Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macska törvény? Telken belül...

Macska törvény? Telken belül tartás?

Figyelt kérdés

Sokszor olvasom,hogy jogszabályt sért az akinek a macskája kint,vagy más telkén mászkál.

Van akinél ténylegesen be is vált a feljelentés? Pontosan milyen jogszabályra kell hivatkozni?

Az állatvédelmi törvény 5§ első bekezdésére gondolok,viszont nekem rendőr mondta,hogy nincs olyan törvény ami miatt kötelezni lehet a gazdát a telken belül tartására. Az én életemet is megkeseríti pár ilyen macska.


2020. máj. 7. 08:44
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:
0%

30: ha van kutyád, akkor hogyan mennek az udvarba a macskák???

Én még nem láttam olyan kutyát, amelyik ne kergetné meg az idegen macskákat.

2020. máj. 7. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 anonim ***** válasza:
92%

A rendőr tévesen mondta, hogy „nincs olyan törvény”(i hely); magad cáfoltad meg a kérdéshez fűzött kiegészítésben.

Viszont, van jogszabály (ha nem is törvény) a bírságolás mértékére vonatkozóan, ami nem rendőrségi (emiatt jogosan hárította el az ezzel való foglalkozást), hanem állatvédelmi hatósági feladat.


„5. § (1) Az állattartó gondoskodni köteles az állat megfelelő és biztonságos elhelyezéséről, szakszerű gondozásáról, szökésének megakadályozásáról.”

↑ 1998. évi XXVIII. törvény az állatok védelméről és kíméletéről (továbbiakban: Ávt.)

[link]


Az Ávt. 49. § (3) a) pontja felhatalmazása alapján a kormány rendeletben állapította meg az állatvédelmi bírság mértékét, kiszabásának és felhasználásának részletes szabályait.

Eszerint, ha „A mulasztó” „az állat szökésének megakadályozásáról nem, vagy nem megfelelően gondoskodott”, „6-os szorzójú” alapbírság szabható ki. ← 4. melléklet h). Ez, 90-ezer Ft, ugyanis „A bírság alapösszege tizenötezer forint.”. ← 2. §

↑ 244/1998. (XII. 31.) Korm. rendelet az állatvédelmi bírságról

[link]


2020. március 1-től változott a hatáskor, már nem a jegyző az I. fokú állatvédelmi hatóság, hanem a területileg illetékes kormányhivatal. Ők jogosultak az állatvédelmi jogszabálysértésekkel kapcsolatos eljárásokra, intézkedésekre, bírságolásokra.

Itt részletesen ismertetve van, felesleges nekem itt részletezni a vonatkozó jogszabályokat: [link]

Úgyhogy, nemigen kapsz itt választ arra, hogy „Van akinél ténylegesen be is vált a feljelentés?”, mert még nagyon új; ha van tapasztalat, akkor az még jegyzővel lehet. Itteni válaszban is még jegyző szerepel.


• Tehát, az általad is írt Ávt. 5. § (1) megszegése miatt, a területileg illetékes kormányhivataltól kérhetsz intézkedést. Hivatkozhatsz a 244/1998. (XII. 31.) Korm. rendeletre, amely büntetni rendeli ezt a törvényszegést.


• Ezen kívül kérhetsz birtokvédelmet a jegyzőtől.

↑ 17/2015. (II. 16.) Korm. rendelet a jegyző hatáskörébe tartozó birtokvédelmi eljárásról

[link]

2020. máj. 7. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 anonim ***** válasza:

#32. Köszi akkor a korrekt kiegészítést!

Ment a pont!

2020. máj. 7. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 A kérdező kommentje:
Akkor ezért mondta a rendőr,most már világosabb nekem. Köszönöm a választ :)
2020. máj. 7. 15:09
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!