Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit képzelnek?? Macska etetés

Mit képzelnek?? Macska etetés

Figyelt kérdés
Sziasztok! A történet ott kezdődik, hogy a nővérem és a családja nálunk lakik a ház emeletén. Régen ott tartottam a macska kaját, mert, hogy Ő is ott eszik és így egyszerűbb. Viszon rászoktak a nővéremék, hogy Ők is etetik, látszott, hogy hízik a macska és a drága kajája is rohamosan fogy amit én veszek mindig. Aztán kiderult, hogy van hogy egy nap 4-5szor eszik a macska. Eldöntöttem, hogy beviszem a szobámba a macskakaját. 1 nap 2szer adtam neki enni, egyszet száraz kaját egyszer alutasisat, nem is kért több kaját, jóllakott reggel meg este és ennyi. Viszont ma kivitték a szobából!!! A kaját és felvitték, a saját macskám kajáját a saját szobámból!!! Fun fact az, hogy nekik meg itt van a kutyájuk, és Őt soha nem eteti meg, csak én etetem.
2020. júl. 21. 10:50
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
0%

Én két dolgot fűznék hozzá:

1. Szerintem a nővéreddel beszéld meg a dolgot. Esetleg egy kicsit meg is fenyegetheted. (Ne nagyon, csak valahogy óvatosan) Vagy tedd át egy kis zacskóba a kaja egy részét, amit az ő szobájában hagysz. A másik részét dugd el a te szobádban. De ne tudja hova. Akkor nem tudja majd mivel etetni.

2. Szerintem egyébként vagy ne vegyél olyan drága tápot (én olcsón veszem, de kiváló minőségű) vagy ne zavarjon, hogy eteti. Biztos okkal eteti. Egy macskának napi 3-4-szer KELL étkezni. Étel mindig kell, hogy legyen előtte. Amúgy meg lehet, hogy éhes csak nem jelzi. A nővéred lehet azt látja, hogy vékony, sovány a cica. A kutyája meg lehet, hogy jó húsban van. Persze, ne hízzon el a cica.

Remélem segítettem!

Sok sikert! :)

2020. júl. 21. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
37%
Egy macskának NEM KELL 3-4× ennie. Az én macskám reggel este kap és ráadásul mellette még egereket is hoz haza és pont jó ahogy kinéz. Beszeld meg a dolgot a nővéredékkel és a macskakaját dugd el a szobába vagy oda ahol nem találja meg
2020. júl. 21. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:
Ma kutyakaját adott neki enni, mert hogy én elraktam a kaját!!
2020. júl. 22. 09:39
 14/23 A kérdező kommentje:
Jah és a szobájába is bezárta. Amúgy a szüleinkel lakunk, valaki félre értette a kommentek közül, nem az enyém a ház. :D de a másik, hogy anyukám is buzdít, hogy tegyem el a kaját, közbe nem szólt neki, hogy ne adjon neki kutyakaját!! És még be is zárja szerencsetlen macskát
2020. júl. 22. 09:43
 15/23 anonim ***** válasza:
81%

"A száraz tápot kis adagokban kint tarthatjuk az etető tálban, hogy cicánk egész nap kedve szerint ehessen belőle. Állatorvosok is megerősítik, hogy a macska egyáltalán nem olyan, mint másik négylábú barátaink; azaz nem falják fel egy ültükben az összes kirakott finomságot, mint a kutyusok. A macskák akkor esznek, amikor valóban éhesek."

Szóval így pontozzatok le. Ezt egy cikkben olvastam, nem én találtam ki, hogy kell a macska előtt kajának lennie.

12-es lehet, hogy a te macskád hoz egeret, meg mindenféle állatot, de honnan tudod, hogy a kérdező macskája hoz-e?

Kutyakaját ne adjon neki a nővéred.

(11-es vagyok)

2020. júl. 22. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
76%
Mondjuk, bezárja a szobájába, kutyakaját ad neki, hát... ha a rossz táp miatt mindent összefos(sorry) akkor ne a macska legyen a hülye, megjegyzem.
2020. júl. 22. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:
Igen, hoz. Madarat, egeret stb. Sosem volt előtte egész nap táp. De amúgy ebben az az idegesítő, hogy már úgy viselednek, mintha az Ő macskájuk lenne. Amíg nem laktak itt (ami a legjobb dolog volt) addig nem is tudtam, hogy tud nyávogni kajáért. Volt egy rutin, hogy mikor eszik. Olyankor mindig hazajött (jó mondjuk csak a szomszéd üres telken szokott lenni) mert ivartalanítottuk, és nem akartam, hogy emiatt elhízzon, de a noveremnek sikerül halálra etetni,ráadásul az Ő szr minőségű kutyakajájával, amiben nincs is meg az, ami egy macskának kell. Miután én a GAZDÁJA elvette a kaját. Amúgy fun, hogy sosem kértem meg, hogy adjanak neki enni, de a macska már megszokta, hogy ha csak ott fekszik a szobába már öntik neki a kaját. Olyan szép kecses cicám volt. Most meg egyre zsírosabb
2020. júl. 22. 10:15
 18/23 anonim ***** válasza:

[link]


Ebben az esetben nincs jobb ötletem. Ez egy relativ olcsó táp, és diétás.

2020. júl. 22. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg a testvéredtől, mit szólna hozzá, ha a kutyájával elkezdenék hasonlóan viselkedni.
2020. júl. 22. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
*elkezdenél
2020. júl. 22. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!