Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskám elkapott egy denevér...

A macskám elkapott egy denevért, és meg is ette. Van valami teendőm? Lehet a macskám veszett?

Figyelt kérdés
Most történt 5 perce. Mennyi esély van rá, hogy esetleg elkaphatott valamit a macskám? Elvigyem orvoshoz?
2020. aug. 12. 23:51
1 2 3
 11/24 anonim válasza:
100%
Batcat te vagy az????
2020. aug. 13. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
100%

##: Szerinted hány ember állapítaná meg egy kitrancsírozott denevérről, hogy milyen fajta? :D


Én se tudnám. Még élőről sem. :D

2020. aug. 13. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
15%

": Szerinted hány ember állapítaná meg egy kitrancsírozott denevérről, hogy milyen fajta? :D"

Több tízezer szerintem :D

2020. aug. 13. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
60%
#13: Ezt a hatostól akartam kérdezni, de félreütöttem. :D
2020. aug. 13. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:
Gőzöm sincs milyen denevér volt, annyit láttam, hogy kicsi, miközben küzdöttem a macskával hogy ne hozza be a házba. Fel nem foghatom, hogyan vadászta egyáltalán le...
2020. aug. 13. 08:39
 16/24 A kérdező kommentje:
Sebet nem láttam a macsekon, de persze ettől még lehet valahol a bunda alatt.
2020. aug. 13. 08:41
 17/24 anonim ***** válasza:
100%
Szólj az állatorvosnak. Szerintem ad neki egy veszettség elleni oltást, biztos ami biztos.
2020. aug. 13. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
Ha nincs oltva veszettség ellen (kijáró macskát kellene), akkor kis eséllyel, de lehet baja. Mindenképp beszélj dokival.
2020. aug. 13. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:
Felhívtam, azt mondta, hogy akkor lehetne baj, ha a denevér összetűzésbe keveredett volna egy veszett rókával, és élve kikerült volna belőle, de ennek nagyon kicsi az esélye, mert a rókákat ugye vakcinázzák. Meg a magyarországi denevérfajok mind rovarevők. Azt mondta, inkább arra figyeljünk, hogy a sebek, ha vannak, ne fertőződjenek el, ha mégis gond lenne, láz, bàgyadtság stb, akkor vigyük be a macskuszt.
2020. aug. 14. 13:19
 20/24 anonim ***** válasza:
A denevérek az egyik legősibb rendje az emlősöknek. Evolúciósan volt ideje kialakulni az immunrendszerüknek a legkülönbözőbb betegségekkel szemben. Minden tünet nélkül hordozhatnak emberre és más állatokra rendkívül veszélyes kórokozókat. Az is igaz, hogy a hazai denevérek általában nem szenvednek ilyen betegségekben, de a klímaváltozás miatt ez szép lassan változóban van...
2020. aug. 16. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!