Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Cicám fésülés közben megharapo...

Cicám fésülés közben megharapott a kezemen a csuklómnál, rögtön fertőtlenítettem. Ez volt 3 napja, viszont most vettem észre, hogy az alkarom belső része felduzzadt a seb mellett és kicsit izomlázszerűen fáj ha feszül. Mitől lehet?

Figyelt kérdés
Volt már valakinek hasonló tapasztalata? Mi lehet ez? Az orvosomat sehogy nem érem el, csak a korona miatt lehetetlen hozzá bejutni, időpont nélkül be sem engednek a rendelőbe...

2020. aug. 26. 16:55
1 2 3 4 5
 31/45 anonim ***** válasza:
33%
Örülök, hogy jobban vagy. Jó nagyot kellett harapnia annak a kis mocsoknak, hogy ekkora gázt okozzon.
2020. aug. 27. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/45 anonim ***** válasza:
100%

Mielőbbi gyógyulást!


Életemben nem gondoltam volna, pedig ezer harapásom és karmolàsom volt macskától. Ráadásul az az igazi senkimacskàjàtól elkezdve a gennyes-sebes torkú cicán át majdnem minden volt.

2020. aug. 27. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/45 anonim ***** válasza:
100%
Hurrá, kezelnek már, rendbe fogsz jönni. A macskaharapás az emberharapás után a legveszélyesebb, mert tele van bacival a szájuk. A felületes harapás nem vészes, azt otthon is könnyű fertőtleníteni, akkor van gáz, ha mint neked, mélyre ment a harapás, vagy ha felületes, de eret is érintett. És hát nem szabad várni vele, ha duzzad, pirosodik, éjjel is neki kell indulni az orvosnak...
2020. aug. 27. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/45 anonim ***** válasza:
Mielőbbi gyógyulást kívánok! Perzsa cica? Nekünk perzsánk van, és ő is harap fésüléskor, főleg ha van benne néha csomó, és beleakad a fésű.
2020. aug. 27. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/45 anonim ***** válasza:
71%
A mi cirmos cicánk csak figyelmeztető harapást eszközöl nálunk, tehát befog rendesen a fogai közé, de 14 év alatt egyszer sem sebzett meg. Őelőtte volt egy orosz krémtorta cicánk, az ügyetlenül harapott, miatta sokszor mentünk tetanuszért...
2020. aug. 27. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/45 A kérdező kommentje:
Igen, perzsa... igazi morcica :D Ő még akkor is odakap ha a kanapén kicsit arrébb akarom tenni. Köszönöm mindenkinek! Remélem hamar túl leszek rajta. Sokszor karmolt/harapott már meg, de ennyire erősen soha. Rendesen ráfogott a kezemre és alig akarta elengedni.
2020. aug. 27. 15:58
 37/45 anonim ***** válasza:
100%
Reméljük megkedveli a fésülködést a kis mufurc, hogy megkíméljen a jövőben a hasonló esetektől... :D Örülök, hogy kiderült végül mi a probléma, mielőbbi jobbulást kedves kérdező! :)
2020. aug. 27. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/45 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2020. aug. 27. 18:29
 39/45 anonim ***** válasza:
Érzel javulást a kezeden már?
2020. aug. 27. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/45 A kérdező kommentje:
Igen, már sokkal jobban vagyok :) Kis duzzanat még van, de egyáltalán nem fáj már, tudom rendesen mozgatni is.
2020. szept. 1. 16:58
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!