Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Cicám fésülés közben megharapo...

Cicám fésülés közben megharapott a kezemen a csuklómnál, rögtön fertőtlenítettem. Ez volt 3 napja, viszont most vettem észre, hogy az alkarom belső része felduzzadt a seb mellett és kicsit izomlázszerűen fáj ha feszül. Mitől lehet?

Figyelt kérdés
Volt már valakinek hasonló tapasztalata? Mi lehet ez? Az orvosomat sehogy nem érem el, csak a korona miatt lehetetlen hozzá bejutni, időpont nélkül be sem engednek a rendelőbe...

2020. aug. 26. 16:55
1 2 3 4 5
 11/45 anonim ***** válasza:
100%
Menj be a sürgősségire, ott fogadnak. Kapsz egy tetanuszinjekciót, az kell, mert amit leírsz, annak alapján elfertőződött a sebed. Ott is ráfertőtlenítenek egyet a szuri mellé, bekötik, és annyi. Utána több évig védett maradsz a tetanusz miatt, harapdálhat a cica megint. Saját tapasztalat a tetanusz.
2020. aug. 26. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/45 anonim ***** válasza:
Ja, adnak majd egy kitöltendő nyomtatványt a macskáról, meg hogy karanténban kell tartani pár hétig, hogy kiderüljön, veszett-e. De azt a nyomtatványt senki sem fogja komolyan venni.
2020. aug. 26. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/45 anonim ***** válasza:
75%

Sürgősségi!

Komolyan mondom. Anyum is ott dolgozik, ugyanilyen sztorit mesélt, csak egy öreg bácsit harapott a macska. Konkrétan elkezdett lerohadni a keze.

2020. aug. 26. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/45 anonim ***** válasza:
100%
Mi amikor hisztis macskánk volt, évente jártunk a sürgősségire ugyanezzel. Tetanuszinjekció, ott is betadinos fertőtlenítés, és oké lesz. Csak ne halogasd, ha nem akarsz vérmérgezést. Menj már ma este.
2020. aug. 26. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/45 A kérdező kommentje:
Elmentem sürgősségire, egyből el is hajtottak, hogy ezzel traumatológiára kell mennem, ami rohadt messze van tőlem... csak holnap tudok menni, remélem addig nem romlik. Háziorvos nem adhat tetanusz elleni oltást?
2020. aug. 26. 18:47
 16/45 anonim ***** válasza:
100%
Ezt velünk is megcsinálták az első macskaharapásnál, csak fordítva, a trauról küldtek ki a város széli sürgősségire, éjfélre értünk oda... Aztán mentem az éjjeli ügyeletes patikába a felírt antibióért... Sajnálom, hogy veled is ezt teszik. Nem tudom, mit adhat a háziorvos, hívd fel, de nem fogja felvenni, késő van már. Hívd talán az ügyeletet.
2020. aug. 26. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/45 anonim ***** válasza:
84%
Lehet, hogy ha dagadt, már kis műtét kell, felvágni a kitisztításhoz, azért nem fogadtak a sürgősségin.
2020. aug. 26. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/45 anonim ***** válasza:
84%
Holnapra romlani fog, erre készülj fel. Lilulni kezd, bedagad, fáj, nincs, aki máma elvigyen oda, ahová küldtek?
2020. aug. 26. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/45 anonim ***** válasza:
38%
Ha kaptál 5 éven belül tetanuszt semmi gond. Ha nem, akkor menj inkább dokihoz, az a biztos
2020. aug. 26. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/45 anonim ***** válasza:
85%
Ha kapott volna tetanuszt, nem dagadna a keze...
2020. aug. 26. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!