Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Sokkoló nyakörv macskának?

Sokkoló nyakörv macskának?

Figyelt kérdés

Próbálta valaki? Egyáltalán létezik?


4 hónapos, 2,5 kilós macska rettegésben tartja a családot. Ébren töltött ideje 90 %-át a mi terrorizálásunkkal tölti. Harap karmol, támad, de kora ellenére nem játékból. Ilyenkor elborul az agya, zavaros a tekintete, liheg. Szóval kattant.

Nincs rajtam egy ujjbegynyi ép bőrfelület. Vérző karmolások és bekékült harapásnyomok díszelegnek rajtam. Nagyon erős, izmos kandúr.


A gyerekeimet is bántja, de nem ilyen szinten.


Felmegy a tűzhelyre, akkor is, ha fő valami. Felmegy az asztalra. Az ágy alá és az ajtóba ürít.


Az a baj, hogy gazdit sem találnék neki, mert egy idegen még nem kötődik hozzá, minden szívfájdalom nélkül kidobná az erdőben egy nap után.


Én magam nem tudnám kidobni. 5 hetes kora óta nevelem, szeretem.


Mindene megvan, játékok, törődés, szeretet, közös játékidő. Udvar nincs, panelban lakunk.


Próbáltam:

- Rászólni

- Ráfújtatni

- Ignorálni

- Kizárni

- Csap alá tartani (szereti a vizet, azt hitte, jutalom)

- Grabancánál lefogni

- Csípős paprikával bemenni magam (meglepődött, de fél percig zavarta)

- Visszaütni


Mostanában a grabancánál fogva "lefojtom", mint egy kutyát. Addig nem eresztem, míg nem nyávog. Elengedem, újra támad. Ezt 3-szor eljátsszuk, akkor feladja, párszor még toppant, mintha nekem akarna ugrani, de ha látja, hogy éber vagyok, feladja. Ilyenkor lefekszik mellém aludni.


Már csak egy ilyen kütyüben látom a kiutat.


Jah, igen, 2 hónap múlva lesz ivartalanítva. De volt már ugyanilyen zakkant macskám és csak rosszabb lett ivartalanítás után.


(Volt már 2 normális macskám is, szóval van kontraszt)



2020. júl. 16. 10:11
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
0%
#18 amelyik ember bent nevelkedett o azt szokta meg, neki nem fog hianyozni a benti let. ja hogy ez bantalmazas? whoops
2020. júl. 16. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
100%

Amit látom a legfontosabb nem volt még:

Orvos látta már? Az előzményeket olvasva, esélyes a idegrendszeri probléma, amit gyógyszerezéssel rendesen lehet kezelni.

Megjegyzés: az a elektromos feszültség, ami átüti a macska bőrét, esélyesen már kárt is okoz az állatba.

2020. júl. 16. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a segítséget.


Főleg azok válaszának örültem, akinek volt ilyen macskájuk.


A könyvet mindenképpen megveszem.


Amúgy kétféle macskás létezik. Akinek van/volt elmebeteg macskája, és akinek nem.

Aki nem járt ebben a cipőben, nem tudja, min megyünk keresztül.


Ez olyan egy kicsit, mint amikor pl. az ADHD-t tagadó emberek habzó szájjal kommentelgetnek, hogy nincs SNI-s gyerek, csak két nagy büdös pofon kell neki. Mert az ő idejében bizony ilyen nem volt, akkor mindenkit megneveltek... Aki nem nevelt idegrendszeri problémával született gyereket az csak a saját (normális) gyerekéből indul ki, akit Ő zseniálisan meg tudott nevelni.


Ugyanez van a macskákkal is. Ha van egy ideális cukker-mukkerem, verhetem a mellem, hogy milyen nagyszerűen nevelem... Volt nekem is. Kedves volt, szófogadó, nem bántott senkit és nem járt tilosban. Boldogságban éltünk 18 évet együtt. Most mást dobott a sors.


Ahogy az emberek között is vannak mentális betegségek, úgy az állatok között is. Csak az állat nem tud beszélni, nincs macskapszichiáter, nincs annyiféle gyógyszer, fejlesztő terápia, stb.


Egyébként a lepontozott válaszadónak igaza van. Vannak macskák - nem mind - akiknek nem való a lakás. Talán ő is ilyen.

2020. júl. 16. 13:43
 24/41 anonim ***** válasza:
100%

A könyv tényleg jó, nemcsak ebben az esetben segít.

Van olyan Cica, aki nem tűri a bentlétet, pedig ott sokkal biztonságosabb lenne Neki.

Emberben is van, aki nyugodtabb és van aki bizony akár kezelésre is szorul (mint némely válaszoló talán itt is) :)

2020. júl. 16. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:
100%

A megoldást nem tudom, de az biztos, hogy a macskák másképp működnek, mint a kutyák, nem falkaállatok, nincs alá-fölérendelt viszony, nincs valaki, akit elfogadnak vezetőnek. Ezekből is következik, hogy a lefogás, leszorítás, ütés stb. csak a stresszt fogja fokozni bennük, és egyre kezelhetetlenebbek, agresszívebbek lesznek, vagy extrém módon rettegősek (a kettő nem zárja ki egymást).

Az elektromos nyakörv is inkább megvadítaná, nem hogy javítana a helyzeten.

Nyugodt, lehetőleg csendes, mozgásszegény környezet kellene számára ilyenkor, ami talán egy gyerekes, több macskás stb. családban nem tud megvalósulni. Ilyen helyet, macskákhoz jól értő gazdát kellene megpróbálni keresni neki.

Az is lehet, hogy felnőttként nyugodtabb lesz egyébként, erre is ismertem példát, az egy nőstény macska volt.

2020. júl. 16. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
81%
Nekem volt ugyanilyen macskám, de soha nem bántam így vele. Rossz körülmények közül jött. A te macskád is attól ilyen, mert nem tudsz vele bánni, bántalmazod, megfélemlíted, nem csoda, hogy agresszív lesz. Amit te csinálsz az állatkínzás! Ráadásul ez már a 3 macska, akinek tönkretetted az idegeit. Nagyon gratulálok....
2020. júl. 16. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:
93%
És ha adhd-s gyereked lenne, annak is keresnéd a sokkoló nyakörvet???
2020. júl. 16. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:
79%
Aztak*rva. A macska most már nem csak zakkant, de "elmebeteg"? Ennek sok köze nincs az ADHD-hoz, ez annyit jelent, hogy irtó szar macskatartó vagy. Olyan meg nincs, hogy nem való lakásba. NEKED nem való állat. És látom, vannak gyerekeid. Ha egy macskát így nevelsz, vajon a gyerekeket hogy neveled?....
2020. júl. 16. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyen állatkínzó barmokat felkellene jelenteni.
2020. júl. 16. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:
90%
Remélem a szomszédaid valami habzószájú, önbíráskodó, elvakult állatvédők, akik ha kiderítik mit művelsz téged fognak a sokkoló nyakörveddel víz alá tuszkolni. :)
2020. júl. 16. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!