Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Félek kisállatot hozni az...

Félek kisállatot hozni az életembe. Ilyenkor már nem is való nekem állat?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Imádom az állatokat. Régen (kb 3éve) rendszeresen öbkénteskedtem 3évig,rengeteg adományt adtam szóval lényegében tényleg az állatok a szivem csücskei.

Álmom egy kutya volt. Egy nyugodt kicsi kutya. Sajnos el kellett fogadom, hogy nincs rá időm, így macskára szerettem volna "váltani" Az imádságom.

23évesen saját házba költöztem a párommal akinek szintén nincs ellenére az örökbe fogadás.

Már fél éve húzom,halasztom mert félek... Mivan ha nem is akarok cicát legbelül? Mivan,ha nem jövünk ki vele? Ilyesmi érzések kavarognak bennem.

Kérlek ne írjatok negatívan. Soha nem volt állatok. Se hörcsög, se kutya se semmi. Nem tudom milyen lesz ténylegesen állattal élni.

De egyébként a kérdés lényegében az,ha ilyen furcsa érzések (kissé negatív...) kavarognak bennem, akkor nem is fogadjak magamhoz állatot?


2020. máj. 7. 08:19
 1/4 anonim ***** válasza:
89%

Facebookon állatvédő csoportokban tuti van olyan cica, akinek ideiglenes befogadóra van szüksége :)


Az segíthet a döntésben, hogy valóban szeretnél-e cicát

2020. máj. 7. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Az àllat egy felelősség, érthető, hogy félsz.

Igazából annyit tehetsz, hogy utána olvasol mi kell egy macska tartásához.

De pár alapvető dolog:

•Mindig legyen elég kereseted egy esetleges plusz kiadásra, ha a macska beteg lesz vagy megsérül

•Legyen lehetőséged állatorvoshoz vinni (mármint legyen közel, avagy legyen autótok)

•Tudj neki biztosítani száraz, meleg helyet

•Törődj vele annyit, amennyit igényel (napi 3 óra kb)

•Légy megértő, türelmes és elnéző, mert bizony sokmindent tönkretesznek a házban, akarva-akaratlanul, és ezt tolerálnod kell


Egyéb iránt mivel elsőként lesz állatod, ha ezt jelzed, biztosan kezesebb cicust fognak javasolni, de te magad is bemehetsz ismerkedni.

2020. máj. 7. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Macska jó lesz neked, ha szereted az állatokat, akkor mindenképp fogadj örökbe egyet :) Hidd el, ha már nálad lesz, azonnal megszereted és kialakul a kötődés. Persze türelem kell hozzá az elején főleg. Ha nincs rá időd, akkor kutyát semmiképp, a macsek viszont eléggé önálló lény, tehát nem fog a kardjába dőlni, ha nem vagy vele a nap 24 órájában (de azért kaja legyen neki elég :D ). Nekem jelenleg 3 macskám van, néha észre sem veszem, hogy vannak :D
2020. máj. 7. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
39 evesen lettem elöször gazdi. Életem legjobb döntése volt.
2020. máj. 8. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!