Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Sokkoló nyakörv macskának?

Sokkoló nyakörv macskának?

Figyelt kérdés

Próbálta valaki? Egyáltalán létezik?


4 hónapos, 2,5 kilós macska rettegésben tartja a családot. Ébren töltött ideje 90 %-át a mi terrorizálásunkkal tölti. Harap karmol, támad, de kora ellenére nem játékból. Ilyenkor elborul az agya, zavaros a tekintete, liheg. Szóval kattant.

Nincs rajtam egy ujjbegynyi ép bőrfelület. Vérző karmolások és bekékült harapásnyomok díszelegnek rajtam. Nagyon erős, izmos kandúr.


A gyerekeimet is bántja, de nem ilyen szinten.


Felmegy a tűzhelyre, akkor is, ha fő valami. Felmegy az asztalra. Az ágy alá és az ajtóba ürít.


Az a baj, hogy gazdit sem találnék neki, mert egy idegen még nem kötődik hozzá, minden szívfájdalom nélkül kidobná az erdőben egy nap után.


Én magam nem tudnám kidobni. 5 hetes kora óta nevelem, szeretem.


Mindene megvan, játékok, törődés, szeretet, közös játékidő. Udvar nincs, panelban lakunk.


Próbáltam:

- Rászólni

- Ráfújtatni

- Ignorálni

- Kizárni

- Csap alá tartani (szereti a vizet, azt hitte, jutalom)

- Grabancánál lefogni

- Csípős paprikával bemenni magam (meglepődött, de fél percig zavarta)

- Visszaütni


Mostanában a grabancánál fogva "lefojtom", mint egy kutyát. Addig nem eresztem, míg nem nyávog. Elengedem, újra támad. Ezt 3-szor eljátsszuk, akkor feladja, párszor még toppant, mintha nekem akarna ugrani, de ha látja, hogy éber vagyok, feladja. Ilyenkor lefekszik mellém aludni.


Már csak egy ilyen kütyüben látom a kiutat.


Jah, igen, 2 hónap múlva lesz ivartalanítva. De volt már ugyanilyen zakkant macskám és csak rosszabb lett ivartalanítás után.


(Volt már 2 normális macskám is, szóval van kontraszt)



2020. júl. 16. 10:11
1 2 3 4 5
 31/41 A kérdező kommentje:

Oké, drágáim! Semmi mást nem kívánok, mint egy ugyanilyen cukkermukkert nektek is. De oké, meggyőztetek. Holnap leadom a sintértelepen, mellékelve az általa okozott sebekről készült fényképeket. Közveszélyes, altatantó.

Mint elmondtam, millióféleképpen próbáltam hatni rá, mindhiába. Lehet tolongani: kapcsolattartási kötelezettséggel még vihető. Egy napot nem tűrnétek meg. Könnyű a távolból ugatni.

2020. júl. 16. 22:53
 32/41 anonim ***** válasza:
78%
Remélem utolér a sorsod te tahó.
2020. júl. 16. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:
100%

Hát, ha egy netes szájcsata meggyőzött arról, hogy kinyírd az állatot, amiről úgy nyilatkozol "5 hetes kora óta nevelem, szeretem."

ahelyett, hogy feliratnál neki tablettákat az állatorvosnál, akkor tényleg az lesz a legjobb, ha kinyíratod.

Csak azokat sajnálom, akiket ugyancsak szeretsz, mert ez a érzésed nem tűnik egy életbiztosításnak, sajnálom. :/

2020. júl. 17. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:
100%
Szerencsére a sintér sem fog elaltatni egy 4 hónapos macskát "közveszélyesként" :D:D Mit csinál egy kölyökmacska? Lerágja a lábujját az embernek? Jézus isten, te hogy maradtál életben eddig? :D De én is remélem, hogy van egy legalább épkézláb szomszédod, akinek elnyögted az "elmebeteg macska" esetét és feljelentenek a p*csába. Ne legyen soha állatod, meg lehetőleg ne is szaporodj légyszíves, mert a genetikai mintádra nincs szüksége az emberiségnek.
2020. júl. 17. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:
22%

Engedd el egy erdőben a macskát, miután ivartalanítva lett! Az sokkal nagyobb állatkínzás, hogy beteszed egy sintértelepre!

Hogy miért?

Kezdve attól, hogy az állatok nekimennek egymásnak, bántják vagy akár megölik egymást. Rengeteg fertőzést és betegséget elkapnak egymástól. Na meg a rengeteg félelem ami egy kis állatban felhalmozódik egy ilyen helyen. Aztán meg elaltatják ha nem jön érte senki, avagy kell a hely. Tényleg ezt akarod neki?? Mert akkor Te egyáltalán nem szereted azt a macskát, sőt semelyik állatot sem.


Nekem is egy hasonló cicám van. Neki a felnőtt korában jött ki ez a dolog, hogy rengeteget harap, vadászik... Valódi megoldást kerestem erre a problémára.

-elviszem minden 3. nap sétálni.

-lett neki házilag gyártott macska kaparófája

-vettünk 2 fa lapot, felfúrtuk egymástól 15 cm-re a falra (azon ugrál, alszik)

És megoldódott a probléma, mivel a cicának lett egy saját "birodalma" amin uralkodhatott és le lett fárasztva a sétákkal. Ha igazán szereted a macskádat megteszed érte ezt vagy pedig azt, hogy elegended egy erdőben ivartalanítás után.

Engedd el!

2020. júl. 17. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy alkalmas macskatartásra. A macskák nem úgy működnek.
2020. júl. 17. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:
100%

Ha elaltatják, az csak megváltás lesz a cicának, hogy végre megszabadult tőled. Itt te vagy az, aki mellett egy napot nem lehet bírni, nem a macska.

A sintértelepen majd ne felejtsd el mondani, hogyan is tetted tönkre a macskád idegrendszerét, hátha téged is elaltatnak.

2020. júl. 17. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:
100%

"Én magam nem tudnám kidobni. 5 hetes kora óta nevelem, szeretem"

Ha szereted akkor, hogy vagy képes egy sintérterepre vinni?

Azt hangoztatod, hogy állatkínzás ha kidobsz egy macskát. (Neki ez megváltás lenne, jelen esetben)

De az nem állatkínzás szerinted ha egy sintérterepen kidobod? Vagy, hogy egy elektromos nyakörvet teszel a nyomorult kisállatra? (Magában is kárt tehet a nyakörvvel ha beakad valahova, meg persze amikor megrázza kárt tesz benne).

Vagy egy gyerek vagy, vagy pedig egy nagyon elhomályosult elméjű felnőtt. Egy normális ember nem tesz a macskájára elektromos nyakörvet és nem is teszi be egy sintérterepre szegény párát. Kicsit gondold át...

2020. júl. 17. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 A kérdező kommentje:

Mindenki lenyugodhat. Okafogyott... Lezártam. Tanácsot kértem, a normális válaszolóknak köszönöm, aki meg csak anyázni tud, arról ennyit.

A macska már nem szenved...

2020. júl. 17. 16:01
 40/41 anonim válasza:
Van egy tv sorozat egy macskapszichologus segit az ilyen allatok gazdainak azt mintha a youtube is lattam volna
2020. aug. 14. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!