Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Sokkoló nyakörv macskának?

Sokkoló nyakörv macskának?

Figyelt kérdés

Próbálta valaki? Egyáltalán létezik?


4 hónapos, 2,5 kilós macska rettegésben tartja a családot. Ébren töltött ideje 90 %-át a mi terrorizálásunkkal tölti. Harap karmol, támad, de kora ellenére nem játékból. Ilyenkor elborul az agya, zavaros a tekintete, liheg. Szóval kattant.

Nincs rajtam egy ujjbegynyi ép bőrfelület. Vérző karmolások és bekékült harapásnyomok díszelegnek rajtam. Nagyon erős, izmos kandúr.


A gyerekeimet is bántja, de nem ilyen szinten.


Felmegy a tűzhelyre, akkor is, ha fő valami. Felmegy az asztalra. Az ágy alá és az ajtóba ürít.


Az a baj, hogy gazdit sem találnék neki, mert egy idegen még nem kötődik hozzá, minden szívfájdalom nélkül kidobná az erdőben egy nap után.


Én magam nem tudnám kidobni. 5 hetes kora óta nevelem, szeretem.


Mindene megvan, játékok, törődés, szeretet, közös játékidő. Udvar nincs, panelban lakunk.


Próbáltam:

- Rászólni

- Ráfújtatni

- Ignorálni

- Kizárni

- Csap alá tartani (szereti a vizet, azt hitte, jutalom)

- Grabancánál lefogni

- Csípős paprikával bemenni magam (meglepődött, de fél percig zavarta)

- Visszaütni


Mostanában a grabancánál fogva "lefojtom", mint egy kutyát. Addig nem eresztem, míg nem nyávog. Elengedem, újra támad. Ezt 3-szor eljátsszuk, akkor feladja, párszor még toppant, mintha nekem akarna ugrani, de ha látja, hogy éber vagyok, feladja. Ilyenkor lefekszik mellém aludni.


Már csak egy ilyen kütyüben látom a kiutat.


Jah, igen, 2 hónap múlva lesz ivartalanítva. De volt már ugyanilyen zakkant macskám és csak rosszabb lett ivartalanítás után.


(Volt már 2 normális macskám is, szóval van kontraszt)



2020. júl. 16. 10:11
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
18%
kitalalom: benti macska? jartok vele szabadba? van tarsa? inkabb adjatok oda valakinek aki kertes hazban el. nem erdemes veszodni vele
2020. júl. 16. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonim ***** válasza:
81%
Kegyetlenül bánsz az állataiddal, ettől csak még rosszabb lesz, ráadásul jobb gazdát is találhatnál neki. Ennél biztos, hogy mindenki türelmesebb lenne vele, aki szereti az állatokat. Két macskát már tönkretettél idegileg, ezt a harmadikat inkább add oda olyannak, aki tud bánni vele.
2020. júl. 16. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 anonim ***** válasza:
66%
#11. Semmit nem értesz a macskatattáshoz.
2020. júl. 16. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 anonim ***** válasza:
11%
#13 rengeteg macska volt mar az eletemben, sajat, csaladtage, mind boldog, kiegyensulyozott eletet el, elt. a titok az hogy nem zartuk oket a 4 fal koze
2020. júl. 16. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 anonim ***** válasza:
75%
#14 Gondolom azért volt rengeteg macska, mert sorra ütötte el őket az autó, ették a szomszédban a mérgezett kolbászt, meg vitték a kisebbségi gyerekek módszeresen kivégezni őket.
2020. júl. 16. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 anonim ***** válasza:
100%
Az én macskám is ilyen volt kölyöknek, totál kivoltunk tőle, hogy hogy lehet ekkora gyökér egy macska :D viszont 8 hónapos kora körül hirtelen lenyugodott és tök normális lett. Most 6 éves, azóta se volt gond vele. Szóval türelem, nem biztos, hogy ilyen marad. De ilyen kegyetlen eszközöket kérlek, ne.
2020. júl. 16. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim ***** válasza:
0%
#15 nem, azert volt rengeteg mert sok csaladtagomnak volt, van macskaja, neha nem is csak egy, es nem vagyok fiatal. az autok elutik neha a macskakat, vannak kocsog szomszedok, de miert jobb a 4 fal kozott lassan de biztosan megorulni, mint a kerdezo macskaja? vagy leelni egy hosszu, unalmas, esemenytelen eletet? te szeretnel tizeneveken keresztul az ablakban ulni es onnan szemlelni a kulvilagot? folyton csak ugyanazt a par embert latni magad korul? ugye hogy nem
2020. júl. 16. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim ***** válasza:
84%
#17 Amelyik macska bent nevelkedik és azt szokja meg annak nem fog hiányozni a kinti lét, elmászkálás és teljesen boldog lesz szerető gazdi mellett. Pl. egy barátom családi házban lakik és van benti cicája, egyszer kivitte pórázzal de egyből akart vissza menni a házba és ha rajta múlott volna 1 másodpercet sem töltött volna kint :D
2020. júl. 16. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:
31%

#18 vagyok

Kint nevelkedett cicának lenne kínzás ha egyik napról a másikra csak a házban lehetne

2020. júl. 16. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 anonim ***** válasza:
83%
Kérdezö: a cicának az lenne a legjobb, ha nem nálad kellene élnie, még az is jobb neki, ha kiteszed az utcára. Amilyen módon "tartod", az böven kimeríti az állatkínzás fogalmát!
2020. júl. 16. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!