Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan készüljek fel a fialásra?

Hogyan készüljek fel a fialásra?

Figyelt kérdés
A cicám nemrég lett 1 éves. A baj az hogy nem tudom hogy mikor lett vemhes, mert kinti, illetve benti cica is. Az utóbbi hetekben észrevettem hogy megdúzzadtak a cicijei, bepirosodtak, és a hasában a kicsik is mozognak már. Kb mikorra várható a szülés, és hogyan készüljek rá?

2020. márc. 29. 12:56
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
62%
Tanultál bármit is erről az egészről, macskatenyésztő vagy? Attól, hogy egyszer fialt már és ott voltál, még nem leszel szakértő, és könnyen megölheted a kicsiket. De mivel nem is értesz hozzá, könnyen ők is meghalhatnak. Minden állatnak 1x kell szülnie.. Jézusom! Komolyan, hanyadik században élünk, hogy még mindig el a felfogás?
2020. márc. 29. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
56%
Arról meg tényleg nem is beszélek, hogy 1 éves kora alatt nem is áll rá készen a szervezete... A hivatalos tenyésztőknek is meg kell várniuk az 1 éves kort, de mivel őket érdekli a macska egészsége, gyakran tovább is várnak vele.
2020. márc. 29. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 A kérdező kommentje:
1. Sehol nem írtam le hogy KELL. 2.Direkt oda írtam a válaszba, hogy ez az ÉN SAJÁT véleményem, nem kell egyetérteni vele. 3.Én ezt a vitát itt most lezárom, mert nincs értelme az egésznek. További szép napot :)
2020. márc. 29. 13:55
 14/31 A kérdező kommentje:
12.-esnek még: Direkt le lett írva hogy már elmúlt 1 éves. :)
2020. márc. 29. 13:56
 15/31 anonim ***** válasza:
91%
És mit csinálsz ha mondjuk 3 nőstény macska születik? Azokat is leelleted 1x, meg azok utódjait is és így tovább? Hány macskanál állsz meg?
2020. márc. 29. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
20%

Úr Isten... már ott tartunk hogy állatkínzás ha szül a macska...😓

Csak megsúgom, hogy ez a természetes.. ha ő gondoskodik róluk vagy olyannak adja akiről tudja hogy jól bánik vele akkor mi a gond?

2020. márc. 29. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
77%

Igen, nemrég lett 1 éves. 2 hónap a vemhesség, szóval?

Ha nem rég lett 1 éves, akkor még bőven ennek a kornak az elején van, ami azt jelenti, hogy fiatalabb volt a fedeztetéskor.

2020. márc. 29. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
71%
16-os: az, hogy rengeteg kóbormacska van így, az ablakon folynak ki az ilyen emberek miatt, akik szerint EgYsZeR sZüLnIe KeLl A mAcSkÁnAk!!!44!!!4!!!
2020. márc. 29. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 A kérdező kommentje:
Jézusom, de ki írta hogy KELL szülnie? Egyáltalán nem muszáj, sehol nem olvasható hogy feltétlen KELL, csak éppen te próbálod kiforgatni a szavaimat :D
2020. márc. 29. 14:20
 20/31 anonim ***** válasza:
83%
Miért kéne legalább egyszer fialnia?? Vak vagy barátom, 2 millió kóbor macska vár gazdára? Miért kell elvenni tőlük az esélyt? Jó helyre kerülnek, persze, aztán szaporodnak ott is tovább. Vagy ha nem, akkor megint a már gazdikereső macskáktól veszed el a helyet. Felesleges úja macskálat gyártani, túlszaporodtak, mindenhol macskák születnek, senkinek nem kell már macska! Fogalmad sincs mennyire rohadt nehéz így is kidobott macskáknak gazdit találni, pláne hogy hozzá hasonló emberek még plusz almokat gyártanak feleslegesen, amiknek persze mindig lesz helye... A másik meg fulladjon bele a mentett macskákba, rohadjanak el szegény macskák a nyúlketrecekben...
2020. márc. 29. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!