Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Azt hiszem rossz munkát...

Azt hiszem rossz munkát végeztem a megmentett kis cicámmal. Azt hiszem, most miattam beteg. Nem tudom mit tegyek, felemészt a bűntudat a tudatlanságom miatt. (? )

Figyelt kérdés

Köszönöm, ha végig olvasod, sokat jelentene.

Egy gazdától hoztam el egy egy hónapos baba cicát, mert meg akarták ölni az egész családot. 6 kölyök volt, az anyjuk nem bírta etetni, gondozni már őket, így gyorsan elpasszolták őket. Csont sovány volt, nem az a tipikus gombóc babacica, járni alig tudott, dülöngélt.

Szóval nem vettem neki tápszert, hanem purizon kölyökcica tápot áztattam és kevertem bele animonda baby-paté cicakonzervet. És nem vettem tápszert, mert eszemben sem volt, hogy még kéne neki. Emiatt lehet, hogy most, 8 hónaposan kezdenek kijönni rajta különféle betegségek. Mikor erre rájöttem(4 hósan), hogy elmaradt a tápszer, túlzásba vittem a fehérjét, vitaminokat. A purizon mellé színhús konzervet meg nyers csirke-marha májat(heti 1x), meg tojássárgát nyersen(heti 1x), meg sült csirke-pulykahúst is kapott, meg sertés darálthúst főzve. Meg túrót, főtt tojást, laktózmentes tejet. 4 hónapos korától kezdtem, előtte 3 hónapig nagyrészt a kölyökkonzervet a kölyöktáppal áztatva, keverve kapta. Aztán 6 hósan kezdett étvágytalan lenni, ekkor féltem, hogy megint visszaesik, szóval elkezdtem kölyök multivitamin pasztát meg cica bérescseppet adagolni, amitől még rosszabbul lett. Most 8 hós korára egészen lefogyott és lett csinálva neki vérkép, és több baja is van, első sorban fehérje túladagolás miatti vesegyulladás. Meg mások, van ami genetikai eredetű(apja perzsa jellegű), van, amit én rontottam el, ez tuti.

Nagyon rosszul érzem magam, hogy amikor megmentettem a halál torkából eldöntöttem, hogy a világ legjobb gazdája leszek számára, és most kiderült, hogy mindent rosszul csináltam.Fél éves kora óta megállt a növésben is, lefogyott, a bundája is csapzottabb lett. Mindezek mellett, amikor nem akar enni, felhúzom magam és sokszor ordibáltam vele, amitől még jobban úgy érzem a világ legrosszabb gazdája vagyok.

Valaki segítene? Elsősorban szeretnék mindent megtenni annak érdekében, hogy rendbe hozzam a cicám, aztán pedig kicsit megnyugodni, hogy nincs minden veszve, még jobb embere lehetek a cicámnak.

17/L



#kiscica szívem
2020. márc. 12. 16:51
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Nyugodj meg szépen. Nem szándékosan tettél neki rosszat, és ezt a cica is tudja.

Hallgass az orvos tanácsaira és rendbe fog jönni. :)

2020. márc. 13. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

Oké, most már úgy csinálom.

De ugye nem fog most meg valami hiánya lenni? Mert eddig sokat kapott, most meg csak a tápot magában?

És a veséjének nem tesz amúgy még rosszabbat, ha csak száraz tápot eszik? Mármint sok cica a száraz etetéstől kap vesekövet.

A doki szerint nem lesz tőle baja, de nekem ez a két dolog ellenmondásosnak tűnik.

Nem az orvost akarom lebecsülni.

2020. márc. 13. 08:41
 13/18 anonim ***** válasza:

"De amúgy félek, hogy a táp elég teljes értékű-e neki."

Akkor turmixolj neki egybe patkányt-egeret... bah.

2020. márc. 13. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

Utolsó.

Ez undi.

De nem ehetne inkább 100% hús konzervet kiegészítőkkel?

Azokat tenném bele, amik a száraztápban is vannak, ami nincs a konzerv cicakajában.

2020. márc. 13. 15:51
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

Kiscicám szeretne nálad,már ami a húsfelhozatalt illeti.

Te nem tudatlan vagy,hanem túlbuzgó vagy nem is tudom.De 4 hónaposan volt valami baja a cicának vagy csak úgy eszedbe jutott és gondoltad,akkor bepótolod?Amíg nem jön rendbe a cica mindenképp csináld azt amit az orvos mond.Utána szerintem adhatsz neki husit,de ne tömd vitaminokkal.Vagy legalább kérdezd meg az állatorvost.

2020. márc. 13. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
51%

Kérdező,el lett mondva,hogy hallgass az orvosra. Ezt tanácsolta eddig mindenki és az orvos is ezt akarja.

Akkor minek erőlteted még mindig? Banyek,tenyleg ki fogod nyírni azt a macskát... Szerintem add oda egy RENDES gazdinak,aki nem akarja kicsinálni pusztán kedvtellésből.

2020. márc. 14. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Nem ehetne 100% húskonzervet kiegészítőkkel.

Hallgathatnál a állatorvosra, csatlakozhatnál barf-os facebook csoportokba (ott azért szokott lenni elég komoly tudás is),

de mindez mint sem ér, ha nem hallgatsz azokra, akik okosabbak, tapasztaltabbak. (A daráltpatkányos)

2020. márc. 14. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

De hallgatok az orvosra, mondtam, hogy már tápot eszik csak.

Csak rákérdeztem, nem-e csinálhatnám magam frissen.

2020. márc. 15. 20:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!