlődök, folyton múltbéli dolgokon akadok fent, amiket úgy sem tudok megmásítani.

Nagyon zárkózott vagyok, félek az emberektől, már gyerekkoromban elvesztették a bizalmamat, emiatt nagyon kevés (egészséges) emberi kapcsolatom van.

Ezen változtatni szeretnék. Mindig elhatározom hétről hétre, hónapról hónapra, évről évre, hogy na ezután más lesz! De végül visszazuhanok a múlt kudarcaiba...



2016. jún. 9. 20:16
1 2
 1/13 anonim válasza:
Először is kérj bocsánatot. Másodszor pedig ha ez rádtör állj meg egy percre és szorítsd össze a fogadat: "Változtatni fogok, menni fog." Próbálj meg nyitott lenni az emberek felé. Ahhoz hogy bízzanak benned és megismerd őket, nem kell teljesen kitárulkoznod előttük.
2016. jún. 9. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Próbáld ki az EFT módszert.
2016. jún. 9. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Mintha magamat olvasnám.... Szólj ha találtál valami jó megoldást :)
2016. jún. 9. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
menj el pszichológushoz és közösen megoldást fogtok találni a kínzó problémáidra!! Gyógyulást kívánok
2016. jún. 10. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Szerintem a múltat nem lehet "elengedni", szamárság, hogy ilyesmiről beszélnek.


A pszichológusok csak megélhetésből magyarázzák be az embereknek. Mi meg önigazolásból elhisszük, hogy még működik is.


Szerintem egy megoldás lehet, ami segíthet, hogy próbál az ember másoknak segíteni, aki hasonló helyzetben vannak, mint amiben mi elkövettük a hibát, ami miatt bűntudatunk van.

Megosztani másokkal, hogy hol, mikor, hogyan követtük el a hibát.

2016. jún. 11. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Már fél tucat pszichológus foglalkozott velem, de egyik sem tudott kezdeni velem semmi érdemlegeset... Depresszió elleni és hangulatjavító gyógyszereket is szedtem, de arra vezettek, hogy (fél éve) bevettem több dobozzal, hogy öngyilkos legyek. Sajnos nem sikerült :'(. Az orvosok azt mondták, csoda, hogy semmilyen maradandó kárt nem szenvedtem, de én csak átokként gondoltam erre, és a világ egy újabb kegyetlen húzásaként...

Miért kellett életben maradnom???

Néha csak rám tör egy "roham", összekuporodok és hosszú ideig csak azt hajtogatom "hadd haljak meg, hadd haljak meg, hadd haljak meg..." de a könyörgésem soha nem talál a teremtő fülére...

Magamnál jobban senki mást nem utálok. Mindig mindent elcseszek, soha semmi nem jön ki úgy, ahogy az jó lenne, vagy ahogy szeretném. Egy utolsó gyáva féreg vagyok.. nem tudok barátokat szerezni, nem tudom meghódítani a lányt, akibe annyira szerelmes vagyok... még csak egyszerűen egy emberhez sem tudok hozzászólni..

A sok fájdalom és szenvedés teljesen lezsibbaszt, a lelkem kiégett és lemerült, nem bírom... nem bírom tovább...

2016. jún. 11. 20:52
 7/13 anonim ***** válasza:

Esetleg, ha tudnánk pontosan, hogy mik azok a dolgok, amiket elrontottál, amik miatt a bűntudatod van, hogy mik azok a múltbeli dolgok, amik állandóan eszedbe jutnak, akkor lenne valaki, aki volt hasonló helyzetben és elmondaná, hogy ő mit csinált.

Biztos, hogy nincs az ember egyedül, mindig találunk másokat, akik voltak hasonló helyzetben. Szerintem.

2016. jún. 11. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Gondold véhig, ki az a valaki az életedben, akinek soha nem jó az, amit csinálsz, aki állandóan javítani akar rajtad, olyan, mintha jó barátod lenne, de tulajdonképpen csak lebeszél dolgokról, folyton megállít, megpróbál megváltoztatni, esetleg akár durván beszél, befolyásol, terelget...ilyesmi.


VALAKIT keress (ne magadat, és ne is általános dolgokat, hanem egy VAGY több SZEMÉLYT), akire egyébként végképp nem gondolnál ellenségedként, de aki a jelek szerint annyira fél attól, hogy jól menjenek a dolgaid, hogy mindent megtesz azért, hogy hibákat kövess el, és rossznak gondold magad.


EGYÉBKÉNT EZEK SZERINT ELÉG KOMOLY POTENCIÁL LEHET BENNED, HA VALAKI ENNYIRE DOLGOZIK AZON, HOGY KISPÁLYÁRA KERÜLJ


Ha megraláltad, szólj, elmondom, mit tegyél.


Addig is, tedd magadévá ezt a gondolatot:


"BÁRMIT MEGTEHETSZ,

JÓT,

ROSSZAT,

BIZONYTALANT."


HAJRÁ

2017. ápr. 18. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:

Szia!

Mire sikerült jutnod az elmúlt hónapokban? Találtál valami megoldást? És ha igen mi volt az?

Kérdésed első szakasza az teljesen mintha en lennek, egy az egyben, ilyen panikroham szerű. Nekem egyenlőre hullam völgyszeru de egyre jobban ezt erzem amit te.

2018. okt. 16. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
100%

Nem tudom, hogy még aktuális e ez a dolog a kérdezőre, mindenesetre másnak, akik szintén ilyen problémával küzdenek, még jól jöhet a tanácsom.

1.Akard észrevenni és hidd el, hogy amit magaddal teszel,az nem vezet jó úthoz

2.Akarj változtatni az életeden

3.Tedd le a telefont a kezedből és nézz magadba, gondolkodj el azon, hogy miért érzed rosszul magad

4. Gondolkodj el azon és/vagy írd le, hogy mik a vágyaid, mik/kik azok, amik/akik boldoggá tesznek

5. Kevesebb elvárásod legyen magad felé

6. Lefekvés előtt minden nap mondj el 1-3 jó dolgot, amit aznap tettél vagy történt veled (hidd el észre sem veszed és 1-2 hónap múlva már jobban fogod magad érezni :) )

Persze szükséges az is, hogy türelmes légy magaddal és hogy észrevedd a legapróbb jó eseményeket, dolgokat is az életben

Filmek, amik segíthetnek: A békés harcos útja, Hector a boldogság nyomában

2018. dec. 10. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!