Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Milyen „ember” mérgez meg...

Milyen „ember” mérgez meg macskákat?

Figyelt kérdés

Tegnap este temettem el a cicámat. Már nem lehetett rajta segíteni.


Délután körbejárom a környéket, és megmondom mindenkinek, hogy gondolkozzanak már el, mert lehet nem szeretni az állatokat, de az nem emberi megoldás, hogy megmérgezik a kutyákat, macskákat, madarakat – mert az egyik szomszéd felvilágosított, hogy itt ez gyakran előfordul.



2020. szept. 10. 11:24
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
60%

Nincs gyerekem, és egy ember gyereket ne is hasonlíts macskához.

Ha az egyik ember nem esne bele abba a hibába, hogy szaporít ok nélkül a másik nem hibázna abban, hogy öl a nyugalmáért.

Sokan bele se gondoltok, hogy mekkora kárt okoztak másoknak csak nagy állatvédés címszóval felelőtlenkedtek a nagy világban.


3 dolgot kell legelőször megtanulnia annak aki állatot tart: Ivartalanítás ezzel elkerülve a felesleges túlszaporulatot és az állatok okvetlen halálát (el is ütheti kocsi, kutya is elkaphatja, beteg is lehet az állandó viaskodástól és még kitudja mi az valahogy senkit nem aggaszt..), és oltás ha már ki akarod engedni.


A legfelelőtlenebb ember szája mindig a legnagyobb, mindig az olyan tudja mi lenne a jó.. :D

2020. szept. 10. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
85%

Érdekelne a kérdező válasza, hogy hozzájuk dobtak-e mérget, vagy kijárós macska volt és úgy evett fel valamit.

Ha hozzájuk dobtak be valamit, egyértelműen az ő macskájuk volt a célpont, ha kijárós macska volt és úgy evett fel mérget, akkor nem biztos.

2020. szept. 10. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
80%

Ha a te kerted be dobták be célzottan megértem, mondd meg nekik a magadét.


De ha kiengedted a cicádat és valaki más kertjéből szedte össze akkor ez a te felelőtlenséged volt.

Kötelességed az állataidat a saját területeden belül tartani.Lehet,hofy nem is macskát akartak megmérgezni, hanem egér vagy patkány gondjuk volt a te macskád meg csak úgy oda ment. Ez csakis a te hibád.

Legközelebb ne hagyd össze-vissza kóborolni.


Ha szeret valaki egy állatot nem ereszti szélnek annak tudatában, hogy bármi össze verheti (másik macska pl), kutya szétszedheti, elütheti autó,el viheti valaki, megmérgezhetik, csapdába eshet..

Nem másnak kell ügyelni a te macskád épségére, hanem neked.

2020. szept. 10. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
81%

Mielőtt mindenki felháborodik tényleg jó lenne tudni, hogy hozzájuk dobtak-e be mérget.

Én is szoktam patkány mérget kirakni a saját házam köré, mert állatokat tartok és sok a rágcsáló, nyílván nem a macskáknak rakom ki, de ha a macska bejön a telkemre és megeszi a mérget az nem az én hibám. Egyrészt mindenki köteles az állatait saját telkén belül tartani, másrészt mindenki azt csinál a saját telkén amit akar.

2020. szept. 10. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
31%
Nekünk egy macskánkat a közvetlen szomszéd mérgezte meg, jó pár évvel ezelőtt, akkor még nem volt divat az ivartalanítás. Kertes házban laktunk, kinti cica volt, persze napközben ő is kóborolt néha és a szomszédot zavarta, hogy kapart a kertjében,beadta neki a mérget és bezárta a pincéjébe, de a felesége véletlenül kiengedte, hallottam mikor a férfi szidta az asszonyt, hogy miért engedte ki. Hazajött a macsek, a falat kaparta és kétségbeesetten vonyított mielőtt összeesett és meghalt, szörnyű volt látni a szenvedését.
2020. szept. 10. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
49%

"egy ember gyereket ne is hasonlíts macskához."

Ha elmondod, hogy az embert mi jogosítja fel arra, hogy istent játszon, tönkre tegye a bolygót, és szórakozásból öldököljön (nálunk pár éve éjszakánként a kerítésen dobálták be valami pszihopaták a mérget, pusztán szórakozásból. Rengeteg kutya elpusztult), akkor majd nem hasonlítjuk össze az embert az állattal. Az ember önkényesen eldöntötte, hogy ő az isten, de képzeld a macska is pont ugyanezt érzi. Legfeljebb majd nem lesz semmi, amivel az embert összehasonlíthatnánk.


A kérdéshez:

Először is nagyon sajnálom a macskád. Szerintem teljesen be kellene tiltani a mérget, mert a törvény szerint az állat életét a lehető legkevesebb szenvedéssel kell kioltani. Tudjátok milyen hatással van a méreg? Szőrnyű kínhalált hal tőle az állat.

Tényleg jó lenne, tudni, hogy benti, vagy kijárós cica volt. Mert hogyha a szomszédban a patkányoknak/egereknek kirakott mérget ette fel, akkor nem célzottan őt akarták megölni. Bár ilyen esetben is úgy kéne kirakni, hogy nagyobb állat ne férjen hozzá. Ha valamelyik szomszéd az utcára, vagy a te kertedbe dobta a mérget, az már tényleg kegyetlenség, és tudatában kellett lennie, azzal hogy nem kártevőt fog megölni.

2020. szept. 10. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
27%

Törölve lett az a komment amire reagáltak.

Sokan egy egyszerű kérdésnél is annyira be tudnak pörögni..

Kis vakarcsok, biztos megint bezárt pár suli,unatkoznak.:D

2020. szept. 10. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
63%

17-es azért lett az a mondat oda írva,mert egy sötétagyú kisgyerek azonnal azzal jött a fenti homokozóba kakilós példára,hogy szétverné egy gyerek fejét.


Elárulom,hogy nem vagy attól jobb ember,hogy egy állatot előbbre helyeznél.

Se gyereket,se állatot nem kell bántani.Viszont tény,hogy amiből sok van az egy idő után ártalmas.Egészség ügyileg is,ha egy macska beteg az összes szinte a környéken az lesz.bele értve a kiengedett kóborló félgazdás macskákat is,a többségük még csak beoltva sincs.

A sok kóbor macskával együtt több bolha,kullancs,atka,féreg és rengeteg kórokozó (akár sebekben) talál gazdatestre.Megmarrnak egy másik cicát,kutyát,embert és megy is körbe a fertőzés,vagy kedveskedik egy kicsit és viszed haza a bolhát.Persze fűből is össze szedheted,ez tény.

2020. szept. 10. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
26%

#19

17-es vagyok

Én nem azt írtam, hogy az állatok felsőbbrendűek az embernél, mert ez így nem igaz. Mint ahogy az sem, hogy csak az emberi életnek van értelme. Természetesen egy gyereket nem bántunk semmilyen körülmények között, de csak azért, mert egy állat nem ember nem kell semmibe venni, és gyilkolászni. Sajnos az az igazság, hogy a kóbor, félgazdás macskák ellen, nekünk kell védekezünk, de csak azért mert nem ember, nem kell gyilkolászni.

A paksi atomerőműnél bele engedik a felmelegedett hűtővizet a Dunába. A meleg vízben jelentősen kevesebb az oxigén, és így a hőátadás miatt az egész vízben nő a hőmérséklet, csökken az oxigén szint, magyarul a halak kevesebb oxigénhez jutnak. A gyárakkal szennyezzük a levegőt, pusztítjuk az állatok élőhelyeit, a szemetünket a vizekbe öntjük, sportból vadászunk az állatokra, de ha nekik ez nem tetszik, akkor mi vagyunk felháborodva, mert az állat bántotta az embert. Nem az állatok érnek többet, mert ugyanannyi evolúció van mögöttünk, én csak azt mondom, hogy mi sem okozunk kevesebb kárt, de ahelyett, hogy távol tartanánk őket, inkább gyilkolászunk (Lásd itt a macskát a kérdésben, nálunk a kutyákat, a mérgezett kínok között elpusztuló rágcsálókat).

2020. szept. 10. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
85%
Honnan állapítják meg az emberek, hogy a macskájukat mérgezték meg, nem pedig simán csak patkánymérget vagy mérgezett rágcsálót evett a macska? Ezt nem értem soha.
2020. szept. 11. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!