Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit csináljak ezekkel a...

Mit csináljak ezekkel a tetves macskákkal?

Figyelt kérdés
A házamból nyílik egy teraszajtó is, és ezt a nagy melegekben éjszakára nyitva hagyom. A teraszom egyébként zárt, csak a házból lehet kimenni az udvarról csak a korlát megmászásával lehet bejönni. A legalacsonyabb pont is 170 centi, ami a macskának nyilván nem egy nagy akadály. Az is kiborít, mikor az én kerti bútoromon döglenek, és leverik a virágokat, de újabban bejönnek a házamba is, és jelölgetnek! Bűzlik a nappalim, és az előterem a macskahúgytól. Van az ajtón egy mágneses szúnyogháló, amit valahogy le is tépett! Mit kezdjek ezekkel a dögökkel, hogy ne jöjjenek a teraszomra, és onnan a házamba?
2020. júl. 27. 17:18
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
75%

#9 Lehet, hogy nem halálos, de csak akkor hogyha jó helyre találsz. De ha jól találod el, akkor is indokolatlanul okozol komoly sérülést a macskának, ami már állatkínzásnak minősül, és a törvény is bünteti.

Mindenkit kérek, hogy ne arra buzdítsuk a kérdezőt, hogy ártson az állatnak, hanem azt találjuk ki, hogy hogyan előzheti meg, hogy bejussanak a macskák a telkére.

2020. júl. 27. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
94%

11-es vagyok

A légpuskás válaszra írtam, de azóta törölték.

2020. júl. 27. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
28%
9# es vagyok... mit irtal 11#es?
2020. júl. 27. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
89%

#13 Ja bocs, én vagyok a hülye, csak az elejét olvastam el a válaszodnak és nem láttam a végét.

De állatokra akkor sem lövöldözünk, mert ők is ugyanolyan érző lények. Te is fel lennél háborodva, ha valami miatt bemennél valakihez aki nem akarja (bármilyen élethelyzet lehet nem csak lopás), és az lenne az első reakciója, hogy légpuskával lőjük le.

Ráadásul ezzel olyan fájdalmat fogsz okozni a macskának, hogy nem menekül el, hanem összeesik.

2020. júl. 27. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 A kérdező kommentje:

A macskáknak van gazdája, tudom is, hogy ki. A kettővel odébb lakó vén szatyoré. Úgy szaporítja őket, mintha kötelező lenne. Egyszerűen nem hajlandó ivartalanítani, és van már vagy 8-10 macskája biztos. A nőnek vannak egyéb flúgjai is, szóval volt már pár körünk vele. Most ismételten rá fogok szólni a macskái miatt. Gyanítom, hogy nem eteti őket rendesen, bár hallom, ahogy hangoztatja a kettőnk háza közt élő szomszédunknak, hogy ő alutasakos wiszkaszt vesz a macskáinak... Nagyon vidék a település, ahol élünk, rengeteg a tahó, itt el lehet felejteni, hogy rászóljak tartsa a telkén a macskákat. Ez a macskaháló, csirkeháló nagyon ocsmányul néz ki, de ha nem lesz más megoldásom, kénytelen leszek felszerelni. Kipróbálom azért a szilánkos megoldást is. Nem fogom elfelejteni, pár napig esténként kiszórom, reggel felporszívózom, ez nem téma. Nem tudom mikor járnak ide, én nyáron hajnal 4-kor kelek, akkorra már nincsenek itt. Be van kamerázva a házunk, ha nagyon ráérek, megnézem az elmúlt 3 éjszaka felvételeit. Ha nem lennék olyan rossz alvó, virrasztanék itt éjfél, és 3 óra között (gyanúm, hogy kb. ekkor jöhetnek).Amit tudtam, azt már Flóraszepttel lefertőtlenítettem, hypom nincs most itthon. A nappaliban a kanapé, vagy a szőnyeg is meg van jelölve, nem tudom pontosan melyikből jön a szag, de az nem jön ki semmivel. Gondolom ez a szag csak még jobban idevonzza őket.

Hívtam már redőnyös-szúnyoghálós embert is, hogy rendeljek a teraszajtóra normálisan zárható szúnyoghálós ajtót, de olyan szerencsétlen helyen van az ajtó (közvetlenül oldalfal mellett), hogy nem lehet rá szerelni. Á, bocs a kisregényért, csak már nagyon elegem van a macskákból. Állatbarát vagyok, nem akarom, hogy bajuk essen, csak tűnjenek innen.

2020. júl. 27. 19:35
 16/26 A kérdező kommentje:
Ja, és köszi a tippeket, és a segítő szándékot mindenkinek! :)
2020. júl. 27. 19:35
 17/26 anonim ***** válasza:
65%

Nem tudod valahogy megijeszteni őket?


Az a lényeg, hogy téged ne vegyenek észre, de azt higgyék a házról, hogy veszélyes.


Vízipisztoly, távirányítós autó, odahajított (vigyázz, ne találd el) flakon egy-két kaviccsal megtöltve, kipukkasztani a közelben egy lufit...

2020. júl. 27. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
100%
Lehet kapni drótból is szúnyoghálót. Nekem is olyanom van a macskák miatt, azt nem tudják kiszakítani.
2020. júl. 27. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
83%
Egyébként szúnyoghálót úgy rakj fel, hogy a mi macskánk már felrakás után közvetlen beugrott a nyitott ablakon (gyakorlatilag nekifutásból berepült a szúnyoghálón).
2020. júl. 27. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
85%
Mozgásérzékelős locsoló mindent megold.
2020. júl. 27. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!